Fiv cu Dr. Dragos Albu 59

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

ali hai ca m-ai facut si pe mine sa pling ,multumesc pt cuvintele frumoase,stiu ca numai voi cele care a-ti luptat,sau care inca lupta pt acest lucru ,poate intelege exact ce simtim ,prin ce etape trecem ,in rest nimeni nu ne intelege la adevarata intensitate a starilor prin care trecem ,dar inca SPERAM ,CREDEM ,in sansa noastra ,eu una cel putin ii spuneam si sotului zilele trecute ,ca nu pot accepta acest destin ,nu pot accepta ideea ca nu voi avea un copil ,nu .....refuz categoric ,si voi lupta pina ce voi razbi !
Qiao eu o sa am embriotransferul pe la sfirsitul luni iunie!

Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

angelica eu am punctia pe 25. ET vaduva a omis sa imi treaca in mail-ul cu schema. imi venea sa ii scriu si sa o intreb daca este atat de optimista in cazul meu incat nu a programat ET, dar m-am abtinut. oricum, a fost o varza comunicarea mea cu ea de data asta, noroc ca nu mai pun la suflet nimic si ce am de lamurit o sa o fac cu Albu fata in fata cand ma duc cu rezultatele de la secretii pe care fug sa la recoltez acum.
pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angelica28 spune:

HMMMMMMMMM trebuie sa o intelegem si pe ea ,sunt fff aglomerati ,si mie mi-a raspuns greu la tel ........multa bafta iti doresc !
Fetele vineri i-am facut programare si sotului la dermato la dr VIDAN MIHAELA tot la Medlife ,stiti ceva de ea ,este ok ...ia aparut sotului o pata pe fata initial micuta ,acum vad ca se extinde ,este sub barbie ,si in acel loc nu ii mai creste deloc par .....nu stiu de la ce o fi ,si de aceea vreau sa mergem la un consult la un dermatolog bun !



Mutatia677-in stare homozigota
Mutatia844g -in stare heterozigota
4 INSEMINARI ,O SARCINA OBTINUTA NATURAL IN IUNIE 2010,OPRITA DIN EVOLUTIE LA 13 SAPTAMINI,O INSEMINARE REUSITA IN IUNIE 2011,OPRITA SI ACEASTA SARCINA DIN EVOLUTIE LA 9 SAPTAMINI
Tratament actual inainte de sarcina:femibion1 1/zi,acid folic1/zi ;magmeB61/zi;vit E3/zi;cetebe1/zi,
Fiv facut in februarie-martie nereusit!
Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata !...
In final, am inteles insa ca obstacolele reprezinta de fapt viata ." Alfred Souza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liza79 spune:

Qiao, si eu tot pe 25 am punctia...
Si mie mi s-a parut greoaie comunicarea cu Vaduva, si nici nu stiu cand si cum sa il abordez pe dr Albu ca sa lamuresc direct niste lucruri.
toate fetele

ambele MTHFR heterozigote, ambele PAI-1 heterozigote, trompe infundate, Graves-Basedow, urmeaza FIV1 in iunie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

ali, fetita, nu plange, ca totul va fi bine...in plus, o faci si pe angy sa planga....hai, ai sa vezi ca vei naste la termen, copilul va fi bine, si vor veni si angelica cu qiao puternic din spate.
Eu ma vad cu Dr. White joi, pe 31, sa discutam despre ultimul FIV de la turci si despre o operatie laparoscopica/clasica....vedem ce-o mai fi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

sa-mi fie rusine! gata cu plansul! eu sunt aici sa va incurajez pe voi, nu invers!
asa ca, am pregatit majoretele si majoretii (sa nu fac discriminare!) si voi fi aici pas cu pas, pana ce veti scrie fiecare de cate un beta baban si... in crestere sau direct cu pozele bebelinului mult visat!!!
repetitii: !!!




32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annika spune:

am o nedumerire
care se considera ziua 3 a cm?
daca mi-a venit cm sambata in cursul zilei (sa zicem ora 14:00): ziua 3 este luni (1 - sambata, 2- duminica, 3 - luni) sau ziua 3 este luni - marti (sambata 14:00 - duminica 14:00 ziua 1, duminica 14:00 - luni 14:00 ziua 2, luni 14:00 - marti 14:00 ziua 3)?
adica daca eu mi-am facut analizele marti de dimineata se considera ziua 3 sau ziua 4???
uffff doamne cate nelamuriri ... si abea sunt la inceput

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristiama spune:

Inca o zi pana la beta.

Am rabdare, ce sa fac? Ma ajuta si baietelul ca ii dau caninii si e marait si nu prea doarme noptile. Azi cand am venit de la joaca am dormit amandoi trei ore!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alilumi spune:

annika,
ziua 1 de cm este ziua in care ti-a venit, nu conteaza ora. daca ti-a venit sambata, ziua 3 este luni.

cristiama,
Doamne-ajuta maine sa vii cu vesti bune!


32 + Gabriel

de 9 ani asteptand o minune, de 6 ani luptand sustinut impotriva infertilitatii, trompe obturate, MTHFR (C677T) pozitiv-homozigot; sotul 25% anticorpi antispermatici; FIV 1 martie 2011 nereusit; FIV 2 cu ICSI noiembrie 2011 reusit... Multumesc, Doamne!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns vreau_bebel spune:

Cristiama, hai baga un pipi test, suntem nerabdatoare. Tre sa fie relevant a 13 zi de la transfer, nu? Sa dea Doamne Doamne sa fie bebic acolo la burtica, si la tine si la Quio si la Angi si la toate.


-------------------------------------------
Un copil exprima parerea lui Dumnezeu ca lumea ar trebui sa continue (Carl Sandburg)

DOAMNE AJUTA-NE!

Mergi la inceput