Unde serbam ziua de nastere?

Unde serbam ziua de nastere? | Autor: Sara_Maria

Link direct la acest mesaj

Noi implinim in mai putin de 1 luna 2 anisori. Ne tot gandim, la varsta asta unde si cum sa ii serbam ziua. Avem multi prieteni cu copilasi de varsta ei si mai maricei, familie numeroasa care vrea sa ne fie alaturi si o casa nu prea mare.

De asemenea, nu prea as lasa casa la dispozitia a 8-9 copilasi :-), ma intelegeti.

Oare la loc de joaca ar fi ok?

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns NicoletaB spune:

Noi ne vom petrece in curte! Pana acum nu mi-am pus problema de a o serba in alta parte, dar cred ca mi-ar placea in parc la Palatul Mogosoaia. Mai didicil cu tortul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Aniversarea unui copil la un loc de joaca in Bv, pt 10 copii (cu meniu, suc, tort inclus) fara meniuri pt parinti ci doar 2 tavi de fursecuri, pt 3 ore, avand insa inclusa distractia (diverse animatoare imbracate in desene animate, jocuri, karaoke, pictat pe fata) a fost 500 ron. Mie mi s-a parut extrem de ieftin.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

daca permite vremea afara intr un parc un picnik la noi e obisnuinta sa se faca ziua de nastere undeva intr un parc cu baloane agatate in copaci de obicei aducem paturi , scaune pliante si doua mese pliante, mancarica pt copii si parinti si tortul lasat acasa si adus la sfarsit daca era parcul aproape

mai exista si diferite jocuri de exterior gen concurs intre copiii invitati, cursa cu sacii de ex alergatul in roaba parintii tin copii de picioare si ei fug in maini , alergat cu lingura cu un ou sau o minge de tenis si o pinatta draguta
cand am stat la curte am facut acasa

anul trecut ne a oferit un amic curtea lui intr un castel medieval super am facut gratar si diverse aperitive
copiii au avut mingi la dispozitie ,de alea de facut baloane de sapun ,jucarii diverse de dimi pana seara au fost la foc continuu si cel mic al meu a facut anu trecut doi ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

In aer liber e cam riscant cu vremea. Ma gandeam si la o varianta de interior de back-up.
Cand am nascut in 2010, pana cu 1 zi inainte a fost super frumos si fix pe 15 mai a inceput o vreme cainoasa care a tinut vreo saptamana... asa ca, m-am gandit ca ar fi util sa am si o variante de back-up.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sara_Maria spune:

Oricum ideea cu Mogosoaia sau cu castelul medieval, super!!!!

Multumesc, pentru idei!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_lex82 spune:

Off..aceeasi problema o avem si noi...prieteni si familie numeroasa..casa mica..Ar fi super daca in Romania am avea voie sa ne desfasuram in parc, dar din pacate nu cred ca se poate...Ne vom stradui sa inghesuim 30 de pers (adulti + copii) intr-un apartament cu 3 camere...Ma gandeam sa fac niste platouri cu aperitive,friptura,prajituri si tort + bauturi pt adulti si copii...Oare ajunge un tort de 3 Kg la aprox 30 persoane?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

la amandoi copilasi zilele de nastere le-am tinut doar la restaurant/pizzerii ulterior care au si spatiu de joaca. mie nu imi place pregateala/tambalalul facut acasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns boticelina spune:

Eu anul asta incerc sa obtin acordul de a organiza ziua fetei in curtea gradinitei, intr-o sambata dimineata. Au deja acolo leagan, balansoare, vom avea si un castel gonflabil de sarit, acces la wc in gradinita, masute si scaunele din clasa puse in curte sub castani, etc.

Vom invita toti copiii din grupa. Anul trecut desi i-am facut ziua separat si acasa, pentru ea tot tortul de la gradi si copiii cantandu-i la multi ani au insemnat mai mult!



Monica si Nancy, 04.07.2008
"If you are unware of your choices, then you have none"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Burtocika spune:

In Bucuresti, la un loc de joaca te costa intre 35-55 lei de copil, plus ce iei la parinti, de obicei sucuri si cafea - vorbesc de petrecerile unde am fost noi invitati la colegii de gradinita pana acum. Daca vrei sa le iei si ceva de mancare, te costa si mai mult. Pt 18 copii si adultii aferenti, te duce la vreo 1000 lei ... minim.

Pana acum eu n-am gasit loc de joaca sa te primeasca cu produse de-acasa, ca sa nu mai spun ca in general nu sunt potrivite pt copii sub 3 ani - din cate stiu eu e o limita de varsta. Acuma, daca sunteti numai voi, s-ar putea sa-i primeasca.

Fiind atat de multi adulti si varsta mica a copiilor, ai putea sa cauti un restaurant "child friendly" - de exemplu CASA JIENILOR are loc de joaca pt copii, exterior.

*****************************
Irina (2006) si Miruna (2011)
www.goblenpartner.webs.com" target="_blank">mai coase cineva goblen ?
www.dealemele.webs.com" target="_blank">cartile copilariei mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iunita spune:

Nu stiu daca va mai ajuta acum dar poate pentru viitor...
Noi am facut petrecerea de 5 ani la Dumbolion, un loc de joaca din Militari.
Din cate stiu eu te lasa si cu chestii de acasa, trebuie vorbit inainte.
Pentru 8 copii +parinti ne-a dus pe la ~7000 in asta intrand tot, si tort si mancare si fursecuri apa, cafele etc.
Pe mine m-a incantat spatiul pt fumatori, foarte fain amenajat iar pe copii cred ca cel mai tare Pinata si masina de baloane.

Petrecere frumoasa!

Mergi la inceput