Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 61

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Sa judecam: la ora 9 ordinul nu era in MO, iar comisia s-a intrunit legal inteleg. La ora 10.52, ordinul apare in MO, iar comisia, aflata in plina sedinta, este desfiintata. Pana la urma, comisia care a inceput sedinta pe cand era legal constituita poate sa fie desfiintata si hotararile lovite de nulitate ca asa vrea muschii unui ministru ??!!
Pe logica asta, in tara asta, din acest moment, se poate intampla orice. Dom pop poate sa treaca sa schimbe si tabla inmultirii prin ordin de ministru.
Oho, ce mai criticau unii dictatura lui Basescu....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Parca sintem la 100m garduri.
Exista vreo comisie, complet de judecata etc care isi face treaba, pac !!! ... e dizolvata, desfiintata, ilegala!!!!
Care apuca sa-si faca treaba mai repede, inaintea celorlalti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Sa judecam: la ora 9 ordinul nu era in MO, iar comisia s-a intrunit legal inteleg. La ora 10.52, ordinul apare in MO, iar comisia, aflata in plina sedinta, este desfiintata. Pana la urma, comisia care a inceput sedinta pe cand era legal constituita poate sa fie desfiintata si hotararile lovite de nulitate ca asa vrea muschii unui ministru ??!!
Pe logica asta, in tara asta, din acest moment, se poate intampla orice. Dom pop poate sa treaca sa schimbe si tabla inmultirii prin ordin de ministru.
Oho, ce mai criticau unii dictatura lui Basescu....

De ce te minunezi?
In perioada '97-2000 - Emil Constantinescu a facut o vizita oficiala in Canada si din delegatie facea parte directoul Romgaz si min. ind. Berceanu.
Min. Berceanu nu a plecat odata cu delegatia, a ramas in tara, a destitutit pe directorul ROMGAZ si apoi s-a dus in Canada si s-a alturat delegatiei.
Iti dai seama ce situatie penibila a provocat!
Un director de regie care cauta parteneri nu mai avea autoritate.
Nu putea sa astepte pana la reveniera in tara?
Probabil a dorit sa impiedice niste acorduri internationale negociate si care trebuiau doar semnate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Deceneus, poate ca a zis ca nu i-a placut, dar a facut carte.
Sunt multi copii carora nu le place sa mearga la scoala, insa sunt invata foarte bine. E o diferenta!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Nu am spus ca nu l-a dus capul.
Sustin ca are un dispret pentru intelectuali pentru oameni de cultura, pentru invatamant despre care a afirma ca "scoala scoate tâmpiti", dispret pe care l-a afisart in mod repetat.
„Avem prea multi filosofi si prea putini chelneri sau tinichigii" - se plângea presedintele Basescu
http://www.adevarul.ro/actualitate/social/Vesti_despre_chelnerii_si_tinichigiii_lui_Basescu_0_676732815.html




Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


eu ii dau dreptate presedintelui. in Romania in ultimii ani toti au frate facultate. facultati pe bani bineinteles. sunt sigura ca si voi cunoasteti n expemple de persoane care au o facultate facuta pe bani, cu examene cumparate. acum la moda in Ro e sa faci o faculatate sau chiar doua ca sa fii si mai tare.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Eu am plecat din Romania sa fac cariera si pentru ca imi plac provocarile. Nu am avut nici o problema materiala , mi-am permis sa-mi iau si casa, sa-mi tin si copiii in scoli private si cam tot ce am dorit. Am lucrat doar doi ani in sistemul oarescum de stat dar nu bugetar si am fugit vazand cu okii asta in '97. Am un master la o universitate din top 10 nerecunoscut in RO, noroc ca ai mei la job l-au apreciat.
Unicul lucru care m-a deranjat in RO este atitudinea lui merge si asa si manelizarea constanta.
Platesc taxe si impozite in RO, am cetatenie romana deci am dreptul sa comentez oriunde as locui.


Intrucat eu am vorbit despre asta, provocata cumva de un user, simt nevoia sa adaug/clarific ceva.
Eu personal nu am negat nimanui dreptul de a comenta si nici nu am de gand. Insa consider ca este foarte important modul in care o faci. Afirmatii de genul "sunteti corupti si nu faceti nimic pentru asta" sau "cei cinstiti tin cu Basescu" mi se pare nepotrivite si se cam bat cap in cap. Pai presedintele nostru e tot la putere de ani, era cazul sa se subtieze si coruptia, nu? De ce suntem "din ce in ce" mai corupti?


glimmer bineintels ca imi rastalmacesti cuvintele acum, ca sa te scoti tu basma curata. am vorbit strict ca intre cunoscutii mei cei fara afaceri ilegale tin cu basescu iar cei ce au afaceri ilegale tin cu Ponta. chiar in familia mea, o persoana este plina de bani, eu stiu ca acesti bani i-a facut din tot felul de afaceri pt ca a fost finul ascultator a unui fost ministru de pe vremea lui Iliescu, si toata familia lui sunt cu Iliescu respectiv POnta. si asta imi da de gandit. cred ca daca te duci in urma si citesti o sa vezi ca asta am spus.
plus ca aia ca sunteti corupti iar ai exagerat. am spus ca traiti cu coruptia si nu faceti nimic pt asta si aici m-am referit ca fiecare dintre voi contribuiti la actul de coruptie intr-un mod sau altul. aici ma refer la mita pe care o dati in spitale, sau mita pe care o dati profesorilor sa va treaca copii clasa ( caz tot la mine in familie recent)



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Sunt convinsa ca asa a fost, cu o singura precizare: pentru a intra in conducerea romgaz iti trebuie tot felul de competente care mai de care mai marin colorate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Deceneus, poate ca a zis ca nu i-a placut, dar a facut carte.
Sunt multi copii carora nu le place sa mearga la scoala, insa sunt invata foarte bine. E o diferenta!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro |
Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Nu am spus ca nu l-a dus capul.
Sustin ca are un dispret pentru intelectuali pentru oameni de cultura, pentru invatamant despre care a afirma ca "scoala scoate tâmpiti", dispret pe care l-a afisart in mod repetat.
„Avem prea multi filosofi si prea putini chelneri sau tinichigii" - se plângea presedintele Basescu
http://www.adevarul.ro/actualitate/social/Vesti_despre_chelnerii_si_tinichigiii_lui_Basescu_0_676732815.html




Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


eu ii dau dreptate presedintelui. in Romania in ultimii ani toti au frate facultate. facultati pe bani bineinteles. sunt sigura ca si voi cunoasteti n expemple de persoane care au o facultate facuta pe bani, cu examene cumparate. acum la moda in Ro e sa faci o faculatate sau chiar doua ca sa fii si mai tare.



Album
http://picasaweb.google.com/nicole.poze




Sa nu generalizam,peste tot exista uscaturi,dar cine vrea sa invete,o face oricum.Deja depinde de oameni...si fiindca veni vorba,auzisem ca sunt din ce in ce mai putine locuri la stat fara taxa.Si iarasi,majoritatea profesorilor de la "stat" au catedre la particular,canalizand activitatea spre ultimele....
Ideea e ca cine vrea sa invete o face oricum iar o diploma are valoare doar daca iti aduce bani,adica doar folosindu-ti cunostintele obtinute in facultatea respectiva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Eu am plecat din Romania sa fac cariera si pentru ca imi plac provocarile. Nu am avut nici o problema materiala , mi-am permis sa-mi iau si casa, sa-mi tin si copiii in scoli private si cam tot ce am dorit. Am lucrat doar doi ani in sistemul oarescum de stat dar nu bugetar si am fugit vazand cu okii asta in '97. Am un master la o universitate din top 10 nerecunoscut in RO, noroc ca ai mei la job l-au apreciat.
Unicul lucru care m-a deranjat in RO este atitudinea lui merge si asa si manelizarea constanta.
Platesc taxe si impozite in RO, am cetatenie romana deci am dreptul sa comentez oriunde as locui.


Intrucat eu am vorbit despre asta, provocata cumva de un user, simt nevoia sa adaug/clarific ceva.
Eu personal nu am negat nimanui dreptul de a comenta si nici nu am de gand. Insa consider ca este foarte important modul in care o faci. Afirmatii de genul "sunteti corupti si nu faceti nimic pentru asta" sau "cei cinstiti tin cu Basescu" mi se pare nepotrivite si se cam bat cap in cap. Pai presedintele nostru e tot la putere de ani, era cazul sa se subtieze si coruptia, nu? De ce suntem "din ce in ce" mai corupti?


glimmer bineintels ca imi rastalmacesti cuvintele acum, ca sa te scoti tu basma curata. am vorbit strict ca intre cunoscutii mei cei fara afaceri ilegale tin cu basescu iar cei ce au afaceri ilegale tin cu Ponta. chiar in familia mea, o persoana este plina de bani, eu stiu ca acesti bani i-a facut din tot felul de afaceri pt ca a fost finul ascultator a unui fost ministru de pe vremea lui Iliescu, si toata familia lui sunt cu Iliescu respectiv POnta. si asta imi da de gandit. cred ca daca te duci in urma si citesti o sa vezi ca asta am spus.
plus ca aia ca sunteti corupti iar ai exagerat. am spus ca traiti cu coruptia si nu faceti nimic pt asta si aici m-am referit ca fiecare dintre voi contribuiti la actul de coruptie intr-un mod sau altul. aici ma refer la mita pe care o dati in spitale, sau mita pe care o dati profesorilor sa va treaca copii clasa ( caz tot la mine in familie recent)



Cu mentiunea ca nu am motive sa "ma scot basma curata" pe aici, consider ca familia ta nu este definitorie pentru tot poporul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui almo

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Citat:
citat din mesajul lui Marina

Eu am plecat din Romania sa fac cariera si pentru ca imi plac provocarile. Nu am avut nici o problema materiala , mi-am permis sa-mi iau si casa, sa-mi tin si copiii in scoli private si cam tot ce am dorit. Am lucrat doar doi ani in sistemul oarescum de stat dar nu bugetar si am fugit vazand cu okii asta in '97. Am un master la o universitate din top 10 nerecunoscut in RO, noroc ca ai mei la job l-au apreciat.
Unicul lucru care m-a deranjat in RO este atitudinea lui merge si asa si manelizarea constanta.
Platesc taxe si impozite in RO, am cetatenie romana deci am dreptul sa comentez oriunde as locui.


Intrucat eu am vorbit despre asta, provocata cumva de un user, simt nevoia sa adaug/clarific ceva.
Eu personal nu am negat nimanui dreptul de a comenta si nici nu am de gand. Insa consider ca este foarte important modul in care o faci. Afirmatii de genul "sunteti corupti si nu faceti nimic pentru asta" sau "cei cinstiti tin cu Basescu" mi se pare nepotrivite si se cam bat cap in cap. Pai presedintele nostru e tot la putere de ani, era cazul sa se subtieze si coruptia, nu? De ce suntem "din ce in ce" mai corupti?


glimmer bineintels ca imi rastalmacesti cuvintele acum, ca sa te scoti tu basma curata. am vorbit strict ca intre cunoscutii mei cei fara afaceri ilegale tin cu basescu iar cei ce au afaceri ilegale tin cu Ponta. chiar in familia mea, o persoana este plina de bani, eu stiu ca acesti bani i-a facut din tot felul de afaceri pt ca a fost finul ascultator a unui fost ministru de pe vremea lui Iliescu, si toata familia lui sunt cu Iliescu respectiv POnta. si asta imi da de gandit. cred ca daca te duci in urma si citesti o sa vezi ca asta am spus.
plus ca aia ca sunteti corupti iar ai exagerat. am spus ca traiti cu coruptia si nu faceti nimic pt asta si aici m-am referit ca fiecare dintre voi contribuiti la actul de coruptie intr-un mod sau altul. aici ma refer la mita pe care o dati in spitale, sau mita pe care o dati profesorilor sa va treaca copii clasa ( caz tot la mine in familie recent)



Cu mentiunea ca nu am motive sa "ma scot basma curata" pe aici, consider ca familia ta nu este definitorie pentru tot poporul.


asa e, nu e definitorie, familia mea e doar altfel, poporul roman e un popor plin de oameni cinstiti. se vede chiar acum la niveluri inalte. diferenta dintre mine si tine insa e ca eu adimit ca exista astfel de cazuri chiar in ograda mea, plus ca eu fara de tine traiesc intr-o societate poate nu perfecta dar mult superioara celei romanesti si vad/simt diferenta de cum e in ro si cum ar trebui sa fie.
poate tie ti se pare normal sa trebuiasca sa dai mita aproape peste tot, sa te pensionezi pe caz de boala chiar daca nu ai nici o boala, probabil ca in opinia ta astea nu se pun la socoteala, nu sunt cazuri grave... cazuri grave sunt doar cei ce fura milioanele de euro de la stat!




Mergi la inceput
Mergi la inceput