Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Probabil ca PDL-ul nu e foarte "disperat" ca a pierdut acum guvernarea. Probabil ca se incred in continuare in principiul atat de valabil la noi ca opozitia castiga voturi iar puterea pierde. Pentru ca la noi cam asta s-a intamplat in ultima vreme alegeri: s-a dorit schimbarea cu orice pret a puterii, majoritatea ajungand sa-i urasca, pe buna dreptate, indiferent cine au fost cei de la putere. Cine stie ce aliante gen struto-camila ne va mai fi dat sa vedem. Diferenta este ca a scazut mult entuziasmul, daca e sa ne amintim de prima "mare schimbare" din 1996. Mai crede cineva in politicieni? Cati dintre alegatori mai voteaza avand la baza alta dorinta decat aceea ca cei care sunt la putere la momentul alegerilor sa plece?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

daca mai avea cineva vre-un dubiu acum dupa anuntarea listei de noi ministrii cu pacate vechi , cred ca ne-am lamurit.
Suntem tot noi tovarasii de nadejde cu care s-a construit si comunismul si capitalismul.Ce ar fi fost Romania fara ca noi sa conducem in anii 1190-2000 cand s-au dat cele mai mari tunuri , tepe , cand s-au creat toate premisele pentru situatia actuala? Cand au iesit toti tovarasii lideri de sindicat in strada si nu isi vindeau tara al cui glas il ascultau ? Si ce au ajuns acum toate fostele fabrici si platoforme industriale de in Romania nu se mai cultiva nimic ,,ca nu e gata reforma agrara?" nu se mai produc nici lucruri de stricta necesitate,etc?

Iliescu poate fi fericit a ajuns la al catelea mandat???


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Parca-s personaje de desene animate.
Animeuri din filmute de groaza

Marga le externe?
Iarasi Florin Georgescu?
Corlatean la justitie?

Au inceput cu stangul.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui viviana

Parca-s personaje de desene animate.
Animeuri din filmute de groaza

Marga le externe?
Iarasi Florin Georgescu?
Corlatean la justitie?

Au inceput cu stangul.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi


Las' ca nici prospaturile nu-s tare departe ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

scuze , 1990 nu 1190

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Pe mine cel mai mult ma bulverseaza nominalizarea dinozaurului Marga ca ministru de externe. A fi ministru de externe presupune o sanatate si o vitalitate excelenta, calatoresti non stop cu avionul, dineuri, vizite. etc
In plus, in toata lumea moderna, ministrii de externe sunt diplomati de cariera, tipi unsi cu alifii, moderni, glumeti, sarmanti, diplomati in orice sens al cuvantului...
ce va face acest dino ursuz ca ministru de externe?


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Ministrul delegat pentru mediul de afaceri :

Lucian Isar, numit ministru delegat pentru mediul de afaceri, si-a pierdut postul de vicepresedinte al Bancpost in urma unui atac speculativ asupra leului in octombrie 2008. Mai multi oficiali ai BNR au vorbit in acel moment despre o incercare de manipulare a pietei din partea dealerilor bancilor, pe fondul atacului asupra leului declansat de investitorii straini, si au criticat dur mai multe banci romanesti. Printre persoanele considerate vinovate de acest comportament a fost si Isar. Acesta a parasit sistemul bancar si a devenit unul dintre principalii critici ai politicilor BNR, potrivit zf.ro.

Un mizilic, atac speculativ la adresa leului... merita premiat, nu ?

Mai are 2 ministri in situatie de incompatibilitate dovedita:

http://www.romanialibera.ro/actualitate/politica/guvernul-ponta-premierul-desemnat-a-inceput-cu-stangul-a-numit-in-posturi-de-ministri-doi-incompatibili-vezi-de-ce-l-a-acuzat-bnr-pe-un-al-treilea-262595.html

Eu nu inteleg, atata au reusit dupa ce se pregatesc de ani de zile sa ia guvernarea asta ?

Si un gand de la primul ministru:

Am facut aceasta lista cu un singur gand: in urmatoarele sase luni, Guvernul USL este obligat sa fie cel mai competent si, mai mult decat orice, cel mai cinstit guvern pe care l-a avut Romania", a dezvaluit, sambata, premierul desemnat Victor Ponta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura25 spune:

Mirela, de politica externa a Romaniei se ocupa momentan presedintele mult mai mult decat ministrul. Deci cumva, mi se pare o nominalizare care sa ii lase mana libera lui Base fara sa iasa cu conflicte.



Am marfa la bazar umanitar DC

Laura, mami de shtrumphi gemeni: Bianca Andreea si Rares Mihai (13.06.2005)
Cugetari gemene, Poveste cu shtrumphi

'Cos what I feel is the only truth for me

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali



Eu nu inteleg, atata au reusit dupa ce se pregatesc de ani de zile sa ia guvernarea asta ?

Si un gand de la primul ministru:

Am facut aceasta lista cu un singur gand: in urmatoarele sase luni, Guvernul USL este obligat sa fie cel mai competent si, mai mult decat orice, cel mai cinstit guvern pe care l-a avut Romania", a dezvaluit, sambata, premierul desemnat Victor Ponta.




Pai, da, atata s-a putut de cinstit si de compentent!

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Da' cand avuram noi guvern cinstit si competent vreodata?

Mergi la inceput