Strugurasi de Sept-Oct 2011 *55*

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Lali_mete spune:

Neata!

O cafea intravenos vrea cineva?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali_mete

Neata!

O cafea intravenos vrea cineva?



nu stiu daca v-am spus, dar cafeaua la bar in Spania atata e de tare de te urci pe pereti 2-3 ore deci bei o cafea si faci casa luna bec+mancare+cumparaturile

michella este in Romania marca Hero babyż doar lapte sau is alte produseż

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michella78 spune:

dbunny, atunci merg la tine sa beau cafeaua! se simte nevoia!
am vazut lapte si cereale Hero in Auchan si DM. cum pana acum nu am avut pareri despre el nu stiam ce sa spun! ca gandul de a incerca alt lapte ma batea de mult datorita cantitatilor "astronomice" pe care le bea Stefan. cred ca am vazut si ceva borcanase dar nu m-a interesat deloc subiectul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dbunny spune:

Citat:
citat din mesajul lui michella78

dbunny, atunci merg la tine sa beau cafeaua! se simte nevoia!
am vazut lapte si cereale Hero in Auchan si DM. cum pana acum nu am avut pareri despre el nu stiam ce sa spun! ca gandul de a incerca alt lapte ma batea de mult datorita cantitatilor "astronomice" pe care le bea Stefan. cred ca am vazut si ceva borcanase dar nu m-a interesat deloc subiectul.



sa-ti spun parerea mea:

dani era constipat rau, si colici vreo 8 luni. am inceput cu lapte la farmacie, 15€ cutia(aici toate cutiile sunt de 8oo grame), apoi am trecut la lapte anti-colici - 2O€ cutia, degeaba, apoi la lapte anti constipatie - 25 si 28€ cutia, si tot degeaba. Tarziu, cand Dani avea vreo 8-9 luni am incercat Hero, e 9€ cutia, se gaseste in toata magazinele, si cred ca tocmai daia am avut retineri sa-l iau, fiindca mi s-a parut prea ordinar, asa pe orice raft dom´le. Hero nu are versiune fara lactoza, nici versiune anticolici, nici anti constipatie...si a inceput baiatul sa faca caca, sa doarma bine, sa fie un bebe vesel si veritabil.am rascolit sute de forumuri si-am cautat si opinii de termen lung si lumea vorbeste bine de el.

Noa il primeste de la 6 luni din cauza ca numarul 2 de la Miltina nu se mai gaseste, si surpriza, l-am gasit la 7.6O cutia, si vad ca ne tine 1O zile cutia. ne-am scos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_toma spune:

multumesc Lali, o accept cu mare drag, chiar daca fusei cu fetele la cafea de dimineata zici ca sunt un zombilici, m-am trezit la 5 sa ii dau sa pape lui Iancu si dupa nu am mai putut adormi.

De o ora imi caut in carucior sport fff ieftin si ok.Am gasit pe asta de la primii pasi http://www.onestop.ro/carucior-sport-tip-umbrela-copii-primii-pasi-c190--pid46174--cat10762-10852# mi se pare ok, cred ca ma duc sa il iau. Mi-a placut si chicco london delux dar e dublu la pret si am jurat pe rosu ca nu mai dau bani multi pe carut. Ma duc dupa masa de pranz a lui Iancu sa vad unde il gasesc ca il vreau azi, maine plecam in minivacanta si vreau loc in porbagaj.

anca_toma mamica fericita a lui Iancu Matei (13.09.2011)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Neata, neata

Lali multam pentru cofee

Offf azi cand am vrut sa o scot si eu pe a mea afara...asa de dimineata...i-ait somn la pora 9 si de atunci doarme.S-a trezit la 6,50.

Anca Toma, sa nu te superi pe mine...dar..sa te uiti bine la caruciorul acela.Eu am luat ceva asemanator si nu sunt multumita...pentru ca spatarul caruciorului nu sta si el mai ridicat sta pe spate.Si fie-mea in el nu sta in fund sta culcata pe spate.Eu trebuie sa-i pun o pernuta in spate sa stea si ea mai dreapta.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racheel spune:

Fetelor,Anastasia mea nu mai vrea deloc sa stea si ea in fundulet sa se joce.Sta numai in picioare.Se agata de orice si de patut.Vrea sa mearga tot timpul si eu nu mai pot de spate Parca nu as fi vrut sa mearga de acum.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooka spune:

salu
a
Anca, la magazinul Chico au London deluxe la 420 ron dar e foarte prost/urit e mai bun London simplu care e doar 300 ron. Eu am luat saptamana trecuta, si eu am vrut deluxe dar arata rau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hayat_Kh spune:

Buna dimineata!

Accept cu mare drag ta Lali!

Noi am avut niste zile tare pline. Razvan trece din nou printr-o criza de personalitate. Vrea foarte multa independenta si astfel ajung sa negociez cu el la fiecare masa, schimbat, spalat, culcat, etc. Vrea sa le faca el de unul singur....dar, in acelasi timp si cu mami.. Daca pun pasul afara din camera unde este el, imediat incepe si plange cu niste lacriiimmiii...de te sfasie...

Am fost cu el de i-am facut analizele. I s-a invinetit putin manuta de la cum l-a strans asistenta sa ii curga sangele, insa oricum, a fost mai relaxat decat data trecuta. Dupa cum m-am priceput eu sa le citesc(rezultatele),sunt bune. Acum sa vedem.

Noi, incet-incet, facem ultimele pregatiri, incercam sa le punem in randuiala pe toate pana duminica. Spal, calc, gatesc(si pentru noi si pentru Razvan), ies cu el la plimbare si uite asa fug zilele,de nici nu observ cand au trecut. Ajung in fiecare seara dupa ora 1:00 in pat,ia dimineata pe la 7:30-8:00 imi da desteptarea puiul meu.Ma simt extenuata, insa trebuie sa merg mai departe..sa nu capitulez nici o secunda, ca daca o fac, greu ma mai redresez.

Creola am tot vrut sa iti trimit un pm , dar chiar nu am gasit timp...asa ca te intreb aici, adica te rog sa imi dai o sugestie de pret la termometru...pentru ca am vazut pretul lui pe site-ul oficial Chicco si sincer, nu stiu ce pret sa pun pe blog.Am lasat si la latitudinea cumparatorului, sa ofere cat crede..ca un fel de licitatie, dar ma tem ca tocmai asta o sa ii faca sa dea inapoi...Nici nu stiu... Multumesc.

Va multumesc pentru urarile de Sf.Gheorghe, desi noi nu sarbatorim si nici inainte eu nu mi-am sarbatorit niciodata ziua de nume, m-am simtit "importanta"...cand am vazut ca v-ati adus aminte de mine..

Imi cer a nush cata oara scuze, ca nu reusesc sa va raspund fiecareia in parte....de citit citesc tot, dar pana sa apuc sa raspund, uit.

Am vazut caruciorul Anca_T si mi se pare ok pentru ce vrei tu. Si e si ieftin, usor si nu ocupa prea mult spatiu .Eu zic ca e numai bun pentru calatorii. Noi , pana la urma a trebuit sa ii luam lui Razvan un carucior sport, ca cel pe care il aveam de la cumnata , era deja prea greoi si urias, nu ma puteam urca nici in tramvai, nici in autobuz cu el...Si l-am luat pe acesta www.kinderkraft.ro/kinderkraft-carucior-sport-buggy-dark-blue-p-31.html" target="_blank">http://www.kinderkraft.ro/kinderkraft-carucior-sport-buggy-dark-blue-p-31.html

Dar l-am luat mult mai ieftin de la Farma Tei.

Michella

Zubi te sun?

Fetele?? Cum a fost la plimbare? Imi pare rau ca n-am putut sa ajungem si noi.....Dar poate altadata.

_

Mami fericita de Razvan Octavian 15.09.2011


Vizitati Sifonierul Strugurasilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns klau_ditza spune:

ziua buna !
anca_toma mie mi se pare ok caruciorul Eu am ceva asemanator de la Bertoni.

Ne pregatim de plimbare, sa nu ne prinda furtuna si vijeliile

It's a boy !!!

Mergi la inceput