Haioseniile lui bebitza

Haioseniile lui bebitza | Autor: andieelen

Link direct la acest mesaj

Bebele ma face mai fericita pur si simplu prin faptul ca exista.
Insa are niste momente..., cand pur si simplu izbucnesc in ras.
De exemplu: poza din profil. cel mai nostim lucru pentru el e sa aplaude. Radem in hohte si eu si el!
Mai are niste momente cand suge la tzitzika si se joace el cu mainile si se loveste din greseala peste caputz. Ridica o spranceana catre mine mirat de parca ar intreba "care dadusi, ma?"
Sau il pun in fata oglinzii si se uita el asa zambind de parca se gandeste "cine e frumosul asta mic?" dar apoi incepe sa se agite si se incrunta parca ar zice "mami de ce il tii si pe asta mic in brate?"
Aseara adormise la san, eu si tati ne uitam la televizor (las Fierbinti) cand incepe bebe sa rada in hohote (in somn). Cu greu ne-am abtinut sa nu izbuncim si noi sa nu il trezim.
Abia astept sa se trezeasca piticul sa incepem o noua zi de distractie!
Superbebitza ai vostri ce haiosenii fac?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

al meu are o mimica foarte bogata, e expresiv si foarte simpatic cand e nedumerit, concentrat, curios etc.

e foarte haios cand rade si imi place cand dau drumul la apa in cada sa il aud zdupaind si venind repede sa faca baie. e foarte nerabdator si incearca sa isi scoata singur hainele, numai sa ajunga odata in apa.

dimineata, desi eu n-am fost in veci "morning person", ma face sa zambesc. Sta cuminte in fund si ma pandeste sa vada daca ma trezesc sau nu; si daca nu (evident ca nu, eu as mai dormi), ma atinge cu varful degetului pe nas. O data. Asteapta. A doua oara. Asteapta. Pana deschid ochii, si atunci iradiaza de veselie :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andieelen spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

al meu are o mimica foarte bogata, e expresiv si foarte simpatic cand e nedumerit, concentrat, curios etc.

e foarte haios cand rade si imi place cand dau drumul la apa in cada sa il aud zdupaind si venind repede sa faca baie. e foarte nerabdator si incearca sa isi scoata singur hainele, numai sa ajunga odata in apa.

dimineata, desi eu n-am fost in veci "morning person", ma face sa zambesc. Sta cuminte in fund si ma pandeste sa vada daca ma trezesc sau nu; si daca nu (evident ca nu, eu as mai dormi), ma atinge cu varful degetului pe nas. O data. Asteapta. A doua oara. Asteapta. Pana deschid ochii, si atunci iradiaza de veselie :))




Mergi la inceput