PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Moni, sper ca ati ajuns cu bine sa va aiba Duminezeu in paza si sa-i dai de capat odata pentru totdeauna problemei..

eu sunt franta, fac un dus si ma bag la nani

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Ceau fetele,am intrat sa va zic ca am ajuns cu bine
Nu prea pot scrie ok cu tastatura franceza
Mark e grozav,va mai povestesc eu cand ma intorc
Mai intru speer maine dupa ce ne intoarcem de la consultatie
Interpretarea celor de la PET CT e la fel de naspa cat o interpretasem eu ba si mai si

Noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Azi am avut o zi plina, mai sa dea pe dinafara. Sotul a facut o criza de colica renala, fugi cu el la spital, alb ca varul si transpirat (curios cum i-a disparut imediat stratul de bronz), o piatra a plecat de la locul ei si asa a inceput. Apoi perfuzii, maine altele....sta cu flexula la mana cuminte ca un ingeras.
Eu sper s-o elimine, el dupa ce a aflat cum te doare cand iese, s-a razgandit. Totusi, se simte mai bine dupa no-spa si analgezice.

Moni, sigur ati ajuns cu bine (lipsa de vesti...) si sper sa intri macar putin maine sa ne spui cum a decurs vizita la clinica. Tinem toate pumnii stransi. Toata ziua.
Am vazut poze si filme, vai, atat de dulci au fost! Baietii jucau pe loc de nerabdare, iar fetele au invartit cu spor de fustanele. Bravo! Chiar ca educatoarele au avut niste bluze galbene...leit Stralucirea si Mercedesa, haoleu.
Mira, atunci situatia sta mai ciudat la voi la scoala. Anul trecut am avut in vizita un prieten din Stuttgart, turbat era, mai mult pe ajutoarele sociale care se duc cu duiumul la imigranti. Pana nu se spune stop, vor papa banutii contribuabililor muncitori.
Sigur ca ne intalnim, ai numarul meu de telefon, dupa ce te-ai instalat si odihnit, ma suni si ne vedem. La mine, cu copiii.
Ce dragut e David. Iti spune pana la detaliu ce sa faci cu cadoul, auzi la el, sa-l ascunzi bine-bine. Mortal.
Chiar asa de ingrijorat e daca lipsesti? Fetele sunt la fel? Poate stiu ca tu esti stalpul casei, toti se bazeaza pe tine.....

Maine e ultima zi de gradinita a Dianei. Of, ce mare e fetita mea. Merge la scoala. Cum a trecut timpul, era o mana de om, nu stiam cum s-o tin la 2.500 gr....
Noapte buna fetelor! Moni, iti trimit un special si o !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Citat:
citat din mesajul lui monica70

Ceau fetele,am intrat sa va zic ca am ajuns cu bine
Nu prea pot scrie ok cu tastatura franceza
Mark e grozav,va mai povestesc eu cand ma intorc
Mai intru speer maine dupa ce ne intoarcem de la consultatie
Interpretarea celor de la PET CT e la fel de naspa cat o interpretasem eu ba si mai si

Noapte buna

Moni, acum ti-am vazut mesajul, ai scris inaintea mea. N-am cuvinte sa exprime ceea ce simt. Interpretarea lor e una, dar faci tratamentul?
Am primit mailul de la tine ieri, dar n-am putut sa-ti scriu, nu te supara, efectiv n-am stiut ce sa spun.
Pe maine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni, eu simt nevoia sa te tin strans in brate. Nici io nu-s buna la incurajat in situatii delicate... sa stii doar ca inima mea e alaturi de tine si vreau sa cred ca vei invinge. Doamne ajuta sa reusesti!

Ingrid, sanatate lui Genu. Si eliminare usoara, e mai bine decat operatie, cred, si daca sunt mici calculii... poate reuseste. Te rog transmite-i gandurile noastre bune. Pupam si coditele fetitei viitoare scolarita!

Noi... ca dracii. Razvan e rau........ apatic, in transa, nu are mai deloc reactii.... e dus intro lume departe.......... incat mie imi vine sa urlu, fiindca eu imi vreau copilul inapoi !!!!! Nu a mai fost asa niciodata, asta dupa ce a inceput trecerea in lumea noastra. Sunt doua cauze posibile: canicula si/sau 3 remedii homeopate, pe care le intrerup de maine, la sfatul medicului. Sunt efectiv depasita, ravasita.... si colac peste pupaza, in seara asta a facut 39.1 febra si greu am reusit sa o scad, cu impachetari + medicatie. Vacanta lui debuteaza mirobolant si eu sper sa nu ajungem la spital. si febra habar n-am de la ce este... gatul e curat....

Si eu am iarasi o cadere nervoasa si-s deprimata rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Doamne Cristina,nu mai veni si tu cu asa vesti,sper ca doar ti se pare sau e de la canicula,sigur e chestie trecatoare,iar de la febra orice om e apatic,darmite un copil Lasa depresia sa nu il influentezi si pe el
INGRID imi pare rau de Genu, sper ca a scapat de ea si si-a mai revenit

La mine tot vesti proaste,dar dupa rezultatul de la petct ma asteptam
Si profesorul e de parere ca la cat de extinsa e boala e prea tarziu pentru trialul cu vaccin + IPI in plus investigatiile gen pet ct nu-s subventionate;dar nu ala ar fi baiul ci timpul
Iar ipi au dar nu e decontat decat pentru asigurati si ala e 80000 euro un ciclu,dupa cum v-am mai zis
La sfarsitul anului vor primi insa anti-pd1 cel de cqre va ziceam ca urmeaza si in Franta,iar ala e platit de companii farmaceutice si m-ar primi gratis
Ideea e sa si rezist pana atunci si a recomandat sa incep urgent cu ipi in RO daca am posibilitatea ,iar daca nu merge ala,apoi cu chimio
De operatii nu mai e cazul ,decat eventual daca arde pe undeva
Nu va mai zic pe unde si in cate locuri s-a extins,ca destul am speriat-o pe Ingrid - si da si profesorul a fost de parere ca toate de la melanom se trag,ala e modelul de raspandire = ca un dalmatian ca asa arata pe alb negru
INGRID iti scriu un mail mintenas
Pusi la toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ingrid S spune:

Ceau fetelor!
Moni, am citit, am nevoie de 2 zile pentru raspuns. Dumnezeu sa-ti dea sanatate si sa nu te descurajezi!!
Cristina, apatia asta poate veni de la caldura sau daca e febril cum zici e si mai explicabil. Stiu cat ti-e de greu, of, iti tin pumnii sa fie doar o faza trecatoare si sa-si revina baiatul. Sanatate puiului si tie iti urez sa iesi din depresie.

Diana s-a imbolnavit si a facut febra, mare, nu prea ii scade cu nimic, dupa 3 ore de-abia i-a scazut putin, am fost la pediatra si spune ca e boala aia, gat, mana, picior....fras s-o ia de boala. Are dureri musculare si de cap. In gat e plina de bubite rosii. Ma asteapta niste zile...
Bine dragelor, ma duc la ea s-o verific, pardalnica asta de febra creste cand nu te astepti.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Moni , draga mea, din pacate nu mi se pare, ca tot asa e Razvan de vreo 10 zile.
MI-ar fi placut sa mi se para, la naiba.
Te rog sa nu te lasi, sa nu renunti la lupta ta, sa te tii cat poti tu de tare si sa stii ca suntem aici, ca ne rugam pt. tine la Dumnezeu sa nu te paraseasca.

Ingrid, si voi? Eu nu cunosc inca ccc cauza. Acum e subfebril, i-am dat Ibalgin, sa vedem la noapte. Sanatate la codite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T_Ioana spune:

Moni, eu sunt sigura ca vei reusi sa iesi invingatoare din lupta asta! Ma gandesc la tine si ma rog sa fie totul bine! Ramai la fel de optimista si sa iei cele mai bune decizii. Numai ganduri bune, pozitive!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana_m spune:

Hola !!
Vin si eu sa va citesc sa vad cum sunteti si uite pe ce vesti dau
Moni eu stiu ca tu esti puternica si nici nu se pune problema sa Nu rezisti pana la sfarsitul anului . Si stiu ca vei lupta pt asta chiar daca inseamna sa muti muntii din loc . Ipi o sa-l poti face in Ro ? Daca te pot ajuta cu ceva sa-mi spui . Noi venim peste o saptamna in tara
Ingrid multa sanatate sotului , tare dureroase sun colicile astea , Nicu a facut anull asta o criza si ca niciodata l-a tinut vreo 20 de zile
Cristina multa putere , sa fie doar o faza trecatoare si sa reveniti la normal cat mai curand.

Mergi la inceput