Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, eu am citit ca se fac niste injectii pentru micsorarea uterului (Alexa le-a facut -mamica de gemenase). cred ca depinde de medic.de asemenea, am auzit de punerea acelori saculeti cu nisip. cred ca trebuie sa intrebam medicii nostri. eu beau 2 litri de apa si tot ma duc non stop la toaleta, cred k la 6 l. ma mutam acolo. cocoasa mea de camila sufera de scolioza cred

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

irip, cum te simti in dimineata asta dpdv contractii?
sper ca te-a parasit camila macar pt o perioada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

balanta_tm, deocamdata sunt ok. Doamne ajuta! dimineata m-am trezit cu o durere in partea dreapta, k un junghi. ma luasera transpiratiile. am citit in urma si injectia se numeste Pabal.

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Buna fetelor,

Gata pentru mine cred ca s-au cam incheiat vizitele.
Balanta mie mi-au pus sub picioarele patului care 2 caramizi dinalea rosii, iar in pat mi-a adus de acasa sotul o perna mai mare pt ca astea de aici de la spital sunt mici si moi.
Nu prea este confortabil sa stai asa cu capul in jos dar sa speram ca mai rezistam o luna.

FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns salexa spune:

Am uitat sa va spun ca am auzit si eu pe aici de varianta cu saculetii de nisip. Dupa ce nasti iti pun saculetii aceia cu nisip dar nu stiu la ce spital si nici in ce conditii dar ma interesez si va spun.



FIV 1 dr Albu Dragos reusit
mutatia 1691 in factorul v nu a fost identificata
mutatia 20210 in factorul II nu a fost identificata
mutatia 677 heterozigota
mutatia 1298 heterozigota
mutatia 675 4G PAI homozigota
mutatia 844G PAi nu a fost identificata
32 saptamani+2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

Mai fetelor, pe voi va doare buricul? al mei sta gata sa explodeze si ma deranjeaza orice as purta pe mine. m-am maronit in jurul lui..

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

Referitor la carucioare, eu am vazut live si Peg Perego si ABC Design Zoom, le-am incercat prin magazin, si ne-am hotarat ptr. cel din urma. Volanul e ok, se manevreaza usor, insa caruciorul in sine e f.lung si pare mult mai voluminos decat ABC DESIGN Zoom.

Cat despre injectiile ptr. contractarea uterului, eu am primit, nu stiu exact cate doze, insa s-a retras f. frumos. In aprox. 6 sapt. eram "ca noua" Am avut si saculet cu nisip, pe care cand mi-l aseza pe burta il simteam de 1 tona, dar in cateva minute ma obisnuiam si uitam de el . Oricum, pe mine m-a durut rau si plaga si la un moment dat nu stiam ce ma doare, plaga sau ma deranjeaza saculetul.... Oricum, saculetul l-am tinut aprox. 20 ore, nu mai mult.

toate mamicile si burticile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mmammarutza spune:

IRIP, sa stii ca si eu simteam zona din jurul buricului f. sensibila...ma deranja orice imbracam...cred ca e normal. La fel si cu culoarea maron...la fel m-am "colorat si eu".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

off, am constatat ca ma vait intruna...uneori, imi pare ca numai mie mi se intampla toate. noroc ca citesc ca se intampla si la ,,case" mai mari (contractii, constipatie, dureri de solduri, buric inflamat, insomnii, etc reprezinta unele dintre preocuparile mele zilnice . nu stiu cum afirma unele ca sarcina a fost cea mai frumoasa perioada din viata lor mie mi se pare de necrezut.
toate fetele

28 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 2apples spune:

Mie mi-au facut si injectii si mi-au dat la greu sa beau fiole de Ergomet pt contractarea uterului. El s-a micsorat frumos, burta mea si acum e urata:( Din pacate, ce nu stiam eu e ca ergometul ala mai si scade lactatia, care la mine a fost si asa spre zero. Si saci de nisip mi-au pus, cat am stat la terapie intensiva doar, ca pe urma important era sa ne miscam. Asta la Elias.

Mergi la inceput