LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***423***

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Monnvas, de ce sa nu mearga rochia la un botez, mie mi se pare ca ar merge si e si "stilul tau", te prinde. Ioi, io ar trebui sa incep sa ma pregatesc de party, dar mi-e lene

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anaan spune:

Monn, imi place rochia

Novus, sa stii ca si mie, in general imi sunt comode tocurile mai groase, dar am avut surpriza ca si o pereche de sandale de tipul alora din linkul Inei sa-mi fie comode; cred ca "tesatura" aia de barete pana la glezna da stabilitate piciorului.

E o vreme asa frumoasa pe aici, incat poti merge la plaja. Viroza lui Andrei ne consemneaza insa la domiciliu. Totusi am petrecut ceva vreme prin curte si a fost fain; dupa ce se trezeste Andrei, H. ne face un gratar si noi pictam - tot in curte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Monnvas, faina rochia, fix pe stilul tau
Dar si eu o vad cu dresuri mate mai groase poate


Inspirata de discutiile forumistice am re-probat si eu noile mele achizitii in ideea de a vedea daca chiar imi plac si ma reprezinta pt ca eu recunosc ca sunt destul de conservatoare la haine si daca nu ma simt in largul meu in ceva , poate sa fie la super moda ca nu pot purta
Ma declar multumita , pantalonii galbeni imi vin traznet si acum ma gandeam daca nu as putea sa-mi achizitionez acum si sandalele galbene de la Zara ca am la ce sa le port pe langa blugi
Trebuie sa studiez daca mai sunt si ce nuanta sunt ca poate nu merg cu nadragii mei

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Ilinca, si la sandale e ca la pantofi: daca sint de calitate, dintr-o piele buna, nu au cum sa fie incomode; pielea se lasa si se muleaza perfect pe picior; clar, e psihologic la tine, cum ai zis.

Si mie imi plac sandalele lui Anaan. De fapt, mie imi plac toate de acolo; cred ca si la mine e...psihologic: sint in tendinte, toate!

Ilinca, ce tinute ai pregatit pina la urma pentru petrecerea din seara asta?

PS. N-am mai fost la Lidl pentru ca Jambo a ieist la o cafea; io credeam ca-i in scaunul de alaptat cu ochii-n tv-u. Ce ti-e si cu "vastele apartamente"!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Multumesc, fetelor! Cu dresuri mate groase arata bine, dar nu e un decalaj de materiale - adica rochie de canicula si dresuri groase?

Acum ca am discutat despre moda, sa va dau si un raport despre starea copilului. Deeeci asadar prin urmare nu-i mai curg ochii, are muci garla si tuseste destul de urat, darrrr vestea cea buna e ca nu mai face febra. Asa ca, Anaan, te inteleg, si noi suntem consemnati la domiciliu si cam turbam in casa...
PS. Otita nush ce-i mai face, ca nu s-a mai plans de dureri. Io zic ca-i de bine.



CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Anaan , sper sa va puneti repede pe picioare !!

Ada doarme si eu profit de liniste ca sa-mi fac din nou ordine in dulap, scot hainele de vara ca m-a surpins nepregatita , ocazie cu care iar ma enervez de lipsa de spatiu si multitudinea de haine nepurtate pe care le voi da din nou


Dimineata ma fost la Mc, noi am baut cafea si am mancat cate un happy meal pt ca sa aiba fetele surprize jucariile apoi am fost la locul de joaca si la pet shop , in parcul dendrologic nu am mai ajuns, mergem maine
Diseara iesim iar pe afara

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Novus, din al meu pdv. pantalonii galbeni nu se asorteaza cu mergatori galbeni. Niste balerini albastru electric sau niste sandale ortopedice din pinza portocalie?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Si, Novusel, niste poze in pantalonii dementiali?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Novus, din al meu pdv. pantalonii galbeni nu se asorteaza cu mergatori galbeni. Niste balerini albastru electric sau niste sandale ortopedice din pinza portocalie?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis


Am primit niste sandale albastru electric cu talpa ortopedica superbe care le voi purta la cei galbeni iar sandalele galbene daca ma gandes bine le-as putea purta la pantalonii albastrii, pt ca nici mie nu-mi place asortarea in linie

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Sanatate lui Anei si Injinerului si resurse de imaginatie parintilor pentru entertainementul familiei! Programul cu gratare si "pensulat" suna bine

Mergi la inceput