Piersicute de iulie august (31)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns muraturica spune:

Hello.
Sunt si eu acasa si incerc sa ma mentin ocupata sa nu ma gandesc ca sunt singurica. Astept si vesti despre nelipsitele mele probleme din familie. Nu se mai termina o data....
Mihaela, imi pare rau de vestile proaste. Sper sa iti fie totusi mai bine de aici inainte.
V-am citit pe toate dar sunt destul de aiurita azi si nu mai stiu daca mai vroiam sa raspund cuiva.
Mai bantui prin zona...


21+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niccostea spune:

Ioana, daca nasti natural fara epidurala teoretic n-ar trebui sa fie nici o probl. Insa daca vrei epidurala, trebuie avut grija la timpul scurs intre ultimul clexane si anestezia (altfel se pot forma cheaguri pe coloana). Sper ca am inteles corect, oricum ceva mai multe detalii sunt la trombofilie, fetele de la acolo (inclusiv balanta) sunt doctori in privinta asta.
Diana, tinem pumnii sa treci de 34 sapt si eventual sa mai aduni inca cateva sapt peste.
Eu am fost azi la eco si raportez un BB de 1500 gr (dezvoltat armonios, dar cu 2 sapt mai mare decat varsta cronologica a sarcinii). Mi-e teama ca o sa se faca prea mare, pe de o parte pentru ca am inteles ca BB-ii prea mari se comporta asemanator cu prematurii, pe de alta parte pentru ca mi-e ca o sa inceapa dr sa ma bata la cap sa facem cezariana. Din pacate insa nu stiu daca ii pot limita cresterea in vreun fel - fara sa-i faca rau, asa ca...
Multumesc pentru lamuririle cu pisicile.
La multi ani! pentru sarbatoritii zilei

27+
MTHFR - A1298C heterozigot (Metafolin, DHA-250, Prenatal Caps, utrogestan, probiotce)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

diana...multumim ptr capitol.iti tinem pumnii sa duci sarcina cat mai aproape de termen

laura am comandat o aseara...astept cu nerabdare sa vina.
ce harnicuta ai fost tu azi.dar nici cu mine nu mi e rusine.si eu am facut o ciorbita cu spate de pui si muuuulteeeee legume si smantana si felul doi am facut cartofi aurii cu un fel de pizza fara aluat(in loc de aluat am pus piept de pui-si peste am pus sunca,ciuperci,dovlecel,mozarela si keceap),zaziki-nici mie nu mi a cerut nimeni reteta dar eu o scriu aici.sa stiti ca merita facuta ca este fff buna(ma laud si eu singura)

fleur abia astept sa schimb si eu prefixu...chiar daca ne dor toate cele si e din ce in ce mai greu uite ca ne apropiem asa incet incet de startul la nasteri...abia astept acel moment

29+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetele, m-am adunat pe Acasa. Am fost si la un hram la o biserica unde este preot un coleg de-al sotului, am si māncat si a fost tare bine. Am ajuns si la doctor. Mi-a spus ca durerile le am de la faptul ca b#259;iatul e cu picioarele acolo si joaca tontoroiu. La 25 de s are 756 grame. Eu va citesc pe toate ca oricum īmi place tot ce scrieti. Aruba foarte frumos tricoul. Cmihaela īmi pare r#259;u ca ai stat prin spital. O fi bine de acum īnainte. Roxy pui te a#537;tept#259;m cu vesti de la dr. Fleur eu te citesc mereu ca-mi esti Draga la fel ca si restul fetelor. Dana m#259; face sa rad de fiecare data ca e tare haioasa. Laura uite te laudam noi. Ioana eu nu am avut curajul sa nasc natural. Bea a#537;tept#259;m pozele. Muraturica tu stai pe aproape. Deci va citesc pe toate si toate sunte#539;i importante. Mai fetelor, azi m-am f#259;cut de ras la doctor. M-a l#259;sat so#539;ul acolo, si a plecat sa se vad#259; cu al meu socru. Eu am crezut ca am bani in buzunar sa-i dau si cand m-am scotocit la final, mi-am amintit ca aveam banii in al#539;i pantaloni. Mi-a fost ASA jena ca nu puteam nici sa-l chem pe al meu , ca doctoru se Fran#539;a sa īntre in opera#539;ie. De fiecare data i-am dat si uite ca azi eram lefter popescu. Sper sa nu se fi sup#259;rat.


Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fetelor scuze ca scriu de pe tel. Ca am dus totul la birou si nu mai avem decat o tableta pe care sta so#539;ul. Diana sa dea dumnezeu sa ajungi cu bine la final.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Ali am uitat de tine. Foarte tare ce ai preg#259;tit tu acolo. Eu am māncat ni#537;te humus acum.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Fleurdelise spune:

Ali, baga retete, ca eu cel putin, sunt mare amatoare. F buna ideea de pizza fara aluat, si sanatoasa, eu as inlocui ketchup-ul (imi da arsuri) cu un sos alb. Am 2 pui intregi in frigider si nu stiu cum sa-i gatesc (in afara de clasicul pui pe sticla). Astept sugestii.

Ada, ocupata ca intodeauna, mie imi place cum faci "sinteza zilei" . Lasa tu, ca nu se supara dr-ul, cred ca stie ca esti valabila, ii dai mai mult data viitoare (of, eu cand aud cu datul asta, ma iau fiori, dar stiu ca nu prea aveti incotro).

Ma duc sa pap si dupa aia tre sa dau o fuga pana la garaj, pe vremea asta ingrozitoare...of!

Va pup, revin.

30 + Eric Ioan

"Copiii sunt mesajele vii pe care le trimitem unor vremuri pe care nu le vom vedea" (John W. Whitehead)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarev spune:

Fleur, iubita imi pare rau de vremea de la voi, la noi e super.

Ada

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ali24 spune:

fleur de obicei si eu faceam cu smantana nu cu keceap(si era la fel de buna dar acum am avut ciorba cu smantana si am zis sa mai diversific putin)



29+
rafael albert(25.05.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Laura32 spune:

Fetelor , citeam datele de pe ultima ecografie la 27 sapt si scrie la placenta - gradul 2 , la 22 sapt aveam gradul 0 .
Posibil sa fie ceva in neregula ?

28+ Andrei

Mergi la inceput