Bravo Virgi! Hai Tzuky,Titi,Ioana,Diana,Anxy (48)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

Andreea, pe masuta/salteluta de infasat cel mai indicat este sa pui o paturica din aceea absorbanta de la Seni (50x50 cm, sau 50x70 cm)..bebe mai poate face pipi, kk, sau se murdareste pur si simplu de la fundulet..etc..nu are rost sa pui paturica din prosop si sa speli tot timpul la ea.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tigruta spune:

Nu mi-a venit sa cred cand am vazut titlul!!

Felicitari Ionelul si refacere usoara

Bine ai venit pe lume Bianca Maria sa fii sanatoasa si papacioasa!!

Mai m-a luat panica, ca ma plangeam de aceleasi discomfort ca si Ionelul si sotul e plecat iar geanta imprumutata..dar ma duc cu sacosa cum a zis Anitta[:-)))

Elena mami fericita de Luca (22.06.2010) si 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_gd spune:

Neatza fetelor!
Bine ca am intrat ca-s in mare intarziere cu scoala si m-a busit plansu cand vad ca Ionelu a nascut deja.
Bine ai venit Bianca Maria de Ionelu ! Sa ai o viata frumoasa, sanatoasa si norocoasa alaturi de parintii tai !
Blanca daca ai timp sa adaugi pe prima pagina o noua mamica roxana78, am observat ca a scris la sfarsitul capitolului 45, ca eu sunt in fuga calului si nemachiata.
Va si va doresc nasteri usoare daca iar ratez ceva!

Elena 33+ cu Bebster AMR 6+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blanca000 spune:

M-am uitat dupa mesajul Roxanei78 dar nu am gasit. Astept datele ei aici si modific cu placere.

-------------------------------------------
Mami de Eva Ilinca 25.07.09 si 34s Clara
"Bratele mamei sunt facute din tandrete. Acolo copiii dorm in siguranta." Victor Hugo

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabiko76 spune:

Felicitari Ionelu! Bine ai venit Bianca Maria!
Recuperare rapida si sa fiti sanatoase amandoua, sa aveti parte numai de bucurii.
M-a emotionat si pe mine mesajul tau, abia astept sa vad si poze
si abia astept sa il tin si eu pe bebe al meu in brate, eu mai am cel putin vreo 4 saptamani...sper sa treaca cat mai repede.

Gabriela 33+ cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Am trecut-o eu in lista pe roxana78 pe care o asteptam la taclale si am modificat si datele lui Babyboom

roxana78 povesteste-ne despre tine si burtica ta si scrie repede inca 3-4 mesaje pentru a-ti aparea mesajele in timp real.

Deea 33+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns asparagus spune:

Uoau!!!! Ce vesti de dimineata la prima ora!

Ioana, felicitari, recuperare usoara si fie ca mica Bianca sa va aduca numai bucurii si impliniri!
Bianca, bine ai venit pe lume!Sa fii sanatoasa, voioasa, iubita si mereu inconjurata de cei dragi!

Cred ca e timpul sa scoatem agitatele pentru ceva fete:

Virgi
Anxy
Joanna
Titi
Diana



Ioana
mamica fericita de Lucas 18.01.2009 si 37+Bianca

www.foto-la.de/Lucas/" target="_blank">POZE LUCAS
POZE BIANCA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella81it spune:

AEVER si eu vreau sa cumpar o husa din aia de prosop ptr.salteluta de infasat.La Alex puneam un prosopel cand il schimbam,mi se parea rece sa il asez direct pe salteluta
Mai am de cumparat husa aia,buretel ptr.baie,trusa unghii,biberon,poate o suzeta si cam atat.
JOANA imi arunci o felie de tort?Cand vine Alex de la gradi ma duc si eu la o inghetata.
VIRGINIA cum te simti?Ai emotii?Ma tot gandesc de ieri sa pun si eu al doilea nume Constantin lui bebe meueu sunt Elena ,tatal meu Constantin si ar fi frumos sa serbam onomastica impreuna!
Cum suna mai bine MATTEO-GABRIEL sau MATTEO-CONSTANTIN?

Ella36+ cu Matteo si mamica de Alex(14.06.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titi143 spune:

Buna dimineata fetelor.
Intru si eu sa vad ce mai este nou si vad o surpriza.

Bine ai venit bebe Maria Bianca sa cresti mare, sanatoasa si desteapta. Multe felicitari Ionelu si sa ai o refacere rapida.

Virgi eu iti urez si acum si mai tartziu, recuperare cat mai rapida si un bebe foarte sanatos, mancacios si necolicos. Cred ca abia astepti sa iti ti odrasla in brate. Sa ii dai un pupic mare din partea mea. Apropo frumos desenul.

Multumesc fetelor ca m-ati pus la titlu sper asa sa vina Robert, ca nu da nici un semn ca ar vrea sa vina. Chiar si dupa baia de ieri nimic nou. Eu mai incerc dar sincera sa fiu am dubii. Am vorbit ieri cu doctorul si daca pana maine nu nasc ma duc la control.


Ramona mamica fericita a lui Eduard (09.10.09) si 39+ Robert Aaron

AMR CATEVA ZILE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aever spune:

Blanca sa stii ca dupa ce am cumparat prosoapele alea mi-a trecut prin cap ca totusi e mai bine cu paturici de-alea absorbante de care zici tu. Cica da-i omului mintea de pe urma! E, acum prosoapele sunt luate, nu-s decat 2. Le pun si pe alea, pun si paturica, pun de toate, sa fie. Ieri m-am tot uitat la diverse chestii de pus in pat si nu m-am lamurit nici peste saltea ce sa-i pun. Am luat o protectie pt umezeala, destul de subtire, o parte ca de prosop o parte usor cauciucata, nu stiu cat o fi de buna. Ma tot uitam si la protectiile de saltea care sunt ca niste pilote mai subtiri, sunt si pentru paturile mari de adulti de-alea. Eu nu stiu ce trebuie si de ce, nu ma pot lamuri sau hotari.

Vroiam sa va intreb, cand naste o burtica o scoateti din lista de gravide? Ca ma tot uitam in lista aia sa vad cand avea Ionelu DPN si n-am mai gasit-o. A, si poate o scoate cineva care se pricepe din lista de cezariene programate.

Andreea, 32+ cu BebeLUnu

Mergi la inceput