Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 42

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Se pare ca Ponta va reprezenta Romania la acest Consiliu European. Asa spun jurnalistii romani prezenti acolo.

Sunt curioasa de ce tace Basescu.
Si ce va spune cand va vorbi. Nu-mi imaginez ca nu coace ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Personal cred ca Basescu nu se preteaza sa mearga in conditiile concrete asa cum s-au desfasurat, la Bruxelles.
Nu face circ pentru ca nu merita.
In egala masura cred ca Ponta va fi taxat in viitor de alegatori.

Pe de alta parte nu este imposibil imediat ce o sa para motivatia CCR in MO sa fie declansata actiune in justitie pentru uzurpare de calitati oficiale. Daca se va intampla va fi o piatra greu de surmontat de Ponta. O sa plateasca exact ca Gioana. Este doar o presupunere de-a mea.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sau nu,Marius.Poate dimpotriva,tot Basescu va fi taxat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Adevarul este ca circul facut acolo era absolut jenant, chiar daca exista precedentul polonez.

Insa eu cred ca Basescu are si un calcul politic in spatele unei eventuale decizii de neparticipare. Nu cred ca l-a apucat brusc bunul simt.


Vorba unui comentator la TV te astepti ca un jurist nu un marinar sa fie primul ca sa respecte deciziile Curtii Constitutionale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sau nu,Marius.Poate dimpotriva,tot Basescu va fi taxat.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


In ce sens taxat?

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Sau nu,Marius.Poate dimpotriva,tot Basescu va fi taxat.

Madalina


Copiii gasesc de toate în nimic. Adultii, nimic în toate."


Si care-i logica ?
A, nu a respectat decizia Curtii si nu s-a dus sa se bata cu Ponta pe scaunul de la Bruxelles. Uite si motivul de suspendare !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Personal cred ca Basescu nu se preteaza sa mearga in conditiile concrete asa cum s-au desfasurat, la Bruxelles.
Nu face circ pentru ca nu merita.


www.hotnews.ro/stiri-politic-12642347-surse-oficiale-vizita-lui-traian-basescu-bruxelles-sau-eventuala-prezenta-cladirea-consiliului-european-nu-fost-notificata-oficial-pana-aceasta-ora.htm" target="_blank">nu merge

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Nu va deranjati sa ii explicati... ca oricum nu intelege

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Marius,taxat de cei care nu-l suporta.Fiecare "victorie" a lui Ponta "impotriva" lui Base va fi savurata de cei care nu-l suporta.Nu ma refer aici la cei carora de fapt nu le pasa,ca treaba oricum prost va merge,si se vor descurca,ci la electoratul pro Usl(Ponta).

Deja astia doi se poarta ca la grupa mica....parasc la educatoare ca-si fura jucariile unul altuia...imaturitate completa la presedinte si primul ministru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

E posibil sa fie "savurata fiecare victorie" insa daca aceste "victorii" sunt bazate pe nerespectarea legilor, sau cand legile sunt modificate unilateral doar pentru a nu fi impotriva "victoriilor personale" si pentru a asigura unicitatea posibilitatii de decizie si lipsa posibilitatilor de control si/sau contestare legala deja pot sa ridice semne de intrebare serioase din partea celor care aleg pentru ca nici alegatorii nu sunt cretini. Vad chiar daca doar unii spun insa la alegeri taxeaza.
Vezi tu, oamenii isi doresc cu ardoare, ceea ce este firesc dealtfel, sa aiba posibilitatea reala sa spuna " Eu sunt de acord" sau "Eu nu sunt de acord" si ceea ce spun chiar sa conteze, adica sa aiba acea certitudine ca nu este un nimeni.
Una din garantii este data de lege, de justitie. Ori daca tu nu respecti insasi legea, sau o modifici doar pentru ca tu ai un razboi de dus fara nici o legatura cu oamenii - nu iti asumi riscul sa fii taxat la un moment dat?
Eu zic ca da.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput