Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 47

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mickyyy, hehe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Aooleeeu, notati repede declaratia, pana nu-l apuca amnezia:

Premierul Victor Ponta a declarat intr-un interviu pentru cotidianul spaniol El Pais ca va demisiona daca decizia Comisiei de Etica va confirma acuzele ca a plagiat teza de doctorat. "Imi voi asuma responsabilitatea, chiar daca am fost acuzat pe criterii politice si punctul meu de vedere nu a fost ascultat".

sursa oficiala




Exact asta comentam si eu cu sotul in casa - e un delir ce spune omul asta! Adica daca e vinovat, el tot o tine ca e acuzat politic

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Deocamdata, decanul Facultatii de Drept si-a dat demisia. Din pacate, a inceput prost.
Ar fi bine pentru o universitate precum cea din Bucuresti care cauta o pozitionare cat mai buna in topuri sa judece corect si sa nu tina seama de presiunile incredibile din ultimul timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Citat:
citat din mesajul lui Mickyyy

Aooleeeu, notati repede declaratia, pana nu-l apuca amnezia:

Premierul Victor Ponta a declarat intr-un interviu pentru cotidianul spaniol El Pais ca va demisiona daca decizia Comisiei de Etica va confirma acuzele ca a plagiat teza de doctorat. "Imi voi asuma responsabilitatea, chiar daca am fost acuzat pe criterii politice si punctul meu de vedere nu a fost ascultat".

sursa oficiala




Exact asta comentam si eu cu sotul in casa - e un delir ce spune omul asta! Adica daca e vinovat, el tot o tine ca e acuzat politic

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


problema e ca Decanul Faculatatii de Drept si-a dat demisia

http://www.avocatnet.ro/content/articles/id_29481/Decanul-Facultatii-de-Drept-Bucuresti-a-demisionat-dupa-ce-Consiliul-Facultatii-a-decis-ca-nu-poate-verifica-plagiatul-lui-Ponta.html

oare o sa ne spuna de ce?

eu cred ca Ponta si-a imaginat o altfel de comisie cand a declarat cele de mai sus.
Sper ca membrii comisiei sa fie experti internationali. Macar asa nu o sa fie discutii si supozitii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

mie imi place de deceneus cum se lupta el si pe DC si pe hotnews . sa-i faci cont si lui copiloi sa echilibrezi balanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hai sa fac o sinteza despre cum vad premisele pentru viitorul apropiat si mediu.
1. Conflict Presedentie/Parlament/Guvern cine pleaca la Bruxelles
2. Legea precizeaza irefutabil Presedintele
3. Legea spune ca VP ca sa plece ii trebuie mandat
4. MAE - transmite delegat VP pe baza declaratiei Parlamentului la Brussel
5. Declaratia Parlamentului este ilegala
6. VP pleaca fara mandat la Bruxelles
7. CCR - confirma prevederile legale si prin asta precizeaza ca plecare VP fara mandat este ilegala.
8. Presedintele face o declaratie in care spune ca a fost impiedicat sa isi exercite prerogativele si precizeaza de catre cine.
9. Ponta solicita discutii su presedintele si cere mandatul pe care nu il are.
10. Ponta spune ca va respecta CCR.




Politic Ponta va pierde in foarte scurt timp.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns loryi1974 spune:

Mi se pare mie sau Crinu a disparut din peisaj?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Crinu e bizy cu revolutia bunului simtamant :))

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui loryi1974

Mi se pare mie sau Crinu a disparut din peisaj?

E istet.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catrinik spune:

Deci se pare ca oricine poate sesiza parchetul, chiar si prin e-mail.
Iar acesta decide daca se incepe urmarirea penala sau nu.
AM inteles eu bine???

Iar la mine nu mai merge RDS-ul. Sufar de "scenarita"?

Mergi la inceput