Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Copiloi, un amanunt, propaganda mea - nu e basista ci anti USLista! Orice contine vechiul FSN nu va fi digerabil pentru mine, cel putin.


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook



si PDL=ul de unde isi trage radacinile!!?? O fi vreo formatiune pura, noua si imaculata, aparuta din sfortarile societatii civile.

Sursa:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Traian_B%C4%83sescu

zice de dl. presedinte Basescu asa:
* In primul guvern de dupa Decembrie 1989, Guvernul Petre Roman (1), a ocupat functia de subsecretar de stat în Ministerul Transporturilor.

* Ministrul Transporturilor in Guvernul Petre Roman (2) (30 aprilie 1991 – 16 octombrie 1991)
* Ministrul Transporturilor in Guvernul Theodor Stolojan (16 octombrie 1991 – 19 noiembrie 1992)
* La alegerile legislative din 1992 a fost ales deputat de Vaslui din partea FSN (1992 – 1996)
Director Coordonator în campania electoral#259; a lui Petre Roman (1996)



Curat-murdar cone' Fanica!

Basescu si PDL-ul sunt foarte bune, nici usturoi nu au mancat, nici gura nu le pute!





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Chiar asa, PD s-a desprins de PSD pentru ca Petre Roman s-a suparat pe Iliescu. Apoi s-au aliat cu PNL ca sa invinga PSD-ul. Apoi, deodata, se facea ca ei sunt "de dreapta" si se numesc PDL. Haida, de!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Am o nelamurire... Asa cum exista cei care "nu sunt pro-Basescu, ci anti-USL", nu pot exista si cei care nu sunt pro-USL, ci doar anti-PDL sau anti-Basescu?

Edit: imi exprim nelamurirea dupa ce am urmarit niste schimburi de mesaje pe la subiectele politice si dupa ce am fost trecuta de partea "fanilor lui Ponta", cu sens peiorativ, pentru ca mi-am exprimat o parere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Sau anti-Basescu,anti PDL,anti PSD?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Laura unde am spus eu ceva de PDL in mesajul anterior?

sa ai o zi frumoasa!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Laura unde am spus eu ceva de PDL in mesajul anterior?

sa ai o zi frumoasa!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Nu ai spus Dar nici eu nu am zis de PDL in principal, iar citatul era legat de Basescu. Ideea e ca nu faci aceeasi campanie si nu ai aceeasi inversunare si impotriva PDL-ului si a lui Basescu, desi si acestia sunt "emanatii' feseniste.

Este foarte ok sa urasti PSD-ul, sa fii anti-USL, doar ca "nu tine" argumentatia ca o faci pt ca esti "anti tot ce inseamna FSN".





Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mickyyy spune:

Inca unul din ministrii celui mai cinsitit guvern www.hotnews.ro/stiri-esential-12632535-ministrul-educatiei-liviu-pop-este-verificat-agentia-nationala-integritate-pentru-conflict-interese.htm" target="_blank">a auns pe mainile ANI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Acuma zic si eu, de dragul discutiei...daca un partid, pe durata existentei sale, isi schimba doctrina, orientarea (sigur, din tot felul de motive) si la un moment dat prezinta o oferta moderna, progresista, membrii initiali, fondatorii s-au carat (natural sau impinsi)...n-o sa aiba niciodata credibilitate, doar ca la debut a fost intr-un anume fel?

PS: nu va repeziti, nu-i vorba de PDL sau alt partid anume

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Acuma zic si eu, de dragul discutiei...daca un partid, pe durata existentei sale, isi schimba doctrina, orientarea (sigur, din tot felul de motive) si la un moment dat prezinta o oferta moderna, progresista, membrii initiali, fondatorii s-au carat (natural sau impinsi)...n-o sa aiba niciodata credibilitate, doar ca la debut a fost intr-un anume fel?

PS: nu va repeziti, nu-i vorba de PDL sau alt partid anume


Probabil ca un partid poate vira brusc de la o doctrina la alta opusa, cel putin "in termeni". In sensul ca nimeni nu interzice asta. Probabil ca schimbarea se poate face si la nivel de ideologie, dar mie personal mi se pare destul de greu sa crezi ca aceasta trecere se poate face dintr-o data, ca membrii unui partid mare, din punctul de vedere al componentei, sa isi schimbe brusc preferintele doctrinare numai pentru ca asa s-a hotarat undeva, la conducere. Asta presupunand ca membrii au aderat la partid insusindu-si doctrina. O mentalitate politica trebuie asumata de intreg partidul, nici nu conteaza foarte mult daca s-a schimbat sau nu conducerea, oricum ea nu poate fi aleasa decat dintre membrii de frunte, care sunt primii care au "imbratisat" identitatea politica partidului, in forma in care exista ea.
La noi, oricum e mult mai simplu, ca nu se impiedica nimeni dintre ei in doctrine. Mai tare cred ca tinem noi la ele decat "ei".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Rufus

Acuma zic si eu, de dragul discutiei...daca un partid, pe durata existentei sale, isi schimba doctrina, orientarea (sigur, din tot felul de motive) si la un moment dat prezinta o oferta moderna, progresista, membrii initiali, fondatorii s-au carat (natural sau impinsi)...n-o sa aiba niciodata credibilitate, doar ca la debut a fost intr-un anume fel?


Rufus, Tora si iadele

"EXPERIENTA este numele pe care-l dam greselilor noastre" Oscar Wilde



In ce tara s-ar intampla asta?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput