Mamici si viitoare mamici de gemeni&tripleti (66)

Raspunsuri - Pagina 29

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns irip spune:

pe mine vestea asta m-a terminat...m-a luat o frica

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

nu avea nicio problema, avea o viata normala poate putin mai activa....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anabel79 spune:

gata cu sperietura trebuie sa fim optimiste tot timpul vor exista mai multe situatii in viata dar trebuie sa credem ca noi vom fi bine...atatea sperieturi nu fac bine nici copiilor....

32 ani, boala autoimuna Hashimoto,ATPO, Anti TG si ANA pozitivi, mutatia MTHFR C677T genotip homozigot FIV 1 reusit gemeni
26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

eu am mai trecut printr-un soc de asta si doua zile am tinut-o numai in contractii. i-am povestit si sotului meu si m-a certat.
balanta_tm, si eu m-am gandit sa nu mai intru pe forum, dar stand acasa non-stop si obisnuindu-ma cu voi cred ca imi va fi greu sa nu mai scriu si sa citesc.

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amary09 spune:

Balanta, nu te speria, ti-am spus, pt. fiecare, ce e scris, in frunte ti-e pus... Eu, din nefericire, am reusit sa ma calesc in luna care am stat in maternitate cu copilul la terapie intensiva, am vazut lucruri grave, f. grave...
E adevarat ca sunt multe lucruri care ne intristeaza si pe forum, dar si multe exemple care iti dau curaj... Eu cand am fost la hematolog, dupa ce ca aveam deja experientele mele negative, am plecat plangand si am zis ca nu mai vreau copii... Abia dupa jumatate de an, dupa ce am citit experientele pozitive ale multor fete cu trombofilie am capatat curaj sa mai incerc... Parerea mea e ca tu esti un exemplu (chiar Alma-alma (cu gemenelele) scria la odisee ca de cate ori ii e greu, se gandeste ce greu le este celor ca tine, care sunt lipite de pat, cu picioarele ridicate si merge inainte) si sa stii si eu gandesc acelasi lucru, fara sa exagerez deloc...

Amary 34+ de +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns irip spune:

neatza,

Fetelor, cum sunteti cu moralul? eu mi-am mai revenit de asera. cum spunea si Amary fiecare e cu destinul lui. M -am gandit ca nici situatiile noastre nu au fost incurajatoare pt restul mamicilor, nici noua nu ne-a fost usor, ba un FIV, ba o trombofilie, ba col scurtat si cerclaj, contractii, etc.

va pe toate si haideti sa lasam soarele sa mai apara si pe strada noastra!

30 &

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns balanta_tm spune:

buna fetelor.

azi noapte am adormit dupa 3, gandindu-ma la ada si, mai ales, la bb-le ei nevinovat . bb2 mi-a tinut companie, adica se misca mult. probabil i-am transmis si lui starea mea...

amary, multumesc mult pt gandurile bune .
asa este, fiecare are sansa ei. insa vreau sa cred ca si repaosul la pat ajuta, si tratamentul. cel putin in cazul meu, fara repaos la pat si fara tratament, si, mai ales fara cerclaj, nu as fi prins ziua de azi gravida fiind.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anne`mary spune:

Sper ca azi sa va simtiti bine si sa aveti un spirit bun.

+ 18 Tudor si Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anahadasa spune:

Fetele, am si eu nevoie de un sfat...
Prichindeii mei au 4 luni jumate si de cateva nopti nu mai dorm ca inainte, adica de la 23, 24 pana la 7 dimineata. Se trezesc pt masa de la 5, desi renuntasera la ea de vreo 2 luni... Cred ca nu se mai satura. Sunt inca alaptati exclusiv, am incercat sa suplimentez cu LP, Natalia nu-l vrea deloc, Matei il ia f greu... As incepe diversificarea, e prea devreme? Am fost la un pediatru azi, am vrut sa-l intreb, dar arata si se comporta de parca l-am trezit din somnul de amiaza si i-am zis sotului ca e prima si ultima vizita la cabinetul lui!
Pana ajung la altul, ce ma sfatuiti?
Mentionez ca fiecare are aprox 7 kg.
Cu cei mari am inceput diversificarea in jurul varstei de 6 luni, dar acum nu stiu ce sa fac...

Poze noi la semnatura!
https://picasaweb.google.com/lh/myphotos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Anahadasa, probabil au un puseu de crestere
Vezi la link, postarea lui Sunshine 2009, poate te ajuta

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=146380&whichpage=6

2+

Mergi la inceput