Bravo Diana, Anxy, Ella ! Hai Titi ! (50)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

STEFI te inteleg perfectCand iti dezleaga colul?
Cand am sunat sa ma programez ptr.recoltare secretie mi-au spus sa intrerup orice medicamentatie cu 5 zile inainte.
DIANA accept toate contractiile talela mine e ok daca vine bebe acum ,in schimb al tau trebuie sa mai stea ceva la dospit
Deci cand stateam toata ziua pe canapea si nu faceam nimic,aveam contractii,dureri de burta etc.acum ca am o viata normala(aproape,fara sex)nu am nimic nimic
Dar de sapt.viitoare am zis ca ii dau sotului si dezlegare la ca de mai bine de 5 luni nu a mai vazut-o
Scuzati detaliile!Poate asa se decide si Matteo sa vina!

Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefulici spune:

Imi scoate firul pe la sf lui mai... in jur de 27! Asta inseamna 37 sapt incheiate!
Ms ptr rasp !

http://lmtm.lilypie.com/p1DRp3.png?Nr8NoC0w
2 sarcini pierdute la 5 s si 7 s, mutatie MTHFR ( A1298C) genotip heterozigot.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Joana, Alina_gabi va rog mult, si eu vreau informatii despre SUUB. Am nascut tot acolo acum 4 ani, insa treburile au stat putin mai deosebit...dr mea era si prietena mea, dar intre timp s-a decis ca nu-i de trai ca medic in Rumania si-a plecat...

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Stefulici, cunosc senzatia de la prima sarcina......pot doar sa te incurajez ca trece, mai e putin.....asa ca ai rabdare draga mea!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Stefulici, o mare imbratisare tie, te inteleg, eu nu stau in pat dar stau (de) mult in casa, iesim foarte rar si eu aproape niciodata singura. Hai ca mai e putin, te incurajez pe tine si in acelasi timp pe mine, nu mai am deloc rabdare, abia astept sa nasc, sa se termine cu bine sarcina ca stau / am stat ca pe jar toate lunile astea, nu mai rezist la stress. De unde eram linistita ca am inceput injectiile azi dimineata mi-a curs sange din nas si mi-au zis de la Fundeni sa fac doar jumate de injectie in seara asta, deci nu sunt sigura ca sunt ok cu tratamentul asta... Nu stiu ce sa mai zic / fac, vreau doar sa treaca mai repede aceste 4 saptamani. Eu care vroiam sa ma rog de dna doctor sa incercam sa il tinem cat mai mult in burtica, acum vreau sa il scot cat de repede (bineinteles, indata ce este el pregatit din toate punctele de vedere)...
Of...
Ella, exact asa zice si mama, ca daca stateam mai aproape... (niciodata nu continua propozitia ) Ei stau in sect 2 noi in sect 6. Nu e chiar aproape dar au masina, ce sa mai spun, nu mai spun nimic...

Hai ca o sa reusim noi...

Va pup.

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

YLARI eu locuiesc in Italia si ei in Romania,distanta ar fi ceva dar oricum nu e o scuza


Ella37+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miha81 spune:

Sunt foarte fericita!!! Printesa mea a trecut selectia finala la Mamaia Copiilor!!!!!! Va participa in vara la acest concurs!!! Nu imi vine sa cred!!!!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 35 saptamani cu PAUL FILIP

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Felicitari Denisa pentru Bianca. Fie sa castige si in vara.

Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 40+ Robert Aaron

AMR PUTIN

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Shoshonik spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

Sunt foarte fericita!!! Printesa mea a trecut selectia finala la Mamaia Copiilor!!!!!! Va participa in vara la acest concurs!!! Nu imi vine sa cred!!!!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 35 saptamani cu PAUL FILIP


Felicitari!!! Eu mereu admir copilasii la Mamaia Copiilor impreuna cu mama mea. Succes!!!
Mirela, am mai auzit melodia, e foarte frumoasa.
Stefulici, si eu am avut, si uneori mai am, perioade in care imi vine sa plang. E normal sa avem astfel de stari, insa, inca putin mai rabdam si trece si perioada asta.
Felicitari Diana pentru curajul de a naste natural

Eu sunt bine, vineri urmeaza sa vorbesc cu dr si sa stabilim cum nasc si cand. Astazi am plans de fericire, pentru prima data in viata. A venit Cezar acasa cu 3 sacose mari pline cu hainute primite de la seful lui, unele noi altele nu, insa nu asta conteaza. Pentru mine conteaza ca cineva s-a gandit la noi. Ne-a imprumutat si landoul si scoica. Sunt bucuroasa pentru ca sunt persoane care s-au laudat ca ne cumpara sau ne dau ceva si... nu s-au tinut de cuvant, persoane apropiate noua, chiar rude. Azi adorm fericita.
Somn usor( cine poate) si pupici la bebelusi.


Mihaela36+ cu Edward-Flavius
Exista un singur copil perfect si fiecare mama il are!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns YLARI spune:

Citat:
citat din mesajul lui miha81

Sunt foarte fericita!!! Printesa mea a trecut selectia finala la Mamaia Copiilor!!!!!! Va participa in vara la acest concurs!!! Nu imi vine sa cred!!!!

DENISA mami de Bianca (21.12.2006) si insarcinata in 35 saptamani cu PAUL FILIP


BRAVOOO, FELICITARI!!!!

YLARI si EVA alaturi de Desiree si printesa VICTORIA

POZE
Mami de Eva scumpa
Si
Lucas Mathias
Trombofilie, Gena MTHFR Mutatia C677T genotip heterozigot si A1298C genotip heterozigot

Mergi la inceput