Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Nu sta in puterea omului obisnuit. Nu tine de el.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

cum nu tine de omul obisnuit???? - pai de ce aproba aceasta strutocamila numita USL?
orice om obisnuit are o arma: votul!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Sunt buimacita! Alta greseala grava a guvernului Ponta - declarata neconstitutionala. Vad ca am ramas sa vorbesc singura ...
http://www.evz.ro/detalii/stiri/ordonanta-prin-care-ponta-a-luat-banii-primarilor-pdl-neconstitutionala-983149.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Mie toate stirile mi se par tendentioase. Depinde foarte multa daca si cata publicitate de stat are ziarul respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

cum nu tine de omul obisnuit???? - pai de ce aproba aceasta strutocamila numita USL?
orice om obisnuit are o arma: votul!




Problema e ca, in marea lor majoritate, oamenii nu mai au pe cine sa aleaga. Toti cei care s-au perindat pe la putere n-au facut decat sa-si serveasca propriile interese.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Citat:
citat din mesajul lui glimmer

Mie toate stirile mi se par tendentioase. Depinde foarte multa daca si cata publicitate de stat are ziarul respectiv.


Trebuie selectate foarte atent sursele ,nu de alta dar nu mai stim exact cine, ce si cum este aservit si cui....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Nu ai ce sa selectezi! Este ca la alegeri, indiferent pe cine votezi iese un corupt, si indiferent la ce tv te uiti, sau ce presa citesti ai parte de manipulare.

Toate posturile focalizeaza pe oameni, fac promovare pentru cei din tabara lor si critica pe adversari.

Nici un post nu se ocupa de analiza fenomenelor, de cauze si de eventuale solutii. Totul este o corida mediatica.
Temele importante nu au spatiu pe motiv ca nu aduc audienta, ceea ce este o alta dezinformare.
Nu exista teme neinteresante, exista redactori inculti incapabili sa faca o tema interesanta.

De ce nu se discuta despre reforma adminstrativa? Este in programul lui Basescu. Nu ar fi interesant sa fie discutata si intoarsa pe toate partile?
Mai multe ONG-uri au manifestat in Parlament impotriva legii electorale adoptate recent. De ce nu s-a discutat in media despre legea rspectiva? Pentru ca ar fi luminat electoratul despre teapa pe care vor sa o traga USL-ul, iar PDL-ul nu putea sa critice o lege pe care a sustinut-o cu insistenta. Ce sa spuna acum ca-i proasta?
Televiziunile care nu vor sa supere pe politicieni, doar traiesc din ce le dau ei, nu acorda spatiu mediatic pentru teme jenante pentru clasa politica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii

Sunt buimacita! Alta greseala grava a guvernului Ponta - declarata neconstitutionala. Vad ca am ramas sa vorbesc singura ...
http://www.evz.ro/detalii/stiri/ordonanta-prin-care-ponta-a-luat-banii-primarilor-pdl-neconstitutionala-983149.html

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook


Tocmai explica Ponta ca adresa curtii constitutionale precizeaza ca este constitutionala ordonanta, cu amendamentul ca nu pot lua inapoi bani cheltuiti deja si bani care sunt pt co-finantarea unor proiecte cu finantare straina.

Si mai zice (cu exemple, cu nr din data..) ca si Boc a dat o ordonanta exact la fel prin 2009.

Sa intelegem ca evz a mintit in articol!? Vaaai, nu se poate!




Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Laura25

Tocmai explica Ponta ca adresa curtii constitutionale precizeaza ca este constitutionala ordonanta, cu amendamentul ca nu pot lua inapoi bani cheltuiti deja si bani care sunt pt co-finantarea unor proiecte cu finantare straina.




Ce sa mai zica si el...de fapt nu va lua mai nimic inapoi; in afara de banii cheltuiti deja si cei pentru cofinantare, nu mai pleaca nici banii primariilor cu datorii, chiar daca n-au apucat sa le plateasca.
Da' stii tu cum e si cu "adevarul" asta...doar n-o sa recunoasca ca a luat-o in freza.
Eu, din toata treaba asta, n-am inteles daca Ponta voia sa ia si banii primarilor PSD si PNL, ca si dintre aia au primit bani. Asta n-am citit nicaieri.

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Rufus, dar a fost ok ce a facut Ungureanu? A dat bani de la guvern pentru peste 800 de primarii care nu aveau datorii. Pentru ce au fost dati acei bani? A fost corect sau nu sa incerce Ponta sa ii ia inapoi ?



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput