Minuni de Noiembrie-Decembrie 2012 (7)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Eu am facut doar rubeola IGG. am considerat ca daca asta e pozitiv nu mai am de ce sa fac si igm-ul..doar daca era igg-ul negativ faceam si igm-ul. altfel nu am avzut rostul...stiu ca igg-ul se pozitiveaza la mult timp dupa ce a trecut rubeola..nu asa la o sapt..ci la 2 luni minim sau chiar mai multe,adcia pericolul a trecut..asadar de asta eu am facut numai igg-ul la rubeola. oare am facut bine?

8+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionI, 1 Magne B, 1 Acid folic, 1 Cetebe, 1 Aspenter (3 pe sapt.) ; Utrogestan vaginal 400 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Cred ca ai facut bine.Ai mei zic ca n-am facut boala asta in copilarie...

Alina 9+ mami de Delia ( 5 ani si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Luciana ma bucur ca esti bine!
Nu stiu de ce aud numai de doctori dusi cu capul
Bobocel subscriu la ce zic fetele,schimba doctorul.
Eu mi-am facut analizele astea cu privire la anticorpi acum 2ani cand ne-am apucat de bebe, pentru ce am anticorpi nu mai fac inca odata.Acum mi-a dat sa fac grupa de sange si RH,analizele de sifilis,apoi hepatita B si C si hemoleucograma.Si cele din secretie la urmatoarea consultatie.
Sper sa fie bine in continuare pentru ca primele analizele mi-au iesit bine,sangerari nu mai am,mai nou au inceput greturile destul de violent.
Azi-noapte m-am trezit din somn si nu am mai putut dormi de durere de stomac,aciditatea ma omoara. Incerc sa impac stomacul cu un iaurt,sa vedem daca merge
Pup burticile!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Buna dimineata!
Succes la eco azi Alina si Luciana! Ma bucur ca e totul ok cu rubeola pana la urma, Luciana. Alina, stai linistita si asteapta rezultatul analizelor, s-ar putea sa ai anticorpi de rubeola totusi (ti-am zis ca nici eu nu stiu sa fi avut rubeola, dar am anticorpi).
Eu abia saptamana viitoare mai merg la eco, abia astept .
O zi buna in continuare!

Andreea 9+
http://lmtf.lilypie.com/ULNlp2.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion1, Cetebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexa1986 spune:

DANA eu il pacalesc cu covrigei

6+ sapt cu o minune de la D-zeu :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bobocel_07 spune:

Multumesc mult Mica pentru interes dar deja am vb cu cineva si azi imi face programare la o dr. care sper sa fie pe sufletul meu.
Mami_de2 ma crucesc de ce aud,deci nu numai eu sunt in situatia asta,dar ma intreb ei de ce mai sunt acolo,asa doar ecografie si gata expediat.Mie mi-a dat senzatia dr la care am fost ca gandeste asa "cine trece de 12 saptamani bine,cine nu la revedere" si nu mi se pare deloc normal.
Camitu asa o sa fac,dr la care o sa ma duc nu este renumita dar am auzit numai lucruri bune despre ea,sper sa fie bine.
Bubulina ma bucur ca ai vazut galusca si ca a mai crescut
Luciana imi pare rau ca ai trecut printr-o periada urata,dar a trecut e bine ca sunteti sanatosi si tu si bebelul.
Alexa ma bucur pentru tine ca ai auzit din nou inimioara si ca sunteti in grafic.

bobocel_07 6+




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A.C spune:

Citat:
citat din mesajul lui andie_n

Buna dimineata!
Succes la eco azi Alina si Luciana! Ma bucur ca e totul ok cu rubeola pana la urma, Luciana. Alina, stai linistita si asteapta rezultatul analizelor, s-ar putea sa ai anticorpi de rubeola totusi (ti-am zis ca nici eu nu stiu sa fi avut rubeola, dar am anticorpi).
Eu abia saptamana viitoare mai merg la eco, abia astept .
O zi buna in continuare!

Andreea 9+
http://lmtf.lilypie.com/ULNlp2.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion1, Cetebe

Multumesc de incurajare,andie!Nu stiam ca e posibil sa ai anticorpi daca n-ai avut boala.Nu-mi ramane decat sa ma rog la Bunul Dumnezeu sa fie bine pana vine rezultatul analizelor.Chiar,cate zile va dura?

Alina 9+ mami de Delia ( 5 ani si 9 luni)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andie_n spune:

Nu e posibil sa ai anticorpi daca n-ai avut boala, dar se poate sa fi avut o forma foarte usoara, confundabila cu o raceala, si de aia sa nu stii ca ai avut (cel putin asta ma gandesc ca a fost).


Andreea 9+
http://lmtf.lilypie.com/ULNlp2.png

MTHFR C677T heterozigot, A1298C heterozigot, PAI-1 675 4G homozigot
Tratament: Clexane 0.4, Femibion1, Cetebe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mami_de2 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andie_n

Nu e posibil sa ai anticorpi daca n-ai avut boala, dar se poate sa fi avut o forma foarte usoara, confundabila cu o raceala, si de aia sa nu stii ca ai avut (cel putin asta ma gandesc ca a fost).


subscriu.nici eu nu am avut nici o boala a copilariei! nik!! si totusi am anticorpi rubeola! sunt sigura ca ori vaccinele din scoala generala ori o forma usoara confundata cu o raceala si asa am facut si rubeola:)).


8+
Signature: 25 martie - de Buna Vestire un frumos test pozitiv= cea mai frumoasa minune din viata mea!
Daily pills: 1 FembionI, 1 Magne B, 1 Acid folic, 1 Cetebe, 1 Aspenter (3 pe sapt.) ; Utrogestan vaginal 400 mg pe zi;
*Age: http://lbdf.lilypie.com/3DHqp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Cred ca am facut vaccin,de aceea avem anticorpi!
Tot nu au trecut greturile de dim,pana seara sper sa treaca

Mergi la inceput