Guvernul Ponta

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Rufus spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius
Eu de ce nu sunt cercetat? Cautat? Acuzat?!
Pentru ca eu nu prezint interes in aceasta directie.



Daca n-ai plagiat nimic-nimic, imi pare rau, nu vei ajunge ministru...
Ia copiaza si tu ceva lucrari...si afirma-te cu ele. Asa, de proba.
Sa vezi cum prezinti interes...

Rufus, Tora si iadele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Beuran a publicat cartea in 1997 si a fost acuzat de plagiat in 2003, cand a fost numit ministru. Le-a luat cam mult sa se sesizeze.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Dai pariu ca nu sunt cautat pt ca nu sunt ministru? Daca as fi - precis ar cauta orice nu conteaza ce si nici daca este real sau nu. Pana se prind ca nu este real... dureaza.
Sunt 100% convins de aceasta idee.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

O www.revistafelicia.ro/articol_1005321/mircea_beuran_un_caz_flagrant_de_nedreptate_.html?action=print" target="_blank">versiune "tarzie" a scandalului de plagiat al lui Beuran.

Edit: o alta www.certitudinea.ro/articole/societate/view/demiterea-profesorului-mircea-beuran-o-lovitura-marca-videanu" target="_blank">sursa despre cum se mai fac "miscarile de trupe".

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Razbate din nou setea de corectitudine: un articol publicat in Ucraina in 2004 se dovedeste astazi a fi plagiat. Astia chiar ca tin dosarele la naftalina si le scot numai cand e nevoie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Celalt articol se bazeaza pe niste link-uri trimise de un user anonim, mai sa fie! Pana si autorul spune: "Las lejer la o parte faptul ca mereu la momentele potrivite avem cititorii potriviti cu informatia potrivita – asta ramane un mister al Romaniei profunde care merita un articol separat." Dar eu pariez ca nu va scrie nimeni articolul asta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claujro spune:

Daca nu plagia, nu aveau ce sa gaseasaca, corect, nu? N-are nicio importanta cine l-a verificat pe Mang. Important e ca frauda exista.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Marius, sunt convinsa ca daca ai avea vreo buba, ceva, si ai fi propus ministru nu ai accepta.
Ai sta in banca ta si nu te-ai scufunda de unu' singur.

Eu asta nu o inteleg la toti astia. Astfel de functii presupun o anumita verticalitate + o scotocire zdravana in CV.
De ce accepta? De ce se arunca cu capul inainte? Cat de ahtiat dupa putere sa fii? Cat de santajabil?



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns glimmer spune:

Mie mi se pare important mai degraba felul in care actioneaza oamenii nostri politici. Cum li se descopera unora "bubele" numai cand incep sa deranjeze.

Mergi la inceput