Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 40

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gia

Tocmai m-au lamurit uselistii de se rup in vorbe acum la Antena 3 cum vor ei sa se aplice legea ... IN FUNCTIE DE CONTEXT ...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui copiloi
DEcizia CC intra in vigoare in momentul publicarii ei in Monitorul Oficial.

Avand in vedere ca nu are cum sa apara decizia maine in MO, ea nu-i valabila maine.

Ce nu-i clar?

Stie copiloi ce stie. De la colegii ei.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si ca sa fie circul complet parlamentarii nu au avut timp sa ia act oficial de condamnarea definitiva a lui Nastase, parlamentul tocmai intra in vacanta deci va vira in cont la Rahova drepturile banesti de parlamentar pana la urmatorea sesiune, in toamna.

In schimb publicarea in Monitorul Oficial a demisiei din functia de parlamentar a lui Voiculescu este un motiv pentru ca procesul acestuia sa taraganeze. Are infatisare vineri la Inalta Curte. Daca maine ii da M. Of. tidula la mana poate cere judecarea de catre o instanta inferioara...

Desigur, Deceneus asa facura si PDL-istii, da' parca nu chiar asa !
Eu eram profund dezamagita de PDL nici nu ma gandeam sa ii votez, insa prin comparatie cu Ponta sunt mici copii.

Capcaunule, sa scrii tu cu alb pe alb... ti-e teama deja ?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Liderii USL discuta la Guvern despre inlocuirea judecatorilor de la Curtea Constitutionala UPDATE Titus Corlatean la RTV: Doi judecatori sunt incompatibili, Iulia Motoc si Augustin Zegrean

Apoi :
Ministrul Justitiei, Titus Corlatean: Doi judecatori CCR - Augustin Zegrean si Iulia Motoc - sunt incompatibili. Voi cere ANI sa se pronunte

Apoi

Presedintele ANI, Horia Georgescu: Nu Ministerul Justitiei stabileste cine este incompatibil sau nu in Romania. Din punctul nostru de vedere, Iulia Motoc nu se afla in nicio situatie de incompatibilitate

Si in final:

ANI: Judecatorii Curtii Constitutionale Augustin Zegrean si Iulia Motoc nu se afla in stare de incompatibilitate



Urmarea : Liderii USL se vor intalni sa vada cum ii pot schimba pe aia de la ANI (Agentia Nationala de Integritate)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Eh, si intre timp Ponta sugereaza ca USL va incepe procedura de suspendare a presedintelui, pe motiv de respectare a deciziei CCR. Adica, stai sa inteleg, vor sa il suspende pentru ca respecta Constitutia?

Da, deceneus, ai dreptate, asa se intimpla si pe vremea PDL-ului

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns almo spune:

Sunt romān, imi place tara mea
de Cosmin Navadaru HotNews.ro

"In Anul 1853, domnul Constantin Negruzzi publica aceasta poezie. Va spun doar un fragment... Cand am citit prima data aceasta poezie, m-am amuzat. Apoi am ramas ingrozit, realizand ca la 1853, Negruzzi spunea ca "avem soselele stricate" si ca asculta manele... Cati ani sunt, din 1853 pana astazi? Noi n-am facut nimic. Noi am stat 160 de ani... Sa constatam ca drumurile sunt ca in 1853 si ca maneaua a revenit in forta. Din pacate, nu mai sunt manelele antonpanesti, ci e decaderea muzicii lautaresti, in fenomenul care se cheama astazi, impropriu, manelism".


Eu sunt romān... (de Constantin Negruzzi)

"Francez, rus, neamt, ce firea te-a facut
Pamantul tau e bine-a nu uita
Oricui i-e drag locul ce l-a nascut
Eu sunt romān, si-mi place tara mea

Lauda multi pe francezul voios
Pe mandrul rus, pe neamtul regulat
Zicand: la ei e totul bine si frumos
Dar, fratii mei, eu oricat am umblat
Pe drumuri lungi, cu sine ferecate
Nu ma-nvoiam. Si vreti sa stiti de ce?
Ca mie-mi plac soselele stricate
Eu sunt romān, imi place tara mea

La masa beau adesea vin strain
Tocai, Bordo, sampania iubesc
Dar mai ales prefer vinul de Rin
Daca nu am Cotnar sau Odobesc
Dar daca am, golesc pline pahare
Apoi incep sa cant vre o manea
Si sunt tot beat cat tin zilele-amare
Eu sunt romān, mi-e draga tara mea"



si o sa mai treaca alti 160 de ani si Romania o sa fie in aceeasi situatie, sosele stricate, manele, guvernare corupta...
pacat pt cei care traiesc in Romania si mai spera la o Romanie democratica, la un trai mai bun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Citat:
citat din mesajul lui turturica

Eh, si intre timp Ponta sugereaza ca USL va incepe procedura de suspendare a presedintelui, pe motiv de respectare a deciziei CCR. Adica, stai sa inteleg, vor sa il suspende pentru ca respecta Constitutia?



Nici tu nu intelegi ce scrii, dar stii ce sugereaza Ponta ....

Si cum a sugerat? Cum s-a exprimat?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dalia05 spune:

Facultatea de Drept anunta ca instituie comisie pentru verificarea tezei lui Ponta dupa care se razgandeste (pentru mine asta e dovada plagiatului, pentru ca altfel, universitarii care sunt 80 % PSD s-ar fi miscat rapid ca sa-i dovedeasca nevinovatia). Corlateanu admonesteaza CSMul, Ponta il trage de urechi pe ministrul invatamantului si pentru prima data in istoria pre si post revolutionara a Romaniei se schimba baremul de corectare la un examen la presiunea strazii. Auzi explicatie penibila, ca sunt subiecte de la Funeriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lala_D spune:

Citat:
citat din mesajul lui dalia05

Ponta il trage de urechi pe ministrul invatamantului si pentru prima data in istoria pre si post revolutionara a Romaniei se schimba baremul de corectare la un examen la presiunea strazii. Auzi explicatie penibila, ca sunt subiecte de la Funeriu.


Explicatia si mai penibila este ca o propozitie subordonata poate fi in acelasi timp si subiectiva si predicativa

Jenant!
Iar acei 42% din elevii ce au invatat la limba si literatura romana si au raspuns corect sa isi muste pumnii si sa vada cum diferenta de 0,6 puncte luata de toti cei care au facut scandal ii poate costa un loc la un liceu bun....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns turturica spune:

Eh copiloi, ce sa fac, nu am toate informatiile direct de la sursa ca si tine.

Dar pt informarea ta, uite www.gandul.info/politica/victor-ponta-sugereaza-ca-usl-incepe-procedura-de-suspendare-a-lui-basescu-dupa-ce-ccr-a-decis-ca-presedintele-pleaca-la-bruxelles-9786647" target="_blank">aici ce declara prim-ministrul (plagiatorul) tau iubit.

Dar poate te retin si ai treaba la bruxelles cu trupa vesela, scuza-ma de deranj.
Acuma serios, atita ai de zis la tot ce se intimpla in tara asta, te gasesti sa ma ataci pe mine?

Mergi la inceput