Oportunitati de munca la domiciliu

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?


Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.


Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Unele dintre site-urile indicate de Zeek ca viabile pentru postarea anuntului mentioneaza clar ca, daca postezi de mai multe ori acelasi anunt, vei fi considerat spammer, mesajele iti vor fi sterse, in prima faza.

Referitor la postatul anuntului pe alte site-uri decat cele indicate de Zeekler, parca era ceva mentiune, o sa ma uit exact maine.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?


Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.


Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea.




Aici nu inteleg. Cum adica, cumperi si vinzi oferte? Ca asta inseamna bid, e termen specific pentru licitatii.

Cum poti cumpara si vinde si da mai departe ofertele, precum esantioanele?

Ceva nu se leaga in capul meu.

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Unele dintre site-urile indicate de Zeek ca viabile pentru postarea anuntului mentioneaza clar ca, daca postezi de mai multe ori acelasi anunt, vei fi considerat spammer, mesajele iti vor fi sterse, in prima faza.


Nu trebuie sa postezi mereu acelasi anunt, sunt multe modele de anunturi in back-office-ul Zeek-ului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Selene_Bunny spune:

Iar referitor la bani:

Ai Zeek Account, unde ti se aduna punctele VIP.

Ai Cash Account, unde transformi punctele VIP in bani gheata.

Si mai ai si AlertPay, care este o modalitate de a face tranzactii pe Internet.

Care dintre astea 3 este contul real, contul in care banii sunt acolo fizic, bancnote normale, adevarate?

Zici ca sotul tau are, pana acum, 122 USD in Cash Account. Care e tot un cont virtual, nu?

P-orma ce face cu virtualul asta, cum il transforma in real?

Blogul meu - de la noi, pentru ei!

Bazar general - fiecare implicare conteaza!

Lucrusoare de vanzare...





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Iar referitor la bani:

Ai Zeek Account, unde ti se aduna punctele VIP.
Ai Cash Account, unde transformi punctele VIP in bani gheata.
Si mai ai si AlertPay, care este o modalitate de a face tranzactii pe Internet.
Care dintre astea 3 este contul real, contul in care banii sunt acolo fizic, bancnote normale, adevarate?

Zici ca sotul tau are, pana acum, 122 USD in Cash Account. Care e tot un cont virtual, nu?

P-orma ce face cu virtualul asta, cum il transforma in real?


Cred ca am explicat deja asta.

Tu, cand te vei duce la serviciu luni, angajatorul tau te va plati in cash la sfarsitul zilei de luni? Sau asteapta 2 - 4 saptamani pana ti se strange tot salariul, dupa care iti vireaza banii in cont (sau ma rog, cash, in mana...)? E acelasi lucru.

Asa se fac tranzactiile pe internet, nu facem nimic diferit decat fac toti cei care TRANZACTIONEAZA PE INTERNET.

Nu mai e ca pe vremea bunicii, cu banii la tescherea...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny

Citat:
citat din mesajul lui Elle_seb

Citat:
citat din mesajul lui Selene_Bunny
Daca ceea ce trebuie sa faci, cel putin la inceput, este sa postezi anunturi de atragere de clienti si de trafic catre Zeekler, primind, pentru asta, o suma de X dolari, de ce Elle a ajuns sa fie un pion din sistem? Adica sa cumpere in sistem de licitatie?

Elle, asa ai ales tu? Sau ti-a impus site-ul ceva, gen foloseste banii pe care te-am ajutat sa-i castigi tot la noi?


Produsul pe care-l vinde Zeek Rewards sunt bid-urile pentru licitatii. Cumparam si vindem si dam bid-uri mai departe ca sample bids, pentru ca oamenii sa le incerce.


Imi dau toata silinta sa explic asa incat sa inteleaga lumea.




Aici nu inteleg. Cum adica, cumperi si vinzi oferte? Ca asta inseamna bid, e termen specific pentru licitatii.

Cum poti cumpara si vinde si da mai departe ofertele, precum esantioanele?



Atunci cand ai puncte VIP si castigi cei 1,5%, ai optiunea de a cumpara mai multe bid-uri sau poti transfera cei 1,5% in contul de cash (si recapitulam : din contul virtual de cash, care-i tot in Zeek, banii pleaca in AlertPay si de acolo ti-i transferi in contul de BCR).

Daca cumperi mai multe bid-uri (oferte), le dai mai departe cadou la un Customer sau le folosesti tu. Asa cum tu ai primit de la mine 50 bid-uri, cand te-ai inregistrat. Ele sunt free sample bids.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Selene, alertpay e un fel de paypal, acolo sunt banii si poti dispune de ei cum vrei tu. Ma rog, ii mai transferi o data in contul tau din ro dar daca vrei poti sa cumperi de pe net direct din alertpay la fel ca din paypal.

"Bids" sunt clickuri pe butonul bid. Fiecare click costa, ca sa poti licita trebuie sa cumperi "bids" sau sa le primesti ca sample daca vrei sa cumperi ceva la licitatiile alea.

Asadar nu poti ridica cei 150 de dolari inainte de a deveni membru premium?
Ma asteptam ca pana acum sa fi cheltuit macar o parte din cei 2500 de dolari la cat de entuziasmata esti, Elle. Practic in afara de lantisorul acela cu diamante ai vazut vreun ban?

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Elle_seb spune:

Ba da, din contul sotului am inceput sa-i scoatem, am transferat din zeek pana acum 200 $. Vom continua sa extragem pana cand vom ajunge la suma de care avem nevoie. Apoi vom inchide retragerea pentru ca diferenta sa ramana in zeek (pentru a nu pierde cei 1,5% pe zi. De contul meu nu ne-am atins inca pt ca acolo sunt doar 350$ si-l mai lasam sa mai creasca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinuk spune:

Elle sunt impresionata pe bune. Nu e usor deloc, cel putin pana pricepi mecanismul, dar aparent e o varianta de castigat bani.. nu identific deocamdata in afara de bani, daca mai exista o satisfactie pentru munca de acest tip.

De cand sunteti implicati in acest business
sotul tau cand a inceput?
tu?

Voi cititi/constientizati anunturile inainte sa le postati? Sau a devenit un automatism? Stiti la ce faceti reclama?


multumim oricum pentru tot efortul tau de a ne face sa intelegem


Alinuk
si ostrogotzii din dotare: Andu mik (3 ani) si Teo voinik (5 ani)

www.desprecopii.com/info-id-8903.htm" target="_blank">Lumina Sfanta pentru copii



............................................................................
Nimic nu-i intamplator!
............................................................................

Mergi la inceput