Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 69

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu s-au modificat in acest sens.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Si iata ca UNPR s-a unit cu PSD.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui catrinik

Si iata ca UNPR s-a unit cu PSD.

UNPR a jucat in majoritatea parlamentara si in guvern, rolul pe care l-a jucat PD in guvernarea CDR.
Trebuie sa existe o alternanta la putere, o guvernare fara putere care sa fie sacrificata, sa abureasca occidentul.
PDL-ul nu avea suficienta forta sa guverneze.
Au facut alianta cu PSD in 2009 si apoi au decis sa nu lase opozitia PNL-ului si UDMR-ului, pentru ca s-ar fi erodat ambele partide surori.
PSD-ul a trecut in opozitie, dar au organizat o migratie de parlamentari ce a format UNPR-ul, ca sa aiba PDL-ul majoritate. UNPR-isti sunt in majoritate PSD-isti, si acum s-au regrupat acolo unde au fost alesi in 2008.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Am vazut ieri o emisiune cu Lucian Isar -ministru delegat pentru mediu de afaceri care chiar mi-a placut.Erau 3 pe el( fara moderator) si facea fata cu argumente foarte clare la ce spuneau ei.
E tanar,35 ani, si cand l-am auzit am inceput din nou sa sper...daca ar fi mai multi ca el.Era si Mircea Toader (PDL) si nu mai avea replici la explicatiile ministrului.

Sa spun cum zic criticii din reviste:ASA DA!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Am vazut ieri o emisiune cu Lucian Isar -ministru delegat pentru mediu de afaceri care chiar mi-a placut.Erau 3 pe el( fara moderator) si facea fata cu argumente foarte clare la ce spuneau ei.
E tanar,35 ani, si cand l-am auzit am inceput din nou sa sper...daca ar fi mai multi ca el.Era si Mircea Toader (PDL) si nu mai avea replici la explicatiile ministrului.

Sa spun cum zic criticii din reviste:ASA DA!

ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Lucian Isar desemnat ministru delegat pentru Mediul de Afaceri in viitorul sau guvern, a fost expulzat de catre BNR din sistemul bancar in urma atacului speculativ asupra leului din septembrie 2008.

http://www.ziare.com/victor-ponta/premier/ministru-in-guvernul-ponta-acuzat-de-bnr-de-atac-speculativ-asupra-leului-in-2008-1164902

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali spune:

Stiam ca o sa sara cineva cu informatia asta.Stiam...Eu spuneam ca mi-a placut.Sper sa fie tot atat de fidel si statului roman cum a fost bancii.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Pai fiindu-i fidel bancii, nu i-a fost fidel statului roman. Na, da' nu conteaza, combate bine.

Parerea mea e ca stiinta de carte nu tine loc de caracter.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
Parerea mea e ca stiinta de carte nu tine loc de caracter.


Exact, ai pus punctul pe i! Sunt si oameni competenti in acest guvern, nimeni nu poate nega asta, problema nu e insa competenta, ci caracterul.

Sincer vorbind, eu cred ca pana si Ponta ar putea fi o persoana competenta pentru functia de prim-ministru (nu pare baiat prost), si ca in alte conditii chiar ar fi putut avea o cariera frumoasa in politica.
La Crin Antonescu nu se aplica insa, ala mi se pare si incompetent, si lipsit de caracter!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Celena2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ali

Am vazut ieri o emisiune cu Lucian Isar -ministru delegat pentru mediu de afaceri care chiar mi-a placut.Erau 3 pe el( fara moderator) si facea fata cu argumente foarte clare la ce spuneau ei.
E tanar,35 ani, si cand l-am auzit am inceput din nou sa sper...daca ar fi mai multi ca el.Era si Mircea Toader (PDL) si nu mai avea replici la explicatiile ministrului.

Sa spun cum zic criticii din reviste:ASA DA!


ali
Mama fericita de Andrei (20.06.2008)


Da, Ali, in teorie si povesti toti stau bine, mai ales la capitolul plimbari pe anii publici, insa noi avem nevoie de fapte. Uite mai jos un link cu un articol interesant despre dl Isar.

http://www.zf.ro/opinii/domnule-ministru-lucian-isar-decat-sa-mergeti-toata-ziua-la-bruxelles-mai-bine-treceti-doua-ore-si-pe-la-registrul-comertului-9778139

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Citat:
Parerea mea e ca stiinta de carte nu tine loc de caracter.


Exact, ai pus punctul pe i! Sunt si oameni competenti in acest guvern, nimeni nu poate nega asta, problema nu e insa competenta, ci caracterul.

Sincer vorbind, eu cred ca pana si Ponta ar putea fi o persoana competenta pentru functia de prim-ministru (nu pare baiat prost), si ca in alte conditii chiar ar fi putut avea o cariera frumoasa in politica.
La Crin Antonescu nu se aplica insa, ala mi se pare si incompetent, si lipsit de caracter!

Sa inteleg ca langa Basescu s-au adunat numai oameni de caracter, si toate lichelele sunt la USL?

Principala calitate a lui Basescu este vointa/autoritarismul.
Langa un om puternic nu se nasc caractere, asa cum sub un copac umbros iarba nu creste.
Langa un om puternic se aciueaza numai oameni fara coloana vertebrala, pentru ca sunt promovati doar oportunistii care nu-l contrazic pe lider.


Mergi la inceput