reclama mascata sau ajutor unui coleg de forum?

reclama mascata sau ajutor unui coleg de forum? | Autor: ch_dana

Link direct la acest mesaj

Buna,


Vreau sa ridic o problema care m-a intrigat demult.

De cate ori, in decursul unei postari, se intampla sa dau un link extern, este deformat. Inteleg ca nu se permite publicitatea, dar ar trebui sa se delimiteze cumva intre publicitate mascata si dorinta de a schimba informatii, in contextul unei discutii.

Exista de exemplu useri care au un post in care lauda eficienta unui ulei de corp (sincer, postari de gen "cel mai bun sampon pentru puiutul meu", nelegate in nici un context, mi se par spam pe fata) ; acestia nu sunt considerati ca fac reclama ?


Multumesc,

Dana

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

link-ul e modificat doar daca e un site concurential cu desprecopii.com
poti pune alte site-uri, sau cautare direct in google daca ajuta.
tot ce se considera spam se raporteaza la moderatori si se trateaza de catre noi ca atare.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Nu e chiar asa...am pus de exemplu un site cu opinii romanesti despre calatorii (ceva similar cu tripadvisor) si a fost modificat. Nu cred ca astfel de site concureaza cu desprecopii.

Dar in fine, am inteles explicatia, multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

problema cu site-ul acela e mai veche si chiar are un motiv serios. este decizia directa a administratiei.

Roxana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

mie nu mi se pare normal ca numele acelui site, mentionat de roxana, sa fie automat cenzurat si in mesajele private ! bun, am inteles, stiu ca n-am voie sa postez numele site-ului in subiecte, insa de ce nu este permisa aceasta optiune in mesajul privat ? ca d-aia e privat, sa nu-l vada toata lumea, ci doar destinatarul mesajului.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

modificarea link-ului e automata indiferent unde postezi in site, n-are nicio legatura cu mesajele private sau forumul public.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

am inteles, multumesc. acum m-am lamurit, chiar eram intrigata in legatura cu mesageria privata.

Mergi la inceput