invazia de capuse in parcuri

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Masurile profilactice eu spun (ca sa nu zic recomand) ca sunt binevenite.
Asa cum spunea histamina mai sus, nu e deloc de gluma cu aceasta afectiune si asta ca sa fiu comod in exprimare.
Avem subiect deschis pe acest forum la alta sectiune. Ar fi bine sa fiti cat mai informate pentru ca din nefericire in Romania de foarte putina vreme a inceput sa se ridice perdeaua. Sunt extrem de multe persoane afectate de Lyme si nu doar ca ei nu stiu ce anume au, ci chiar medici habar nu au sau ignora sau au informatii citite acum X ani prin bancile facultatii intr-un curs depasit fara nici o corelatie cu realitatea sumbra. Dar tot e bine ca exista un inceput si pentru Romania.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns histamina spune:

marius, inceputul ar fi adunarea maidanezilor!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Hmmm abia ce am deschis .. ia cititi voi aici:

http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=169134&whichpage=15


www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lexie_88 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Lexie_88

In plus, din ce-am vazut la tv, se pare ca parcurile din Bucuresti au fost deratizate contra capuselor.

Mami de bebe Sebi - 21.01.2012


De unde, eu din ce am vazut / citit, ala de la ALPAB responsabil cu parcurile a declarat ca el se spala pe maini si nu mai face eforturi de dezinsectie atat timp cat nu sunt stransi maindanezii din parcuri. Pentru ca e inutil, capusele stau pe caini, depun ouale in iarba, faci dezinsectia (deratizarea e aia cu sobolanii, apropo) si in 3 saptamani sunt la loc.


Nu zic nu, tot ce e posibil. Eu am spus doar ce am vazut intr-o stire la tv, acum vreo cateva zile, maxim o saptamana si jumatate. Acum, daca ei mint la tv, mint si eu.
Recunosc ca, mai multe nu stiu, pentru ca nu m-a interesat subiectul, eu nefiind din Bucuresti.
P.S. Da, asa e, se spune dezinsectie. Multumesc pentru corectie.

Lexie de Sebi - 21.01.2012

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina.click spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lexie_88

Citat:
citat din mesajul lui ina.click

Citat:
citat din mesajul lui Lexie_88

In plus, din ce-am vazut la tv, se pare ca parcurile din Bucuresti au fost deratizate contra capuselor.

Mami de bebe Sebi - 21.01.2012


De unde, eu din ce am vazut / citit, ala de la ALPAB responsabil cu parcurile a declarat ca el se spala pe maini si nu mai face eforturi de dezinsectie atat timp cat nu sunt stransi maindanezii din parcuri. Pentru ca e inutil, capusele stau pe caini, depun ouale in iarba, faci dezinsectia (deratizarea e aia cu sobolanii, apropo) si in 3 saptamani sunt la loc.




Nu zic nu, tot ce e posibil. Eu am spus doar ce am vazut intr-o stire la tv, acum vreo cateva zile, maxim o saptamana si jumatate. Acum, daca ei mint la tv, mint si eu.
Recunosc ca, mai multe nu stiu, pentru ca nu m-a interesat subiectul, eu nefiind din Bucuresti.
P.S. Da, asa e, se spune dezinsectie. Multumesc pentru corectie.

Lexie de Sebi - 21.01.2012



Oh, nu cred ca mint, cred ca sunt ca de obicei depasiti de situatie si habar n-au unul ce face celalalt si de aici declaratiile care se bat cap in cap.
Adica probabil primarul declara "gata capusele!" ca vine campania electorala si e rusine sa ne gaseasca cu ganganii , ala de la ALPAB zice pe partea ailalta "gata pe dracu ca s-au facut la loc de la caini" , primarul aude caini si se gandeste "oh noes, more drama"

Mergi la inceput