To Be or Not To Be?

To Be or Not To Be? | Autor: e_rica

Link direct la acest mesaj

Buna seara. Nu stiu inca cum pot sa pun poze, asa ca pana sa descopar va povestesc. Am facut azi doua teste Sure check, mi-a aparut si o a doua liniuta, mai subtire decat prima, dar e acolo. Am mai facut inca un test Babycheck, la care initial mi-au aparut doua liniute, dar a doua s-a sters dupa cateva minute. Eu ce sa inteleg? :))

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

... Ca ar trebui sa faci un control ginecologic! Doar asa te poti convinge 100% ca esti insacinata sau nu.
Cunosc personal fete carora le-a aparut 2 liniute si nu erau insarcinate.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_rica spune:

Mi-au aparut doua liniute la AMBELE teste. Chiar e posibil sa nu fiu? N-am facut tratamente de fertilitate sau chestii care sa implice hormoni...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

fa-ti analizele de sange si te vei lamuri.
BHCG

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

Buna,
Si eu am avut aceeasi dilema ca si tine acum 5 sapt, am scapat de aceasta dilema printr-o analiza BHCG, care bineinteles a iesit pozitiva si am repetat-o la 48 de ore, examenul ginecologic nu te poate ajuta acum deoarece e posibil sa nu se vada nimic trebuie sa ai minim 5 sapt ca sa se vada punctuletul.
Bafta

8+ sapt cu o minune de la D-zeu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dankutza spune:

Fetita mea a fost si ea liniuta stearsa in 2 teste Surecheck. Am facut BHCG si mi s-a confirmat sarcina. Dar eu am facut tratamente muuuuuuuuuuuuulte. 5 ani si jumatate. EU zic ca e sarcina la tine, mai ales ca nu ai facut tratamente care ar putea sa-ti dea erori.

Participam la Concursul Klorane
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=momente%20klorane%20bebe&page=1" target="_blank"> Va rugam votati pozele da1 si da2. Multumim

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Da, si eu zic ca e bebe.

Fa-ti totusi un Beta sa fii sigura.

Felicitari!



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns e_rica spune:

Facut Beta HCG. Sunt in 4 saptamani!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

felicitari!
sa dea Dumnezeu sa fie un strumf sanatos si norocos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mami_stefi spune:

Felicitari!
Sarcina usoara,o nastere la fel de usoara si un bebe sanatos,frumos si cum va doriti voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lumi_Nag spune:

Felicitari si de la mine!
Daca tot este vorba despre beta hcg am si eu o intrebare. Am facut luni beta si a iesit valoarea de 2017 am repetat analiza la 48 ore si a iesit 2379. Am efectuat aceasta analiza deoarece la ecograf sarcina aparea mai mica decat ar fi trebuit conform UM. Medicul meu a considerat ca trebuie sa fac aceasta analiza ca sa fim siguri ca nu este oprita in evolutie. Totusi nu s-a dublat valoarea cum ma asteptam, deci este oprita in evolutie sau mai am o speranta ca nu din cauza acestei cresteri de valoare?!
Va rog cine se pricepe in domeniu poate ma lamureste si pe mine.
Mentionez ca la eco se vedea un embrion de 4-5 sapt, dar conform UM ar fi trebuit sa fie de 8 sapt.
Multumesc anticipat!


Mergi la inceput