Fulgusorii se topesc la soare :))..de placere{24*}

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:

Buna seara de la noi.
Noi am ajuns la faza punem mozaic, montat o parte din mobile si chiuveta, maine urmeaza ultima slefuire de chit si varuit partea a doua de baie si tavan. Si mai o tura de mozaicat. Sambata cumparat ultimele dulapuri si inca o cutie de mozaic, mers la botez. Duminica probabil primim musafiri, ca am luat o pauza lunga de ei din cauza baii.
O sa pun in curand niste poze, dar numai cand e gata sa fie totul frumos.

Am pus si doua poze noi cu piticot pe fb, ca mi-e mai usor ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vias spune:

vad ca tot prin casa trebaluiti, eu mai mult pe afara

Sun, mai tarziu o sa intru sa vad si pozele, abia astept

JR e cu sotul la firma, acum 2 zile cand am mers sa-l iau pe pici de la soacra, de fata cu mine l-a plesnit cu dosul palmei peste gurita ..in fine, asa am inteles ca de fapt el acolo era batut cu regularitate era sa ajung si eu sa o plesnesc pe idioata lumii..asa ca mai nou eu si sotul muncim cu JR dupa noi, saracutul doarme pe unde apuca, cum apuca...

...asta este..
..ma duc sa mai lucrez ceva, ca aoi sa merg sa-mi iau iubitul mic..

Va pup, o zi faina,

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui vias



soacra, de fata cu mine l-a plesnit cu dosul palmei peste gurita

Mamica lui JR



ceeeeeeeeeee?!!!!!!!!!?


io ii smulgeam parul din cap!!


Imi pare rau, Vias!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Vias, urat, ce sa zic... bine ca ati descoperit treaba la timp


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Sa ne traiasca toti copilasii, sa fie sanatosi, si baftosi si noi pe langa ei!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine2009 spune:


copiilor
fulgusori si fulgusoare
fratii lor si surioare
copii mai mici si mai mari
si nu in ultimul rand
copiilor din noi!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Citat:
citat din mesajul lui sunshine2009


copiilor
fulgusori si fulgusoare
fratii lor si surioare
copii mai mici si mai mari
si nu in ultimul rand
copiilor din noi!



Cresterea in greutate
Perioadele de crestere



Frumos spus!

Sa ne traim intru multi ani!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Mai fetelor, azi a fost prima zi la gradinita pentru maimutelele noastre! Cand ne-am trezit amandoi siguri, cu atat timp liber la dispozitie, nu stiam ce sa facem! Dar ca si comentarii si impresii, ce sa zic? Initial am intrat intr-un birou sa stabilim ce si cum e treaba cu ei, obiceiuri, preferinte, chestii de birocratie... emma a stat cu noi frumos acolo, dar mihai a stat atarnat de usa unde erau copiii, si cand au deschis-o a tasnit inauntru si dus a fost, nici ca l-am mai vazut la ochi... apoi am incercat s-o integrez si pe emma in colectiv, erau ceva copii care se jucau, ar fi stat acolo, o atragea mediul, dar nu-mi dadea drumu` la deget neam... apoi o educatoare a luat-o si bineinteles ca a inceput sa planga tare... a facut asa cum ma asteptam, cum o lasa vreo educatoare jos, cum incepea sa planga si sa se agate de ele... sper sa fie mai bine datile urmatoare, e greu pentru ea ca e la varsta mai greu de desprins de familie... interesanta a fost reactia ei de acasa... stralucea toata de fericire sa se vada printre jucariile ei alaturi de mediul ei cunoscut, facea frumos, se alinta, tare haioasa, n-am vazut-o niciodata sa-i straluceasca asa ochii de fericicre Una peste alta, ma bucur ca am facut pasul asta si sper sa fie ok pe viitor... sunt curioasa cum or sa reactioneze data viitoare ca sunt atat de imprevizibili, incat nici nu stii ce te asteapta


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Tinem pumnii, Miha!

Citat:
" Daca vrei sa indrumi pe cineva incepi cu invataturile si sfarsesti cu pildele.."-L.A.Seneca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pishko spune:

Lady Saru`mana


Mergi la inceput