te rog ajuta-l pe Vladi sa traiasca! sms la 848

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

nu am cuvinte...e ft trist....

multa putere parintilor...ne rugam pt micut....

voi trimite mesajul mai departe celor pe care ii cunosc...si de asemenea voi trimite bani in contul de euro....

o zi buna !

Mihaela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marcia03 spune:

am citit acum pe Facebook :

Fundatia Mereu Aproape a anuntat ca pana astazi s-au strans 118407 Euro (diferenta de care aveau nevoie pt transplant, restul pana la 198000 euro fiind acoperit prin formularul E112)...dar orice suma donata conteaza in continuare, pt ca vor mai fi si cheltuielile post transplant...

Doamne ajuta !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabby2011 spune:

Doamne,CE VESTE BUNA!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina33 spune:

Pana astazi s-au strans 118.000 in contul lui Vladimir - o suma record pentru care va multumesc si voua! Costul transplantului in Bonn unde este internat Vladi acum este estimat la 198.000 eur, pe langa care e posibil sa apara alte costuri post transplant din cauza unor eventuale complicatii. Maine se va intruni comisia de la ministerul sanatatii care va analiza cererea parintilor de transplant la Bonn, pentru ca acum doua saptamani s-a acceptat finantarea la clinica din Israel care avea oferta cea mai ieftina (114.500), desi copilul este in aplazie si nu este transportabil. Astfel speram ca statul va accepta ca transplantul sa fie efectuat acolo unde se afla si copilul acum, cu suportarea diferentei de catre parinti, adica practic din suma stransa pana acum.
Va rog sa va rugati in continuare pentru Vladi si parintii lui greu incercati, greul de acum incepe, procedura de transplant este una foarte grea si riscanta.
Au nevoie de sprijinul nostru si gandurile voastre bune vor ajuta pentru un final fericit.
Doamne ajuta! Va multumesc din nou!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Impresionant. Alaltaieri intre orele 19-21 a fost blocat acest numar datorita volumului mare de mesaje transmise pe unitatea de timp.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Ce veste buna ca s-au mobilizat atatia oameni. Ne rugam si noi pentru Vladimir sa aiba putere, sa lupte, sa treaca peste aceasta boala cumplita! Multa putere parintilor!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns M&M spune:

pentru micul luptator!!...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ina33 spune:

"Imediat ce se primeste o aprobare scrisa de la Comisia de la Ministerul Sanatatii, clinica pentru care se aproba transplantul incepe cautarea unui donator compatibil in registrele internationale. Aceasta cautarea dureaza...

Cand se gaseste un donator compatibil, pacientul este supus unui tratament pregatitor foarte dur al carui scop este cresterea sanselor ca organismul acceptor sa nu respinga celulele donate.

Vom reveni cu amanunte imediat ce le vom avea de la Minister.

Vladimir e putin mai bine, linistit, comunicativ, uneori chiar zambaret... tot ce ne dorim e ca timpul sa aiba rabdare si ca toata energia pozitiva sa fie receptata iar el sa se faca bine!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns desprecopii spune:

Bravo pentru ca ati reusit sa strangeti banutii necesari. L-am vazut si eu pe Vladimir la televizor si mi-a rupt inima de durere. Sanatate multa micutului!

Sanatate si o zi cu soare va doresc!

**************
Linkurile mele: Supereva.ro | Blogul meu | www.facebook.com/#!/desprecopiicom" target="_blank">DC pe Facebook

Mergi la inceput