Mamici din Grecia (14)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Am intrat iar sa pun un filmulet frumos ce mi l-au trimis si mie pe mail daca nu l-ati vazut: http://www.youtube.com/watch_popup?v=Cj6ho1-G6tw&vq=medium
Carmen ce de mancaruri faci tu acolo, bravo. Guacamole si dorade insa nu stiu ce sunt.
Taverne noi pe la mine pe aici prin nord chiar nu am vazut de mult timp, slava Domnului daca in insule asa este.Aici pe continent nu numai ca nu apar noi dar inchid si cele vechi pe unde ma misc eu. Singurii ce lucreaza full in momentul asta sunt cei cu hotelurile allincluded (si nici ei toti) ce sunt pline de romani, bulgari rusi. Insa nu ies din hotel genul asta de turisti .Deci nu consuma nimic in satele din jur si nici magazine nu vad, nici la plimbare nu merg sa zici ca isi iau un hot dog sau o bluza sau mai stiu eu ce. Intra in prima zi in hotel, au mancare, bere etc gratis si in cantitati industriale, sezlonguri si mare si mai ies in ultima cand autobuzul hotelului ii duce pe aeroport. Cam genul asta de turisti sunt pe aici anul atsa deci nici vorba de taverne. Cum buzunarul grecului mediu ce facea consumatia la taverne si la magazinasele locale e gol, gol e cam peste tot.
E bine daca acolo e altfel.
O seara buna

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

mamica asta ma face sa ma gindesc ca incepe TOUR DE FRANCE in BE si ma duc la Liege duminica sa vad carul de pub,cursa.
E o admosfera....olala!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

Ce mai fac mandrele mele?:)
Eu iar ma cam topesc de 2 zile ....mi se pare mie sau parca nu era asa anul trecut parca n-au fost calduri asa mari din iunie-iulie...eu mi-aduc aminte ca doar in august am bagat A/c pt vreo saptamana...azi am o moleseala...si e umiditate mare...mrrrr.
Am incercat o baie-n mare sapt trecuta dar mai mare daraua decat ocaua...mai mult drumul decat baia,am fost d.amiaza pe la 18.30 si nu zic marea calda dar am prins o zi cu vant la greu de tot trebuia sa tina sotul de umbrela...am intrat in apa dar n-am putut sta mult mi s-a parut obositor ...erau curenti/valuri si ma chinuiam sa stau pe loc sau sa inot un pic si m-am lasat repede de meserie...
In rest totul ok creste burtica :) bbik are miscari tot mai ample :) si eu mai fac cate ceva cat mai pot...si mai pot ca inca nu m-am marit asa mult:)
Mamica11 vazut video frumoase peisaje:)
Carmaw sper ca esti ok si ca ai terminat cu medicii si ca te mai relaxezi...de preferat prin Be:)
Anouk v-ati mutat?
Theo ce mai faci?pe unde mai sunteti?cand treceti pe aici prin zona?!
Ioannoula vreo baitsa in mare ceva?voi ce mai faceti?cum va merge?
Esthera tu ce mai zici cum merge gradina,ferma ce mai zice grecul tau?:)
Larisa?voi?ce-ti fac printul si printesa?
Mamitza_Alex,LukasNicolas mai sunteti pe aici sau prin vreo vizita in Ro?
Puuup toate mandrele si scuze dc am uitat pe cineva!

26

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

Miha, ma bucur ca-ti creste ingerasul. Mai ai putin si-l tii in brate. Intr-adevar anul asta e mult mai cald decat anul trecut. Eu nu sunt rea de caldura, dar anul asta transpir stand pe loc. Asta saracul, e tot o apa, si Fanu e toata ziua in piscina. Am facut doar o baie in mare, ca al meu munceste de dimineata pana seara, si eu trebuie sa stau la magazin. Cu croitoria imi merge din ce in ce mai bn au inceput sa afle astea pe aici, si-mi aduc aproape in fiecare zi de lucru. Nu prea stau pe net, ca nu prea ma lasa piticul meu. Sper ca si restul fetelor sunt bine. Va pup pe toate!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Qana ma bucur!!
Miha pup!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioannoula spune:

fetelor, ce mai faceti? liniste tare pe forum... eu ma pregatesc iar de drum. nu...nu ma cert iar cu sotul, din contra, sunt super bine. mi-e dor de mama,si am si o nunta. fanu ne face sa radem... e desteapta si canta toata ziua.invata foarte repede. asculta un cantecel de 2 ori si pe urma canta si ea refrenul.are ureche muzicala, se vede. voi? toata lumea bine? va puuup pe toate si mi-e dor de voi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmaw spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ioannoula

fetelor, ce mai faceti? liniste tare pe forum... eu ma pregatesc iar de drum. nu...nu ma cert iar cu sotul, din contra, sunt super bine. mi-e dor de mama,si am si o nunta. fanu ne face sa radem... e desteapta si canta toata ziua.invata foarte repede. asculta un cantecel de 2 ori si pe urma canta si ea refrenul.are ureche muzicala, se vede. voi? toata lumea bine? va puuup pe toate si mi-e dor de voi!

Petrecere frumoasa in Ro si pupicei Fanulei!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MoRo_K spune:

daaa chiar ca liniste mare...parca mai mare decat anul trecut :))
Drum bun in Ro Ioannoula...si ma bucur ca sunteti bine!petrecere frumoasa baga o baie si pt mine:)
Anouk voi ce mai faceti?anul asta parca stateai acasa nu?asta inseamna ca tot pe plaja sunteti?ati terminat cu mutatul?ce nazdravanii mai face Nick?puuup
Mamica11 stiu ca voi n-aveati net nu?sper ca sunteti toti ok :)
Lukas-nicolas,mamitza-Alex,Esthera ce mai faceti?
Noi suntem bine crestem,ne plangem de calduri...facem pregatiri...inca n-am terminat camera...ne vine dulapul de haine pe la jum lui sept...poate pictam si ceva prin camera...vedem:)...trece timpul si nu pot spune ca ma grabesc sa treaca...ca stiu ca acum e simplu dp ce va fi:)))
Cam atatica pup mandrele!!

29

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamica11 spune:

Buna tuturor.
Chiar liniste pe aici. A venit cineva din Ro noaptea asta deci sunt acasa pentru doua zile si am net. De fapt asta e si un alt motiv pentru care am venit pentru ca m-au mai sunat cativa prieteni din tara pe moobil si m-au intrebat de preturi la camere in Grecia, eu insa vara am spus nu am nici internet nici telefon fix. Le-am trimis acum cateva mailuri si apoi merg sa ma culc, maine sigur nu reusesc sa deschid inainte sa plec iar asa ca va spun acum o vara super buna si frumoasa in continuare.
Ioannoula drum bun in tara si felicitari pentru pitica, MoRoK, vad ca te-ai lamurit singura cu baile in timpul sarcinii, mai mare daraua decat ocaua, personal nici prin gand nu mi-a trecut verile in care eram gravida sa ma complic cu marea, am vazut insa alte mamici insarcinate pe plaje de-a lungul timpului deci se poate pana la urma:)
Pe noi ne-a anuntat contabilul sa ne asteptam la 950-1000 euro la katharistiko, stiu ca intrebasei o data, nu comentez doar ca sunt imbecili, atat am de spus. Vor accepta insa rate, cica. Nu stiu cate pentru ca nimeni nu stie inca de fapt se pare, mai au de venit si de miscat bani altii prin locuri insorite pana sa se hotarasca exact cum sa se dea mai bine in cap, doar, doar vor paste si aici doar mioare tacute pe mari si insulite.
In rest totul e in regula, se bucura toata lumea de vacanta si ne odihnim, fetele au fost deja in tabere la sfarsitul lui august va merge si Alexandru , in excursii mai mergem din cand in cand insa plecam dimineata si venim seara adica nu ne indepartam foarte foarte mult dar nu-i bai, sunt destule locuri faine in jur.
Anouk, ce mai face Nick cel mic?
Theo, parce de la tine am luat o reteta de chec cu lamaie sa stii ca le-am facut-o copiilor astazi si a iesit super.
Crmen, cred ca esti in Be deja.
Va pup pe toate chiar daca nu mentionez toate numele, mi s-au incarcat deja pozele la mail vad si le trimit asa ca inchid si aici.
Zile bune de vara in continuare.

Mergi la inceput