Delfinasi jucausi de iulie-august 2010 (70)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

anca, o zi in spital privat variaza intre 600 si 900 de lei.cum ai iesit mai ieftin?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


te contrazic ca de obicei! :) la sanador e intre 390-1000, 390 rezerva dubla standard ceea ce e f ok, 2000 ron din costul interventiei e suportat de CAS... cam asa am iesit la 1100 lei pt 3 zile de spitalizare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Ziua buna!

Tina sa va traiasca nepotica!

Ooana bine ai revenit acasa! Ce vacanta frumoasa ati avut! Ce fain ca v-ati intalnit cu Vali si minunatiile ei!

Cu piciorusele lui Raducu... inca nu am reusit sa dau de medicul ortoped la care vrem sa mergem. E seful sectiei de Ortopedie-Chirurgie Pediatrica de la Sp. de urgenta si se pare ca e tare greu de ajuns la el . Poate totusi reusim saptamana asta. Deci la Matei era o problema diferita. Te tin la curent cu ce va zice medicul acesta.

Crispro ce mai face Vladut? Sper ca nu am fost prea insistenta cu sfaturile, imi cer scuze ...

Michelle felicitari pentru vestile bune de la gineco! Lasa ca bebelina recupereaza!

Elena, mami de Raducu cel cumintel
12.08.2010

Sunt Raducu si am implinit 1 AN !!!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

ce probleme aveti la picioruse?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

anca, scump.mult mai scump ca la stat.
sincer.

puiutz, cum mai sunteti?

eu ma scurg de somn.

maia re cineva mirena?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010

Citat:
citat din mesajul lui ooana

Cris biletele le-am luat inainte de Paste
470 lei/2pers/dus-intors

<hr noshade size="1" /> 1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip






Wooow, 470 lei pentru amandoi??? Cu ce companie? Eu am cautat cu doua luni inainte pt 1 mai si sub 150 euro de persoana n-am gasit.


de Solnushka Natali - 13.07.2010


cu wizzair-ul din Targu Mures
am vazut ca in lunile urmatoare sunt destul de scumpe ...dar daca cauti din timp, si va convine eu va astept la Mures


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Citat:
citat din mesajul lui histamina

anca, scump.mult mai scump ca la stat.
sincer.

puiutz, cum mai sunteti?

eu ma scurg de somn.

maia re cineva mirena?

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=167651&nm=Sebastian-Minunea-mea


draga mea, crede-ma ma pregatisem pt aceeasi interventie la stat cu 500E pt doctori si aneztezist, etc + ce nu am calculat si cuantificat asistente, infirmiere....

Mirena nu am, de fapt nu am voie nici un fel DIU (am in antecedent papanicolau CIN3) rezolvat cu conizatie in 2008, am doua prietene apropiate care au avut, dar au renuntat.
Din discutiile cu ele am inteles ca aveau dureri de cap si stari de anxietate, depresie!
Amandoua au ajuns la psiholog, psihiatru cu manifestari destul de nasoale, au avut nevoie de tratament medicamentos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui paula_m

Salut!!!
Intre timp am aflat unde se duc mucii lui Raul daca nu-i curge nasul. In bronhii. Am fost din nou la dr, pt ca avea un harait la respiratie de aseara si mi-a zis ca ii sunt pline bronhiile de raluri, deci are bronsiolita si am ajuns la aerosoli. Si ieri era curat la bronhii, plamani...

Paula, mamica Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit un anisor!!!

MI 2


vai tu Paula...offf sper sa treceti repede si cat de spoate de usor peste tot
vezi cum pot sa se complice lucrurile de la o zi la alta


1an + 08.07.2010

" Nu te uita cu tristete in trecut, pentru ca a trecut si nu te ingrijora pentru viitor, pentru ca e inca departe.
Traieste in prezent si fa-l atat de frumos incat sa merite sa ti-l amintesti" - Ida Scott Taylor


Noi 2
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

paula, sanatate strumfului.of,cat mai tragi si tu!

anca, este exagerat 500 de euro,crede-ma.
unii vor sa faca jaf.
am multi prieteni medici si stiu.
o prietena primeste si 200 pt doua copci puse si 100 de euro.

de ex , la budimex o tipa a dat 1500 de lei pt o apendicita,alta a dat 300 d elei.in salon cu mine.nu a fost nicio diferenta.
una singura:cea cu 1500 era mereu nemultumita ca la cati bani a dat trebuia sa aiba rezerva.
si a venit dr si a mutat in rezerva cea mai buna pe mine si pe o tiganca super faina(enorm m-a ajutat femeia ceea),noi fiind singurele din salon care nu dadusem nimic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:


eu am fost multumita, important este ca s-a rezolvat problema, sper!
sa vedem refacerea cam cat dureaza, pana la urma conteaza si confortul psihic...iar dupa experientele traite in spitalele de stat, sincer, daca o sa am ocazia sa le ocolesc o voi face!

Sunt ff pacatoase laringitele si Vlad a avut un episod destul de nasol si pe la 4-5 ani si imi amintesc ca temperatura si mucii au inceput sa cedeze cam dupa 4 zile de tratament cu antibiotic!

Stiu ca se da si AERIUS sau un anti alergic sau cum s-o chema!

In alta ordine de idei stiu ca medicul lui Vlad mi-a atras atentia sa il urmaresc si daca mai face sa ii facem o analiza de calciu, deoarece lipsa calciului predispune la laringite!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lauri_ca spune:

Anca, multa sanatate! La fel si delfinasilor bolnaviori!

Fetele, cum mai sunteti cu operatiunea olita? Noi am renuntat pt. moment, a facut de cateva ori la olita, dar intamplator ca am asezat-o eu. Uneori nu vrea deloc sa stea. Am constatat in schimb ca ea nu e constienta nici cand face pisu si nici dupa aceea nu-si da seama ce s-a intamplat. Se juca cu apa si s-a udat pe picioruse si atunci s-a dus si s-a asezat singura pe olita. Deci ea a crezut ca a facut pisu. E clar ca nu e pregatita. O s-o mai pun din cand in cand dar n-o mai las fara pampers ca m-am saturat s-a tot spal fara folos si nici nu vreau sa o stresez.

Mergi la inceput