BULGARASI DE IAN-FEB 2013!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns crismac spune:

Nu le judec . Le inteleg . Si eu sper de vreo 8-9 luni . Sincer nu mai ma asteptam sa se intample fara vreun tratament. Dar eu cu ale mele si cu Ionut , flacaul meu ,eram (nu ca acum nu as mai fi ) destul de ocupata si intram cam o data pe saptamana , poate chiar si mai rar. Apoi am fost prea dezamagita de asteptare si nu prea am fost in stare sa mai scriu .

www.gradinacris.blogspot.com
5 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

stai linistita, nu treb sa-mi explici , stiu cum este!!!
important este acum sa ai o sarcina usoar si la termen!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

buna dimineatza burtici!!!
va las o www.220.ro/video/faze-tari/O-CEASCA-CU-CAFEA/v5uaRO7xcN/" target="_blank">cafelutza pentru cine o mai poate servi si un www.ha-ha.ro/imagini/imagini/bauturi/ceai_flori.jpg" target="_blank">ceai, la care adaug si dulce pentru bulgarasi


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Neata!

Kmi, multumim pt cafeluta!

UM:13 aprilie. DPN: 20.01.2013.




4+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

felicitari fetelor Odisee placuta si incununata cu bulgarasi sanatosi si mancaciosi
va pup mamik de bulgaras Andrei ianuarie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui Blue_sea

Neata!

Kmi, multumim pt cafeluta!

UM:13 aprilie. DPN: 20.01.2013.




4+





iti raspund aici la intrebarea ta legata de utrogestan!!!
eu am luat 7 luni din 9 de sarcina utrogestan, atat avginal act si oral, se spune ca vaginal isi face mai rapid si mai bine treaba, dar si oral are acelasi efect dar mai lent si poate o idee mai diminuat, eu knd mergeam la serv le luam oral, iar seara vaginal, ( luam de 3 ori pe zi:2 orale-1vaginal)!!!
cele luate oral creeaza o stare puternica de somnolenta, pana te obisnuiesti cu ele, dar sa speram k nu o sa ai nevoie sa iei perioada lunga, poate dr o sa iti zica k nu ai nevoie!!!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Kmy, multumesc mult pt raspuns!
Acum 2 luni am avut un avort spontan si vreau sa incep sa iau acum preventiv pana saptamana viitoare cand merg la dr. Din ce am citit rau nu au cum sa faca.


4+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns majia spune:

Kmy, multumim pentru listuta. UM 12.04.2012. DPN o sa vad ce o sa-mi calculeze medicul meu cand ajung la el ... abia martea viitoare. M-am uitat la pozele de la profilul tau ... e superb baietelul tau .

Blue, imi pare rau de sarcina pierduta. La cat ai pierdut si de ce? Eu as vrea sa iau minimum de medicamente in sarcina. Deocamdata doar vitamine prenatale care au si acid folic: elevit.

camcris, si eu am astept 5 luni pana sa vad II pe test de data aceasta. Data trecuta a fost din prima, dar de ... nu intinerim .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Blue_sea spune:

Majia, avea aproape 5 sapt. Cauze cromozomiale, cel mai probabil embrionul nu era viabil. Am avut o sangerare f abundenta vreo 2 zile si s-a eliminat complet, la eco nu s-a mai vazut absolut nimic, doar endometrul ingrosat. Dr mi-a spus ca pot ramane imediat si chiar se pare ca dupa un astfel de episod sansele cresc. Si a avut dreptate.
Atunci mi-a prescris utrogestan imediat ce am inceput sa am dureri. Acum iau preventiv: e progesteron pe care oricum in producem noi.
Si eu iau elevit de aprox 1 luna, iar acid folic de vreo 6.

Vezi ca exista pe site un calculator pt DPN.


4+







Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vikisor spune:

Buna fetelor,
UM 30.03.2012, DNP: 08.01.2013
sa avem o sarcina usoara!

Mergi la inceput