Ne rugam pt VICTORIA - M&M mai-iunie 2008 (216)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Aly, colega de suferinta! tin pumnii sa se aseze lucrurile la voi! sunteti o familie unita si inteligenta, asa ca nu-mi fac probleme din punctul asta de vedere! multa putere sa faci fata la toata provocarile!

Lori, ma tin, ma tin...dar am obosit, ma dor "degetele"
ooof, bine ca am unde sa ma descarc si eu... la voi, unde altundeva?!!!
si va multumesc ca ma suportati!
problema mea acum e ca nu stiu daca vom mai putea respecta planul cu plecarea; si nici fata n-am inscris-o la gradi; si sa zicem ca rezolv cu asta, cine mi-o ia mie de la gradi seara?! (daca Florin o sa aiba scoala tot dupa-amiaza)
Apropo, pana la ce ora e program la gradinitele de stat?

Belle, ce zile pline ati avut!!! dar ce e acolo la Mogosoaia?!!!

cu toaletele, asta e si marea mea problema dintotdeauna! eu prefer sa tin pana-mi crapa burta decat sa intru in toalete alea ecologice sau unde e murdar; pe Cristi o pun sa faca pe iarba in parc, iar la restaurant o tin eu in brate deasupra wc-ului;
dar de ce nu o sui pe Ana cu picioarele pe wc? sau sa o inveti sa faca din picioare; eu asa fac si acum aici la sv



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: nu stiu ce sa zic, e aiurea oricum, pe mine ma deranjeaza cand vad urme de picioare pe toaleta. Am fost in multe locuri unde nu poti sa te urci cu picioarele, pentru ca este curat, chestia cu hartia asezata frumos peste tot e suficienta cred numai sa existe hartie. Mie nu-mi place nici sa gasesc nici sa las murdar in urma. Eu sterg dupa mine daca am cu ce si de ce.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Citat:
citat din mesajul lui belleane

Lumi: nu stiu ce sa zic, e aiurea oricum, pe mine ma deranjeaza cand vad urme de picioare pe toaleta. Am fost in multe locuri unde nu poti sa te urci cu picioarele, pentru ca este curat, chestia cu hartia asezata frumos peste tot e suficienta cred numai sa existe hartie. Mie nu-mi place nici sa gasesc nici sa las murdar in urma. Eu sterg dupa mine daca am cu ce si de ce.

Te iubim, printesa Victoria!!!


eu vorbeam de situatia in care nu e curat; sau nu e hartie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi: la Mogosoaia imi place pentru ca poti sta pe iarba, te poti juca pe iarba, poti face gratar in locuri amenajate, Iarba e intretinuta, taiata, e curat, lumea respecta curatenia, nu a ramas nimic in urma nimainui, nu se asculta manele, poti vizita palatul, mai este un orasel unde sunt diverse locuri de joaca, de ex noi am inchiriat niste biciclete de 2 locuri cu care ne-am plimbat pe alei.

Mie nu-mi place zumzaiala din parcuri, ma oboseste ingorozitor, mi se pare foarte stresant sa te feresti de biciclete, role, etc sa fii tot timpul cu ochii in paispe la fel si la locurile de joaca din parcuri, unul arunca cu pietricele, unul urca pe tub, tot timpul tre sa fii concentrat sa fii in garda.

Ma gandesc ce stresant trebuie sa fie pentru un om care traieste in alta tara sa vina in RO. Ma gandesc doar la 2 lucruri: cablurile alea care atarna pe stalpi claie peste gramada si masinile care circula sau sunt parcate pe trotuar. Si oamenii sunt obligati sa mearga pe strada sau pe pistele de bicicleta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Si pe mine au inceput sa ma streseze parcurile aglomerate, mai ales din cauza de Luchina care alearga haotic, au fost multe situatii limita cand erau sa dea cu bicla sau rolele peste el. De-asta imi si doresc la curte, sa iasa sa zburde cat vor si sa iesim in parc doar 1-2 ori/ saptamana.

Lumi, pe noi ne-au rugat sa venim sa-i luam la max. 17 de la gradi ca sa aiba timp ingrijitoarele sa spele pe jos. Cica la ora 17,30 se inchide gradi, dar eu stiam ca oficial e la 18. Una peste alta, tb sa ne dam peste cap si la 17,00 cel tarziu sa fim acolo.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns belleane spune:

Lumi:La fel si la noi, la 17 deja bate vantul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

deci, in caz ca nu mai plecam, daca Florin o sa aiba ore tot dupa-amiaza, eu ar trebui oricum sa renunt la sv; cum sa ajung, la 17 cand eu nici la 17:30 nu sunt plecata de pe A1!!!???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

si dimineata? la cat incep, la 8? si aici, alta belea: chiar daca face Florin dimineata ore, asta ar insemna ca incepe tot la 8! ori, cum el face o ora pana la liceu, ar trebui sa o duca pe Cristi de la 7 la gradi!
iar eu la 8:40 cel tarziu, trebuie sa plec de acasa ca sa prin autocarul firmei de la Pacii! deci tot la 7 si ceva, cel tarziu jumate ar trbui sa fiu cu ea la gradi!!!


offf, nu mai pot! am impresia ca sunt o frunza-n vant...nu am niciun reper, nu pot sa fac niciun plan...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

Lumi, la 7,30 poti s-o duci.

Si eu sunt tot pe acolo, simt ca nu am solutii pt unele pb....si asta ma deprima....ma framant noaptea...sunt obosita...desi, cum imi spunea o prietena azi, altele sunt problemele grave ale vietii...dar n-ai cum sa nu te macine cum sa rezolvi una, alta, mai ales cand sunt copii la mijloc si nu stii care sunt variantele bune pt el sau nu iti permiti sa i le oferi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luminel spune:

Aly, asa e, altele sunt problemele grav, Nadia poate sa confirme
dar si astea "marunte" te macina

Mergi la inceput