Clubul "babelor" FIV-oase 30

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

acum am citit ce ai scris. eu cred ca vei ajunge la blasto si cred ca vei avea peste 10 ovo mature
hai batem pariu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

ce mi-a placut si mie praga...
prima data nu intelegeam de ce stau oamenii la terasa cu fata la strada!!! credeam ca este un spectacol in strada:))
pana s-a asezat si curca aha
mai ce relaxant. sunetul ala de halbe, furculite, rasete, voie buna si liniste totusi pe fundal...ce relaxant!
liniste pana la urma. asta era.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Iti dai seama ca ar fi in interesul meu sa facem pariu si sa-l castig ... dar am antecedente ... si nu vreau sa-mi fac sperante desarte! Ma intelegi, nu?

Eu mi-am rezervat cazare pana miercuri Azi am anuntat la receptie ca stau pana joi ... Dar daca am luni punctia si joi ET nu prea ar fi indicat sa merg joi seara spre casa, asa-i?


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

cris cum vrei...si cum stii ca poate conduce sotul...
tu te poti relaxa daca nu te uiti la drum. oricum buburezele nu se prind in ziua aia.

eu...sunt cu ochii pe parbriz, comentez tot timpul si mi-e o teama sa merg cu masina de sunt realmente ingrozitoare.
ce ma mai sperii la drum lung de sunete, pietricele, tiruri...
asta doar din cauza ca la 19 ani traversam cu cineva pe zebra... o masina a venit si a luat persoana pe sus
eram studenta in anul 1. am mers cu persoana la spital. venise ambulanta. am fost doar un insotitor plapand si nefolositor dar a fost atat de socant sa vad o persoana inerta, care nu-si mai stia numele si care voma din 2 in 2 minute ... nu voi uita pur si simplu niciodata.
infirmiera de la spital m-a pus s-o schimb in haine de spital. eu proasta nu mi-am dat seama ca trebuia sa-i dau ceva si nu ma mai chinuiam eu. nu a fost chin dar mi-era o teama... se ducea capul femeii langa-danga. eu ma chinuiam sa-i scot puloverul, corpul ii era ffff greu, avea 3 perechi de pantaloni pe ea. cand am terminat am plecat de acolo ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

in legatura cu pariul nu ma bag nici eu.
iti doresc sa fie lipiciosi ca asta e mai important acum. numarul deja nu conteaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris_25 spune:

Eu cu drumul nu am treaba ... sotulache e us sofer grozav ... sunt foarte relaxata cu el la volan. Cand am venit la Buda am dormit aproape tot drumul, ca nu prea dormisem noaptea dinainte (din motive de emotii si facut bagaje) ... stiu ca daca e sa se prinda, se prinde si daca merg 4-5 ore cu masina ... mai vedem

Apropo de cazare ... nu cred ca am apucat sa va spun ... am primit o minunatie de apartament la korona ... cu sufragerie mare cu semineu ... Probabil din greseala, ca noi rezervasem o camera obinuita, dar e tare frumos!


Gena MTHFR Mutatia 677 C>T Heterozigota
Gena PAI Mutatia -844G Homozigota

FIV1, FIV2, feb-nov 2010 Cluj, dr. Surcel, nereusite
FIV3, august 2011 Budapesta, dr. PK, nereusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samira33 spune:

marutza e rrom???
habar nu aveam.
andra a cantat manele???asa ceva nu vreau sa vad.

asa se explica inrudirea cu pepe and clanu pastrama...ii leaga etnia pe toti desi nici eu nu-i vedeam pe andra si maruta inruditi nu neaparat cu pepe ci cu familia pastrama.
chiar ma intrebam ce Dumnezeu le-o fi venit sa se bage intre astfel de oameni oarecum deocheati si fata de care e mai bine sa pastrezi distanta.

fetelor...va spun cu mana pe inima ca eu sunt rasista.
si-mi pot argumenta foarte bine pozitia.

dar pana una-alta ma duc sa ma dushulez si la nani.
va pup






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MeAlex spune:

Balanta, sfat pentru antrenat sotul la spalat salata: il pui sa spele si sa iti aduca sa verifici, il trimiti inapoi sa mai spele inca o data si, pentru mai multa siguranta...il trimiti si a 3-a oara. Pare sadic, dar trebuie sa se antreneze pentru gemeni, va trebuie sa faca lucrurile ca la carte, sa dezinfecteze si sa sterilizeze chestii...deci, ii faci un bine.

Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot, Gena PAI - mutatie 675 4G/4G homozigot
3 sarcini oprite in evolutie la 7 s, 9s, 9 s (a 3-a sub tratament cu Clexane)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Looana spune:

Cris eu am plecat imediat dupa ET la drum,am stat circa 30 min.in clinica.Am intrebat Dr daca trebuie sa raman pina a 2 zi,a zis clar nu,ei nu se prind atunci imediat si e bine sa plec pt a ajunge acasa cit mai repede ,abia dupa 24 de ore incepe implantarea si atunci e bine sa stai 2-3zile linistita .Deci mie asa mi-a zis si aceasi chestie mia zis si Mami Laura si ea a plecat dupa transfer imediat spre casa.
Iti tin pumni si sa de-DD sa vii cu un beta pozitiv.
Noapte buna babutelor

Looana Primavara incepe cu tine

Trombofilie Ereditara MTHF C677-T heterozigot
Imunofenotipare limfocitara (limfocitare T, B, NK)
4 sarcina naturale oprite din evolutie + 1 Fiv (intre sap. 5-7)

Mergi la inceput