Bravo Asparagus,Onutza, Alina!Hai enona, Clara(51)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mirela2 spune:

buna fetelor

va readuc in atentie colaceii de inot pentru bebelusi
excelenti pt sport, balaceala, gimnastica, kineto in apa
am pe stoc 2 modele, inimioara si hello kitty, culori albastru, roz si portocaliu

daca doriti astept comenzi sau intrebari pe adresa de mail mirelaaronovici@yahoo.com

pentru a vedea cum arata produsul puteti intra pe http://colaceibebe.webs.com/

o zi buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2liniute spune:

gata, am pus poza cu bebelusul Ramonei (titi), Robert pe picasa, multmesc inca odata pentru info eva

Anca 34+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mart_apr2012 spune:

Dragi burtici, viitoare mamici de fluturasi si floricele, asa cum e obiceiul aici, am venit cu emotie sa va predam stafeta (desi deja au inceput si la voi de ceva timp nasterile). Noi am avut parte de o odisee frumoasa si emotionanta, si va uram si voua momente cel putin la fel de placute si palpitante, multa putere si curaj, nasteri usoare, refacere rapida si cel mai important bebei sanatosi si o viata minunata alaturi de ei!
Semneaza mamicile strengarilor de martie-aprilie 2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mmamita spune:

Citat:
citat din mesajul lui 2liniute

am trecut si noi de 34 de saptamani ma bucur mult fiindca citisem ca daca s-ar naste dupa 34s nu ar avea nici o problema de sanatare si dupa o scurta sedere in spital ar fi ca micuti nascuti la termen eu sper insa sa mai stea macar 3 saptamani
mamita asta da performanta, direct la wc, felicitari pentru fetita curajoasa stiu ca ai mai scris dar am uitat, cati ani are fetita ta?

Anca 34+ (7 luni +)cu Mihai Iulian AMR 5+
burtica la 33s https://picasaweb.google.com/114955754890412218353/LaPlimbare#
fotografii de la cununie (la 20s) http://fotosivideo.blogspot.com/2012/01/irina-si-marian.html


Felicitari pentru noua sapt trecuta cu bine, intr-adevar intr 34-36 s bebeii nu sunt considerati chiar prematuri, ci prematuri tarzii, cu toate astea mai bine e sa stea pana la 37 implinite sa iasa rumeniti si buni de papat!

Ilinca mea are 17 luni multumim de felicitari!

Cori, mami de Bubulina 17 luni si acum Dalia Maya ... inca putiiiiiiin :)) (34+)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Buna fetelor!
Bravo Titi! Bine ai venit bebe Robert!
Am tot vrut sa scriu cate ceva, dar aseara mi-a fost rau tare, mi s-a aplecat, m-a durut capul tare de tot si am varsat mai ceva ca in primul trimestru. Pana la urma m-am linistit cu un paracetamol, dar nici astazi nu ma simt prea in apele mele. Maine avem control, abia astept sa vad ce mai face bebs, burtica nu a mai crescut si nici eu nu am mai luat in greutate.
Eva eu am o crema de la Mustela pentru picioare obosite de gravidute si la cati bani am dat pe ea mi se pare cam apa de ploaie. Pentru bebe cred ca o sa merg si eu tot pe Klorane.
Ma duc sa ma culc un pic, sper sa ma trezesc mai in umor sa mai fac si schimbari pe la prima pagina si la titlu ca am cam ramas in urma.


Elena 34+ cu Bebster AMR 5+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Felicitari Titi! Bun venit bebe Robert! Am vazut mocuta mica pe facebook, e tare simpatic.

Am vazut si inimosu nostru si e un flacau pe cinste. Mai, dar ce baieti frumosi avem in Odiseea asta!

Ce m-a emotionat mesajul de la mamicile de martie-aprilie! Nu stiam ca e traditia asta aici, mi-au dat lacrimile de emotie.

Eu sunt cum ma stiti, in plus parca sunt pe zi ce trece mai obosita si cu mai putina energie, as tot sta in pat(ceea ce e foarte ciudat pentru mine), gafai la greu si cand misca bebeloiu ma cam doare. Ieri chiar ma gandeam daca astea sunt contractii sau ce sunt, dar am vazut ca doare cand misca el, mai ales daca sunt in picioare sau poate daca nu e burta prea relaxata. In plus vad ca-s si dereglata cu treaba mare(ma scuzati de detalii) Am iesit zilele astea cam moale si de vreo 3 ori pe zi, ma gandesc ca poate de-aia doare burta cand misca piticu? Sper sa nu ma doara asa mereu pana nasc, ca mai e ceva pana atunci si senzatia e tare neplacuta, aproape imi taie respiratia desi el mititelul nu loveste tare, doar se fataie si el inauntru ca nu mai are loc, dragu de el.

Bafta multa si Zen Onutza si Asparagus! Scoatem motate pentru voi ca maine aveti mare intalnire cu pruncii.

Ieri am implinit 34 saptamani...Incep sa nu mai am rabdare si imi imaginez ca fetele care-s cap de lista sunt de 1000 ori mai nerabdatoare ca mine.

Andreea, 34+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina04and spune:

Felicitari Titi si felicitari piticului Robert!!!
Mirela iti doresc din suflet sa ramai cat mai curand insarcinata si sa ne dai si noi vestea cea mare.
Anca – 2 liniute - si eu ca si tine iau notite de la fetele mai experimentate. Pot sa iti spun ce am cumparat eu- nu stiu cat de bine am ales, ramane de vazut. Pentru spalat eu am luat mustela (toate de la farmacia tei – pt ca nu se compara cu preturile din alte farmacii, in sensul ca sunt mult mai mici. Au si site farmaciatei.ro) si tot de la mustela am lua si o crema pentru masaj (masaj care am vazut la totul despre mame ca se face inainte de baita si nu dupa), bepanthen pt fundulet, colief - asta este pt colici, am mai luat comprese sterile, baneocin, betadina – tot pentru buric, debridat, vigantol, baby water grip, ser fiziologic, servetele umede, pampersi si cam atat. Am zis ca sa fie cate ceva ca sa am pe ce sa pun mana in caz de nevoie.

Mmamita felicitari pentru faza cu wc-ul. Ilincuta ta e o domnisoara adevarata, asa pudica draga de ea..

Onutza – Asparagus ma gandesc la voi si astept cu nerebdare sa ne spuneti cum au fost nasterile.


[35+] In curand mamica si am o minune in burtica Natalia Gabriela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Onutza , Astaragus, dragelor inca putin si vin bebelusiiiii!!!




Ionelu scumpo eu chiar nu stiu sa te ajut, insa mie pediatra mi a recmandat ca sa evit basicutele si afta dun gura , glicerina boraxata. Fie il curat in gurita cu un betigas, fie imi pun pe san de 3-4 ori oe zi cand alaptez. Nu stiu daca te ajuta asta insa eu asa fac.

Eu am reusit mai devreme sa prind vreo 2 ore de somn insa ma simt mai obosita decat atunci cand m am culcat, parca sunt lovita de tren.

Maine vine si la noi preotul pt molifta si de maine seara il scoatem afara 10 min si tot asa. Vai de abia astept!!!!!

Aever, imi pare rau ca te simti asa rau, hai inca putin, stii ca asa eram toate in apropierea termenului.

Pup



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirela77a spune:

draga anitta,

nu stiu exact ce planuri are sotul, dar daca dau prin zona te sun, negresit
e valabil si pentru virgi

va imbratisez cu drag

Mirela, MTHFR C677T homozigot . A1298C normal. sarcina pierduta in 8w4d

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Joana Nu stiu cat de rau ma simt, uneori cel mai tare ma deranjeaza ca zici ca-s anesteziata sau sedata...Asa as tot staaaa sau as dormi, zici ca nu-s in stare sa-mi misc nici un muschi. Eu n-am mai avut niciodata senzatia asta, e tare ciudat si destul de ingrijorator pt mine ca nu inteleg ce-i cu asta. Sper sa nu devina ceva obisnuit ca nu-mi place, ar putea sa ia casa foc cu mine in ea ca nu stiu daca m-as misca de pe fotoliu.

Andreea, 34+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput