Titlu modificat de administratie

Titlu modificat de administratie | Autor: tanianemes

Link direct la acest mesaj

Salutare mamici,tatici.

Va anunt ca [...]

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebenou spune:

Buna seara, numele meu este Ionut Cosac si detin magazinele bebenou. ro si outletdecopii. ro la care se face referire mai sus.
Postarea mea este doar un drept la replica, am ramas surprins sa gasesc o astfel de postare, aceesi postare copiata pe mai multe forumuri, in conditiile in care nu am primit nici o sesisare/reclamatie in acest sens, vindem numai marfa noua, sigilata sau pe umeras, si oferim 30 de zile perioada de retur.
bebenou. ro /info/ livrare.
Daca cineva avea o problema cu o comanda as fi stiut; in plus ar fi avut dreptul legal in 10 zile sa returneze si 30 de zile prin politica magazinului. Asa cum ati intuit, mai sus este intr-adevar o postare de denigrare a concurentei, josnica de altfel, autoritatile sper sa-si faca treaba.
Va multumesc pentru dreptul la replica.
Cu respect,
Ionut Cosac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pe viitor vom fi mai atenti la postarile care nu au justificarea corespunzatoare. Nu suntem un forum unde sa sa scrie orice oricand fara o motivatie corecta.
Pana una alta modalitatea aleasa de tanianemes este incorecta si va fi stearsa.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Nu sunt de acord sa stergi postarea cu totul, Marius. Nu cred ca suntem asa usor de dus de nas, cred ca putem sa discernem singuri intre postari pur denigratoare fara niciun motiv si intamplari nefericite, dar acum nu vom mai cunoaste ambele relatari ale partilor ca una a fost stearsa. De unde si pana unde? La alte site-uri si produse s-a permis impartasirea si a experientelor negative acum de ce nu???

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai dreptate. Insa in egala masura ceea ce a fost publicat are o vechime considerabila - eu zic destul de mare perioada pentru a nu mai discuta de sintagma "acum".
In egala masura utilizatorul a utilizat DC doar o singura data pt a scrie ceea ce a scris si nu a mai accesat acest forum niciodata de atunci. Un acces/o postare. Tehnic discutand dau dreptate celui reclamat.
Insa pe viitor probabil vom gasi o modalitate de a accepta anumite afirmatii doar daca sunt si certificabile. Altfel ne transformam intr-un forum de cancaniada.

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Sintagma "de acum inainte" e mai potrivita?

Nu vreau sa intru in polemici dar faptul ca a fost scris in mai multe locatii si ca a facut doar sa se inregistreze si sa scrie un singur mesaj (nu este singura, nici prima si nici ultima pe DC) nu este o dovada ca lucrurile nu s-au intamplat fix asa. Ce crezi ca domnul reclamat o sa ingroase randurile si o sa "dea inapoi" comunitatii prin valoarea postarilor sale?
In schimb e usor ciudat ca din 18 aprilie si pana ieri cand a scris proprietarul magazinului moderatorii si/sau adminii DC nu au gasit nimic in neregula cu mesajul denigrator.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bebenou spune:

Buna ziua,
orice afirmatie trebuie probata cu dovada, altfel toate magazinele on line ar scrie despre concurenta cuvinte urate si denigratoare si nu stiu unde s-ar ajunge.

Orice comanda livrata are factura/factura proforma, are AWB, fiind in cont colector si Fan Courier da chitanta pentru banii incasati.
In plus daca ar fi fost un client real am fi stiut si noi de acesta problema.

In plus este logic, daca un magazin ofera 30 de zile garantie clientilor, de ce ar face-o? Nu pentru ca isi cunoaste calitatea marfii si a serviciilor?
Poate crestem prea repede ca si magazin, ne recomanda multi clienti si am suparat concurenta. Nu asta a fost intentia noastra, consideram ca este loc pentru toata lumea.
Cu respect,
Ionut Cosac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Perfect de acord, dar eu nu despre asta vorbesc

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu sunt un o persoana concreta, analizez ceea ce am de gand sa analizez.
Raman la aceeasi decizie. Acest utilizator s-a inregistrat pe mai multe site-uri de profil in aceeasi data cu acelasi mesaj nefundamentat denigrator este absolut corect exprimat.
Imi asum decizia luata integral.
Si nu este vorba daca X sau Y vor discerne sau nu ci la dreptul la imagine al oricui.
Si cand am spus ca subiectul a fost publicat de o buna perioada de timp a fost doar un raspuns la reclamatia ridicata de tine "dar acum nu vom mai cunoaste ambele relatari ale partilor ca una a fost stearsa" nicidecum la decizia luata de mine azi. In egala masura am satisfacut cerinta ta in mod privat ca sa ai baza de analiza.
Personal sunt foarte rezervat ca utilizatoarea care a acuzat o sa mai apara vreodata pe DC ar fi fost onorabil pentru ca una este sa arunci cu cuvinte si alta este sa le sustii in mo corect. Aici este problema mea.

Va doresc tuturor o zi buna!

www.romleas.ro/Rosia%20Montana/" target="_blank">Ce nu stiu romanii despre aurul lor!

Eu pur si simplu / Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Androix spune:

Cred ca intelegeti ca mi-am irosit voit cateva minute pe topicul asta, ca sa ma amuz, deci nu am nicio legatura cu initiatoarea topicului sau cu magazinul in cauza. Dar tin sa scriu ca ma amuza cum dreptul oricui la imagine devine argument de discutie asa din cand in cand...

Pace, va rog, am de lucru nu ma mai atrageti aici cred ca mai bine inchizi subiectul, Marius.

www.obiectiverealiste.blogspot.com" target="_blank">Obiective Realiste
Androix Bijoux

Niste copii si toti copiii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns xxxwoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui bebenou


Poate crestem prea repede ca si magazin, ne recomanda multi clienti si am suparat concurenta. Nu asta a fost intentia noastra, consideram ca este loc pentru toata lumea.


Nu stiu cat de repede cresteti in vremuri de criza, insa multii clienti au conturi pe DC, mamicile discuta intre ele pentru a aranja comenzi de 500 de lei de la Aramis....

Practicati niste adaosuri de peste 100%. Mult, dom'le, mult...
http://www.flickr.com/photos/imbracaminte_copii/5963185440/in/set-72157622747398144 o rochita de 46 de lei, in comparatie cu aceeasi rochita la 140.8 lei pe situl dvs....Brrrr

Am gasit pe un alt site postul Taniei Nemes (sau cum s-o chema)... Nu bag mana in foc ca are dreptate... sau ca n-are... in ceea ce priveste problema expusa. Mi-au sarit in ochi doar hainutele Aramis si diferentele colosale de pret.

Mult succes!

Mergi la inceput