Cand se vede o sarcina la ecograf

Cand se vede o sarcina la ecograf | Autor: gabytza83

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor! Sunt noua pe aici si am si eu o problema! Mi-am dorit enorm un copil,luna asta s-a intamplat miracolul! Ultimul ciclu l-am avut pe 4 aprilie iar pe 16 am avut ovulatia pt ca mi-am controlat-o lunar! Deci am ramas undeva pe 20! Pe 2 am facut doua teste si sunt pozitive,ba chiar unu era electronic si scria 1-2 insarcinata!Deci aveam o saptama si ceva spre a doua de cand am ramas! Azi am fost la ginecologa dar mi-a zis ca in uter nu se vede nimic si ca e prea mica sarcina ca sa se vada! E posibil asa ceva? Nu se vede inca sau ceva nu e in regula? Va rog sa ma linisteasca si pe mine cineva care stie cand se vede o sarcina la eco!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns zmotocel spune:

felcitrari!
linistete-te, este mult prea devreme.
prima dovada ecografica va fi la 5-6 saptamani, cand prin ecografie transvaginala se pot vedea bataile inimii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tebligia spune:

sapt 5-6

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Felicitari!!! Linisteste te si bucura te de moment. Mai astepta pana in saptamana 5-6 si apoi mergi la eco.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irinabobe spune:

daca vrei sa fii calma fa un bhcg si fepeti la 48 de ore. daca se dubleaza e ok. la eco se vede sarcina in sapt 5-6 sau dupa ce bhcg e peste 1000-1200.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bubulina42 spune:

La mine s-a vazut bebe la 6 saptamani si un pic cand deja ii batea inimioara de zor, insa sunt multe fete care la 5 saptamani nu au avut ce sa vada...
Nu e cazul sa te sperii, nu ai de ce.Daca esti insarcinata, bebe isi vede linstit de drumusorul lui si emotiile tale prea puternice, ca si stressul, nu-i sunt de ajutor.Stai cumintica si rabdatoare si hai sa gandim logic:din 20 pana azi, pe 9 mai, abia daca a avut loc perioada de incubare, etc, citeste,fii curioasa,documenteza-te, gasesti aproape toate raspunsurile aici pe DC si pe site-uri de mamici, bebici si viitoare mamici, mie netul mi se pare o comoara!
Profita de bogatia de info si asteapta linistita..Si asculta-le pe fete, fa doua analize BHCG si te linistesti..
Fruntea sus si succes!!

Bubu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Felicitari !!!!
Sarcina se vede bine incepand cu 6 sapt de la ultima menstruatia , stai linistita si lasa-l pe BB sa creasca mareeee .

30+ Andrei
AMR 9 Weeks

Mergi la inceput