Clubul "babelor" FIV-oase 29

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

mie imi place mai mult schema grecilor dar nu cred ca as avea tupeu.

sunshine iti spun ca imi pare rau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Lara , schema de tratament e cea de la Wunsch, pe ea am mers

Ai avut dreptate cu Strohmer, pleaca joi. Eu nu am sunat la ei, astepatand rezultatul de la beta. Si azi am fost cautata de la evidenta populatiei de la mine, eram cautata de la Polisano Bucuresti. Probabil cele de la receptie au notat nr. meu de telefon gresit si nu stiau cum sa dea de mine. Mi-a placut faza, s-au chinuit sa ia legatura cu mine. Proful vine luni si pleaca joi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Citat:
citat din mesajul lui 5ab1na

sunshine nu inteleg dar ai mai facut o IA sau cum?


Da am facut IA. Beta z12=8,2, z14=24,3 si z20=45,7


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 5 1/2 sapt (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011), a 3-a sarcina obtinuta IA oprita din evolutie la 4 1/2 sapt<

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1500mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sunshine4ever spune:

Fetelor, vreau sa va intreb legat de histerocopie. Ce analize trebuie sa am , ii drept ca eu vreau sa o fac la unguri...dar ma gandesc ca e aceas legat de analize.


''Uneori, cand ai impresia ca totul s-a sfarsit,viata iti ofera de fapt un nou inceput. Totul e sa stii sa-l recunosti'' Richard Paul Evans


Fiv1-hiperstimulare, Fiv2-nereusit(2007),1sarcina obtinut natural-oprit din evolutie la 5 1/2 sapt (2010), a 2-a sarcina obtinut natural - oprit din evolutie la 6 sapt (2011), a 3-a sarcina obtinuta IA oprita din evolutie la 4 1/2 sapt<

MTHFR A1298C heterozigot, PAI1(675 4G/4G) homozigot, mutatia V34L pozitiv-genotip heterozigot,insulinorezistenta

Tratament: femibion 1/zi, acid folic 5mg/zi,magneB6 1/zi, aspenter 75mg/zi, Glucophage 1500mg,Clexane 2x0,3/zi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

pai...cand iti revii cu fortele alea de luptatoare mare ce esti tu doamna mea poate iei si prednison data viitoare ca, la mintea mea, vad meniul tau aproape complet.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Aadina, stiu, dragutza mea
aveam programare fix dupa tine, m-au sunat si m-au intrebat cand vreau sa reprogramez.. eu m-am gandit insa ca, e un semn divin , a sign s-o iau spre est in loc de vest, asa ca am cancelat-o..acum fara saga, cred ca mai repede si mai simplu ajung la Viena, decat la Bucuresti, doar ca s-a schimbat directia vantului..btw, ce-ai facut cu programarea pana la urma? renuntat sau reprogramat?
sunshine

le: sabi, tu vorbesti la marea deruta acum imi vine mie randul sa intreb..cine tre femeie sa ia prednison? io? aadina? sunshine? cine, fomeie

to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

N-am renuntat, urmeaza sa sun sa reprogramez, inca nu aveam rezultatul de la beta.Intai sa vad cum aranjez cu scoala, am lipsit deja 1,5 saptamani, si acum sa plec iar 1 zi.Vinerea nu aveam ore, era perfect pt mine. Sa ma gandesc pe care elevi ii sacrific, probabil ca pe cei de miercuri, asta daca beta isi face de cap

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

la sunshine ma refeream

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aadina spune:

Sunshine, dupa valoarea aia de 45, beta a scazut?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daniela74 spune:

m-am trezit si eu

c`est la vie,pas le paradis

Mergi la inceput