PRIETENE FARA TITLU (85)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Na ce sa va zic,ai mei strumfi dorm amandoi (Diana a fost libera azi ca aveau nu stiu ce consiliu profesoral la gradi) deci or fi odihniti sa se destrabaleze diseara la gonflabile,ca azi de la 19 e "cheful" de final de gradi al Dianei.Si-l duc si pe Tudor sa se desfasoare ...
DENISA bine ca ai pus linkul,asa am reusit sa vad si eu pozele si filmele,nu stiam de contul ala,nu stiu cum de l-am ratat.
MIRA te cred ca te-ai saturat de ploaie,si eu ma saturam ! Pana la urma vor face fetele pian si vioara? Numai Diana ramane de caruta la capitolul muzica ?
BRANDUSA sanatate copiilor,bafta la examene - acum si doctoratul? ... mai poti? Tot e bine ca ati ajuns pe munte Despre medicamente ce sa zic,daca treci de perioada asta stresanta,cel mai probabil ca nu vei mai avea nevoie. Sa intri sa ne zici de analiza Anei.Ce dureaza atat?
Lili ?DANIELA? CRISTINA?
Deja s-a si trezit Tudor hahaind

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Cateva poze/filme de la "destrabalare" : http://www.dropshots.com/moni2012#date/2012-06-14/16:37:17 N-am facut prea multe ca am fost plecati intre timp si la cumparaturi in Kaufland,daca tot era in zona.In final am decis sa il lasam pe Tudor acasa cu mami si bine am facut.La ce harmalaie a fost, sigur iar trebuia sa stau non-stop lipit de el pe-acolo,ca la ultima onomastica la care l-am dus.In schimb la onomastica unde n-a fost asa de aglomerat,n-am avut treaba cu el,s-a dus si singur prin labirint+toboganul mare.
Acum zapaceala,atata galagieee si inca noroc ca am mai evadat cum ziceam.Au avut si ei si noi pizza si torturi (de casa ),ei suc, iar parintii care ce si-au mai comandat.Important e ca s-au distrat de minune - Diana e julita de la toboganul mare gonflabil,iar prietena-sa Stefi cu rochita sfartecata Dar ele sareau inca in nestire pe trambulina,ultimele la ora 22 + ,acolo n-au avut nimic doar dupa ce-au iesit ,aia se smiorcaia (de oboseala),Diana schiopata ,iar acasa dupa dus da-i si smiorcaie-te de la julituri ... Mai avem marti la ora 16 serbarea si-am scapat de balamuc si cu ea.
Eu contra cronometru: azi am fugit la manichiura/pedichiura,maine la 8 sunt la dentist,pe urma la 11 la tuns,iar intre sau mai tarziu trebuie sa fug in oras sa rezolv ceva cu niste acte.Sambata strand,duminica probabil Gradiste,luni Oradea ,marti la 14,30 am cosmetica si nu stiu cum naiba ajung la serbare ,care e la 16, dar trebuie sa merg mai iute,cel putin la 15,30 sa o echipez in tiganca.Noroc ca e cale de doar 5 minute intre salon si gradinita.Si pana plecam la Anda mai ramane doar o zi libera ...
INGRID n-am apucat sa ma gandesc la o lista de carti,dar ma ocup maine sper.Am rezervat si la ala,am primit mail de confirmare,sper sa fie ok asa ca n-am mai sunat.
Cred ca sambata iar il las pe Tudor cu mami.Nu-l mai duc la strand dupa noi decat daca si cand mergem seara dupa ora 17,cand se trezeste de amiaza,ca altfel doar circus am cu el.Acum mai greu adoarme de amiaza asa pe coclauri,nu mai e ca si cand era bebelus.
In rest si eu m-am "rasfatat" azi: mi-am cumparat o poseta bej mai micuta si finuta ,ca aveam tot d-alea cat o zi de Paste.Nu mai zic ca in ultima luna la vreo doua posete mi s-au descusut manerele
Apropo de finuta,discutam aseara cu Diana si ii tot imputam ca nu e si ea mai finuta precum o domnisoara - ca de exemplu si in timp ce discutam in pat - ea se dadea incontinuu peste cap inainte si inapoi si salta in toate directiile si chiuia/chitzaia/se stramba Si mi-a zis ca ea o sa fie finuta, dar numai la 10 ani Cand am intrebat-o cum o sa fie atunci finuta? Mi-a aratat cum: dandu-si ochii peste cap si clipind din gene

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Moni de nu numai la noi e asa. Vad ca si tu esti cu multe termine........
noi am fost astazi la Räuberfest (sarbatoarea banditilor) in padure. A fsot tare dragut, copii s-au simtit minunat si si noi parinti la fel.
Maine David are excursia de final, si eu vreau sa merg cu fetele sa culegem capsuni. In sfarsit cica vine vara. Azi zicea la la radio ca e "zi de incalzire", de tranzitie pentru ce o sa vina, 30-32gr in weekend. Nu cred pana nu vad.
poze am pus dar pe FB. Pe picasa nu mai am loc. Trebuie sa fac curatenie. am 3 conturi cu albune. Al 4-lea nu-l mai fac

Mira mami de DAVID(15.08.2002), DARIA(20.11.2004), si SELINE(07.02.2006)

Poze noi.....cu noi



Mit Kindern vergehen die Jahre wie im Flug. Doch Augenblicke werden zu Ewigkeiten.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Bon jour! Nimeni nimic pe ziua de azi?
MIRA am vazut pozele, ce faina distractie cu banditii aia.Ar fi super sa bage si la noi asa idei Chiar mi-e pofta de bantuit prin padure . Copiii au fost zilele trecute cu frate-meu in padurea de langa oras,ca au iesit cu bebelina la aer si au luat-o si pe mami si pe ai mei.Dar si-acolo s-au certat,de la "cine s-o legene pe Iulia"
Io am mers de pomana in oras cu actele alea ,cica doar de luni de la 11 pot.Dar luni is plecata, asa ca ma aglomerez marti inainte de cosmetica si serbare
E iar o caldura la noi ...
Na,vad ca bate vantul p-aici asa ca ma duc sa smotruiesc in baie,noroc ca in rest s-a ocupat husbandu' : aspirat/sters praful pe mobile si spalat pe jos Dar la dulapurile cu haineee ... tulai Poate o conving pe Diana sa ma ajute cu ele dupa ce vine de la gradi ,ca de iesit o sa o facem doar mai pe diseara,pe racoare.Macar jucarii n-am imprastiate prin casa ca-i Tudor la mami.Nu stiu ce boala au copiii astia sa scoata toate alea doar ca sa le lase asa imprastiate pe jos,macar de s-ar juca cu ele
MIRA in cat iulie vi incoa'? Doar tu si copiii,sau cum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu' si de-aici...

Noi tot in viteza si pe drumuri cu diverse...
Am avut serbarea miercuri.. a fost cat se poate de urata si plictisitoare si f. obositor pentru copii care au stat imbracati cu odioseniile alea de robe care la unii aratau ca niste halate iar la altii ca niste tunici..deci unele erau mai lungi, altele mai scurte... urat, urat, urat... o varza totala cum nu am vazut never vreo serbare. Asadar lipsa totala de experienta a educatoarei de doar 19 ani si-a spus cuvantul cu varf si indesat. Ce sa mai zic... ca baietii n-au cantat deloc... a fost o varza maxima... nu va mai spun ce "incantata" am fost si sunt ......

Da' acu'... piua iarasi ca trebuie sa ies sa scot masina ca vine Robert.. apoi plec la intalnirea cu niste colegi din scoala gen.. cl 3-4...
Mai intru eu sa va pove... candva!

Bafta tuturor la serbari!

LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asteryaro spune:

Buna seara, fete!
Azi a avut loc intalnirea de gradul ZERO, cu Denisa & Co.
Pacat ca am stat doar vreo juma de ora, poate 40 de minute. Erau obositi.
Am facut si cateva poze, ca sa nu ma boscorodesti tu, Moni.
Denisa are un corp de maxim 16 ani, Ema e creola sau bronzata nu stiu, Dragos nitelus ursuz de la oboseala. Alex... cu el e o poveste... Sper ca Denisa sa reuseasca in tot ce vrea sa faca in privinta lui, Doamne ajuta.
Razvan m-a intrebat "mami, cati ani am?" eu, exasperata "cum mai, iar nu stii??" (este debusolat cu lunile) si el raspunde "nuuu, in engleza cati ani am!!!". M-a lasat masca.
Deci cam asta este.
Aseara am avut si noi serbare: un mare FIASCO.
Nu dau detalii acum, fiindca inca nu am reusit sa trec peste suparare. Asa o lipsa de bun simt didactic... mai rar.
Mai revin maine, sper ca toate sunteti ok, va pupam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara!
LILI si CRSITINA imi pare rau ca ati fost dezamagite de serbari,chiar cele de final ... Atata bai sa fie.Poate au fost si asteptarile prea mari? La Lili am inteles ca a fost de vina si lipsa de experienta.Dar la Voi,Cristina?
Io macar stiu la ce sa ma astept,la noi toate-s fix pe-acelasi calapod vara.Se incepe cu grupele mici si se sfarseste cu pregatitoarele fiecare cate un dans luuung.Iar la final "absolventii" mai canta (eventual recita) si ceva lacrimogene de despartire,primesc ceva carti si la revedere.Ei vor avea in plus pe langa costume,doar coronite de flori pe cap.Mi se pare super formula asta vara,asa ii vede toata gradinita vara pe absolventi in plus vedem toate grupele din gradinita.Din trei serbari pe an,una "la comum" mi se pare chiar interesant.
CRISTINA ma bucur ca ati reusit intalneala si sigur ca trebuiau si poze,pai trebuie si dovada,patalamaua
Sa imi trimiti si mie nr. de mobil din Ro al Denisei daca a facut rost.
LILI apropo de baietii care nu cantau: la locul de joaca au facut ceva jocuri pe-acolo cu animatoare si pe urma a inceput aia sa danseze pe Macarena si altele de gen,ea animatoare,ei luandu-se dupa ea.Da' instant s-au imprastiat baietii ca potarnichile spre toboganul mare gonflabil,sau labirint si-au ramas doar fetele la asa ceva ... ca doar nu-i genul lor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

Cristina, Lili imi pare rau ca sunteti asa dezamagite de serbari.
Aici sunt tare relaxati in ce priveste serbarile.
O sa pun niste filmulete de la scoala de muzica si de la David.
La Seline a fsot grozav. Ne-am distrat de numa cu banditul in persoana. I-a lust pe toti la rand si i-a botezat, tragandu-le cate o dunga de.....noroi pe obraji. Nu a scapat nimeni, chiar si o bebelina de 2 luni si-a primit botezul. apoi pe dum spre masini "banditul cel mare" era tolanit la marginea drumului si sfaraia de se cutremura padurea. Va dati seama ce distratie pe copii.

am alergat toata ziua si nu sunt gata nici pe departe. Fac gem de capsuni si de coacaze. Nu stiu cine m-o fi pus. am fsot azi si am cules 10 kile de capsuni. noroc cu coacazele ca le-a cules Seline si s-a plictisit repede si eu nu am mai avut timp sa continui munca.

Azi am primit repartizarea pe clase pentru David si Seline. David e fericit e cu cei 2 prieteni ai lui la invatatoarea care si-a dorit-o.
In schimb Seline nu a nimerit la invatatoarea lui David.Eu mi-as fi dorit, si nici coegi de gradi cu ea in clasa nu are decat 2... nesemnificativi. Acum ce sa mai zic??Nu am putut sa nu ma revolt nitel cand am citit numele colegilor ei. Oricat asa fi eu de modesta nu ma pot compara cu ai de mohamed, si Hasisi si napadatumaden,,,sau cum i-o mai chema. sunt 16 copii in clasa si cel putin 10 au nume din astea " chinezesti". Mai, nu sunt deloc rasista, dar e catastrofa!!!!!!!.
Ce exeplu va avea fata mea la scoala cu asemema colegi? ..........nu mai spun nimic. mai stii cine citeste pe aici si mi-o i-au in freza
V-am pupat ma duc la gemurile mele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Citat:
citat din mesajul lui miraklucker
... si Hasisi si napadatumaden,,,sau cum i-o mai chema.

Nu-mi vine sa cred ca si pe-acolo aveti asa ceva.Aveam impresia ca Elvatia e ceva mai "curata" de imigranti.
Oricum o fi show acolo,cine stie ce cuvinte si in ce limbi mai invata fata
Spor la facut bunatati
Io bag cirese la ora asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica70 spune:

Buna seara!
Noi petrecuram bine azi pe strand, cu Ingrid,Genu si Diana.Plus bonus prietena-mea Laura cu fetele.Singurul minus a fost ca era cam aglomeriat de s-a si speriat Genu de ce-i p-acolo.Dar nu stiu de ce nu era apa in zona "pentru copii" ,ca altfel se mai dispersau si dincolo (sunt 3 bazine si acolo).
Am plecat de-acolo pe la 18 si aia fiindca trebuia sa il preluam pe Tudor, altfel mai stateam ca la ora aia era mai placut.Ne-am dus cu Laura in mall-ul de langa noi,unde nu demult au deschis un fast-food cu mancare predominant italiana.Asa ca s-a lasat si cu pizza, tiramisu si crema caramel Asta ca tot m-a inebunit Diana pe strand ca vrea pizza si noi am luat tot altceva.Dar faza e ca din pizza aia chiar a mancat doua felii,iar pe strand n-a mancat mai nimic: doar un picut de ciorba de perisoare,iar la felul doi nu s-a atins nici de carne nici de cartofi ci doar a ciugulit ardei copti,salata de varza,rosii sau castraveti Tudor nici nu s-a atins de pizza,doar suc a baut si a gustat un pic de crema caramel.Asta ca tot zicea Brandusa ca Tavi nu mananca: nici Tudor nu e mai breaz: doar suc si lapte vrea
Dianele aici:http://www.dropshots.com/moni2012#date/2012-06-16/08:36:45
A mea s-a cam ferit de poze si are motive serioase: e belita bine pe nas si frunte,ca aseara a aterizat in nas in fata blocului.Asta ca sa nu aiba julituri doar sub barbie,pe fund,pe brate si pe picioare Si acum seara se mai smiorcaia ca o ustura si ca au jenat-o papucii Tot "insemnata" a fost ea in general,dar ca acum ... nu s-a mai pomenit
Ma duc sa pap ceva, nu stiu ce ... tare ciuda mi-e ca nu mai am rosii acasa,ca mi-era pofta de ce-am papat dimineata: adica rosii,ardei,castraveti,telemea de capra si clisa (slanina) din congelator Dar fara rosii nu merge asa fain combinatia

Mergi la inceput