Zmeurici de iulie - august 2009 (21)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mickaella spune:

Buna, fetelor!
Felicitari celor care au nascut intre timp, sa creasca copilasii mari si sanatosi! Nasteri usoare si celor care asteapta sa-si tina bebelusii in brate! Nu avem de unde afla informatiile astea frumoase daca nu ne acceptati in clubul vostru de pe FB, asa ca suntem in urma cu vestile.

Felicitari, Andreea pt reusita cu olita, ai fetita mare de-acum!
Ungaras, cum te mai simti? I-au trecut de tot bubitele fetei?
Blanca, cum e cu Eva acasa?
Sper ca sunteti bine cu toatele, va pupam!


Mihaela, mami de Andrei(20.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Clara, felicitari! Sa iti traiasca puiutul si sa fie sanatos.
Vally, felicitari! sa fie printesica frumoasa si sanatoasa! Uliiasi, nastere usoara!
Andreea felicitari pentru olita, sa o folositi zilnicImi dau seama ce mandra e, nu sunt toate printesele la fel?
Andreea, Mickaella, am fost azi la control si nu a putut chirurgul sa imi spuna de ce a revenit durerea. Ce mi a spus si m-a bucurat e ca nu este durere de hernie(cateodata apare alta hernie ff repede).Trebuie sa imi ascult corpul si sa descopar singura de ce ma doare. De azi incepand(pt ca stiu ca nu e nimic grav) nu ma mai gandesc si sigur la un moment dat o sa dispara si durerea.
Fata e ok, se cojeste un pic pe picioruse dar in mare parte s-a curatat bine dupa rujeola.
Am renuntat si noi la pampersul de noapte si merge de minune.E, acum cu ce ne mai batem capul daca au crescut puii si fac si la olita Ar trebuii niste fratiori si surioare de zmeurici.
Eu citesc pe FB dar e aglomeratie mare si nu reusesc sa tin pasul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Ungaras intr-adevar trebuie sa le mai facem si o surioara sau un fratior , insa la mine se pare ca se lasa asteptat al doilea bebe ! Speram in viitor!
Gioce mai faci?
Blanca 000ce face bebelina din burtica?
Noi suntem bine, facem in continuare la olita , doar noaptea mai punem pampers , ee , speram sa scapam si de cel de noapte in curand!
Pupici la toata tufa !
Mami de Laura Maria( 16.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mickaella spune:

LA MULTI ANI tuturor celor ce poarta numele Sfintilor Constantin si Elena!
Ce mai fac zmeuricile?
Blanca, cum mai esti? Se apropie marele eveniment?
Andrei e bine, a stat la bunici la curte, in weekend, noi am fost sambata la "noaptea muzeelor", la "Grigore Antipa", am vizitat si biserica de la Draganescu, a fost o iesire frumoasa, desi vremea cam neplacuta.
Vad ca nu prea mai scrieti pe aici, daca vreti sa ma primiti si pe mine in club pe FB, eu sunt Mihaela Vrinceanu.

Mihaela, mami de Andrei(20.06.09)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

Blanca, iti doresc sa ai o nastere usoara!Asteptam cu nerabdare sa o vedem pe micuta Clara.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elena_adina spune:

Buna dimineata fetelor!
Nu am mai intrat de mult tare pe aici...
Razvan a fost un pic bolnavior in wk,dar acum a trecut si e ok,avem si noi 3 saptamani de cand am scapat de tot de pampers,insa avem probleme cand e vorba de kk,se teme la inceput,plange,dar pana la urma face la olita.

Nastere usoara Blanca.

Va pup!Sa aveti o zi minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eladea2005 spune:

Dragi mamici de prichindute si prichindei, va invitam cu drag sa ne vizitati la 2prichindei...sunt sigura ca veti gasi ceva care sa fie pe placul vostru:)

Urmeaza multe noutati in curand...:)

O zi superba sa aveti!

*********************************************************
Andreea, mami de print Eric (9.12.2007) si printisor Filip (24.06.2010)

*********************************************************
POZE CU PRINTISORII 2012...


Printul Eric are...
Printisorul Filip creste...

BLOG DE PICI...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna fetelor! Nu am mai intrat de multicel, deoarece am fost putin mai ocupata . Ce mai faceti?
Blanca 000ce mai faci, cat mai ai pana la nastere?
Ungaras ce mai faci?
Noi suntem racite, cu muci, tuse si putina febra , insa speram sa ne treaca cat mai repede!
Pupam dulce toata tufa !
Mami de papusa Laura Maria( 16.07.2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ungaras spune:

La multi ani Ingrid si La multi ani Tudor! Sa cresteti fericiti si sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea_1979 spune:

Buna ziua fetelor! Am tot intrat pe forum , dar am constatat ca nu ati mai scris nimic de multa vreme si astept cu nerabdare sa mai scrieti !
Blanca 000 ce face bubulina ? Cum e cu doua fetite?
Eu din pacate am asteptat in zadar luna aceasta doua liniute , dar inca mai sper pentru lunile urmatoare!
Ungarascum te mai simti?
Pupam dulce toata tufa
Mami de Laura Maria ( 16.07.2009)

Mergi la inceput