Mamicile Arcadia, mamici fericite

Mamicile Arcadia, mamici fericite | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

A deveni mamica este, cu siguranta, unul dintre cele mai intense moduri de a trai fericirea.
Indiferent cat de greu este sa aduci pe lume un copil si oricat de multe temeri si emotii ai de infruntat, nimic nu se compara cu fericirea de a-ti tine puiul in brate inca din primele momente dupa ce i-ai dat viata. Orice mamica stie acest lucru si numai trairea ca atare a experientei minunate a maternitatii poate descrie sentimentul. Dincolo de trairile personale sau, mai exact, pentru ca acestea sa fie pozitive si pentru a te putea bucura pe deplin de ceea ce ti se intampla, este extrem de important sa fii inconjurat de oameni care sa te sprijine si care sa iti asigure conditiile necesare pentru o recuperare post-partum cat mai rapida. De aceea, am avut sentimentul ca fericirea mea a fost mai intensa la Arcadia decat oriunde in alta parte... www.desprecopii.com/info-id-8955-nm-Mamicile-Arcadia-mamici-fericite.htm#.T5Z1-uYkfyA.facebook" target="_blank">citeste in continuare aici >


Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook