Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ellej spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Dupa gafa cu Alistar, iata ce scandal il asteapta pe inca nenascutul (pardon, neconfirmatul) guvern al lui Ponta!
Acesta a propus la Educatie pe cine a crezut el ca este reprezentativ pt. USL si acum sa se spele pe cap cu el!
http://www.ziare.com/corina-dumitrescu/ministrul-educatiei/corina-dumitrescu-a-mintit-in-cv-nu-a-absolvit-la-stanford-1165322



Sigur ca nu :) asa cum nici dl. Geoana nu a absolvit ENA. Marile universitati accepta la cate un stagiu un anumit numar de personaje din strainatate cu ceva pile prin lumea politichiei din tara lor si respectivii isi scriu in CV "absolvent al ... numele universitatii respective" in ideea ca "ce stie porcii ce e ciocolata". Si probabil ca le-a tinut figura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Dar sa nu stie nici cum se scrie corect numele Universitatii...pe care se presupune ca a frecventat-o?
Referitor la greselile gramaticale din CV, ce sa spun, elevii daca le fac sunt sanctionati mai dur comparativ cu ambitiosul "candindat" propus de USL!
Da' deh! Unde merge cu "almanahe", trec ignorate si alte scapari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Dumitreasca a trecut cel mai probabil prin zona Universitatii Standford/Stanford ca aia spun ca n-au gasit-o in baza lor de date... Sau poate chiar exista Standford ....


Eu fac un curs online gratuit la Universitatea Michigan, de la care nu voi primi diploma de absolvire Banuiesc ca ceva de genul asta a facut si doamna in cauza, ca asa aiurea, din senin, n-o fi trecut ea acolo...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns grati.ela spune:

CV-ul nu l-a scris ea...e regretabil ca nu a citit ce a semnat. E o femeie inteligenta, dar nu a fost atenta la detalii (stagii de pregatire si informare are destule).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Pai indiferent cine l-a dactilografiat, cineva (doamna in cauza banuiesc) i-a spus sa treaca acel curs acolo... la asta m-am referit eu

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_jors spune:

Hi hi, deci am fost pe-aproape

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Uite, pe mine nu ma intriga ca-si trec in CV bazaconii.
Ma intriga cat sunt de prosti ca sa nu realizeze ca cineva va verifica ce scriu ei acolo. Si ca se vor face de c....
Tanti asta, alaturi de alti "absolventi", va avea in ochii mei (si nu numai) pentru totdeauna culoarea maro. Indiferent de cat de desteapta ar putea fi, cat de harnica...va fi mereu maro si va duhni...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Cum o sa ne privim in ochi copiii scolari cu astfel de mincinosi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui grati.ela

CV-ul nu l-a scris ea...e regretabil ca nu a citit ce a semnat. E o femeie inteligenta, dar nu a fost atenta la detalii (stagii de pregatire si informare are destule).


Grati.ela, regretabil este ca sunt persoane iresponsabile care numesc in posturi de conducere, mai ales in conditii atat de aprinse cum sunt acum, astfel de ...gogoase, ca nu vad cum le-as putea numi altfel ca sa nu cobor nivelul discutiei!
Cum adica, persoana "inteligenta" care se pare ca va urma sa semneze multe acte importante la Educatie, nu citeste bine ce semneaza?
Si asta ar trebui sa fie drept scuza?

Mergi la inceput