LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***420**

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Desi am mancat ca o purcica zilele astea, am schimbat prefixul la kilograme Chiar nu inteleg cum

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


bravo, felicitari!
in curind te faci manechina

ps
citi ani are chiti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Novus, voi nu mai mergeti in grecia? Cum de-ti iei toata vacanta in iunie, ca sa stai acasa? Ori ai mai multa vacanta decit cele 5 saptamini? Sint nelamurita



Ba mergem in Grecia, in iunie dar nu stam toata luna, doar 2 saptamani, si mi-am mai luat inca aproape dooua ca sa simt ca e vacanta, o sa plecam cu vreo 2 zile inainte in Timisoara si mai stam una si la intors

Olga vor sa stea si ei vreo 2 saptamani asa ca ne potrivim sigur sa mai facem vreo iesire

Si concediu am mai mult de cele 5 saptamani, mai am restante de anul trecut asa ca fac 7 saptamani in total

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Neatza!

va las pozele din nou, sa le vizionati la cafea.

http://www.facebook.com/#!/media/set/?set=a.342740952446284.86493.100001311452589&type=1

Ina -eu cred ca are legatura cu pampers-ul, in niciun caz nu ti-as recomanda laxativele. Am o prietena care fetita ei tocmai caca nu face la olita sau wc, zice sa-i puna pampers-ul; altfel se constipa si tot nu face la olita.
Trebuie sa ai rabdare si sa isi reintre in program, adica sa stai langa el pe olita cand crezi ca ar da semne sa faca kk, sa pui olita la dus, unde-i place tare mult, de la susurul apei ceva, poate se invata totusi sa faca, sa intre in normal.bafta, e greu procedeul cu rabdarea, dar o sa-si dea el seama ca acolo treb sa faca.






www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Desi am mancat ca o purcica zilele astea, am schimbat prefixul la kilograme Chiar nu inteleg cum




bravo, felicitari!
in curind te faci manechina

ps
citi ani are chiti?

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Mai am vreo 10 kile sa ajung manechina

Chiti face 10 ani in octombrie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui chatonel

vorbeati ieri de subiectul cu coopilul la bunici si l-am citit ieri, am si postat acolo... si m-am intrebat ce fel de mama poate fi o persoana de gen, care isi abandoneaza copilul fara nici un regret (5 luni la tara!!! si ei vor merge din joi in pasti??!!).
M-am uitat la profilul "irinei", initiatoarea subiectului si am vazut ca a postat majoritar doar la subiectul asta, in rest, inafara de doua postinguri in care spune ca e gravi si ca nu prea a luat in greutate, nu a zis nik timp de un an, cit a stat cu copilul. Parerea mea e ca nu ea l-a crescut, ci bunicii, dar pina acum il tinea acasa. E imposibil sa fii pe forumul asta si sa nu ai intrebari in privinta puiului tau in primul an, am trecut toate prin perioada asta care e foarte frumoasa, dar dificila, mai ales daca e primul copil. Totul streseaza: maninca/numaninca; faca febra, ies dintii etc...

Famille Dragoon, mami de Izia, 23 mars 2009

Toulouse, la ville rose



Ce drag mi-e de tine cum faci tu sapaturi si pui totul cap la cap , aici ne asemanam

Cat despre subiectul cu bunicii, pe mine m-a apucat plansul cand a pus Ilinca link-ul, nu pot concepe asa ceva si gata ! solutii se gasesc intotdeauna doar sa fii dispus sa le cauti si sa vrei cu adevarat
Eu nu mai am rabdare uneori pana ajung acasa la 17 , ne mai oprim la cumparaturi dar abia astept sa ajung acasa sa-mi vad minunea , sau seara sa nu ne giugiulim noi toti trei si sa ne povesteasca ea tot ce-i trece prin cap , nuu, nici vorba !


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olishka spune:

Bebe imi place de mor poza asta

http://www.facebook.com/photo.php?fbid=342741102446269&set=a.342740952446284.86493.100001311452589&type=3&theater

Arata ca o papusica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka

Desi am mancat ca o purcica zilele astea, am schimbat prefixul la kilograme Chiar nu inteleg cum

Olga, mamica fericita de David (16.04.2009) si Leon (19.02.2012)


Tine-o tot asa !! normal ca dai jos la cat alergi si te imparti in toate partile !!

www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Si daca tot vorbim de vacante, va propun locatia aleasa pt intalneala din luna mai :


INTALNEALA ANIVERSARA 3 ANI GHIOCEI

11-13 MAI 2012

SIBIEL http://www.sibiel.ro/galerie_ro.html

Camera dubla costa 125 ron , apartamentul 150 ron , micul dejun fiind inclus

Pt cina si pranz mi-a trimis doamna niste variante, vom discuta mai tarziu aceste detalii

Va rog sa-mi confirmati din noi participarea voastra la intalneala, sper sa ne strangem cat mai multe !!




www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

io ma-nscriu prima :) cu apartament

ar fi bine sa facem un protap cu un animal pe el... am vazut niste poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

Citat:
citat din mesajul lui novus


Ce drag mi-e de tine cum faci tu sapaturi si pui totul cap la cap , aici ne asemanam

Cat despre subiectul cu bunicii, pe mine m-a apucat plansul cand a pus Ilinca link-ul, nu pot concepe asa ceva si gata ! solutii se gasesc intotdeauna doar sa fii dispus sa le cauti si sa vrei cu adevarat
Eu nu mai am rabdare uneori pana ajung acasa la 17 , ne mai oprim la cumparaturi dar abia astept sa ajung acasa sa-mi vad minunea , sau seara sa nu ne giugiulim noi toti trei si sa ne povesteasca ea tot ce-i trece prin cap , nuu, nici vorba !


www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)





evident, orice MAMA gindeste la fel.
Pacat de acel copilas

Mergi la inceput