Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns MIHA78 spune:

Cosmi, mult succes Biancai, sunt sigura ca s-a descurcat f. bine. Si eu am luat bilete la Steaua de Mare, hotel Meduza, din Eforie, cel pus la un mom. dat de Silvia.
Maraki, imi pare rau ca ai asa pb. cu sefa ta, eu imi tot zic ca sunt o norocoasa am o sefa extraordinara, om inainte de toate, te cam persecuta ,m-as bucura sa-si revina ptr. ca erai tare incantata la serviciu.
Silvia, concediu placut sa aveti!
Ana, asteptam pozele. Da am baiat mare, imi repeta el asta sa nu cumva sa-mi scape!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Buna seara,

Irina bine ai revenit Pe cand poze cu Sabinuta? Cum sa te uitam?
Miha conteaza mult cand ai sef bun Vad ca am fost buna cat am dus o gramada de reviste saptamanal; cum m-am oprit sa-i duc, s-a schimbat situatia. Mi s-a parut mie cam ciudata fiinta asta, spunea foarte incantata ca este foarte desteapta Explicatia o dadea imediat: este desteapta pt ca a citit Bunte si stie toate barfele mondene Astazi veneam de la sv. deci de la ea Intru in bloc si gasesc in cutia de scrisori venita prin posta, ce credeti? Avertisment scrisEste chiar caraghioasa cu faza asta! Nu putea sa imi dea plicul personal? Scrie ca nu este multumita de tonul meu ( nu am ridicat never tonul, am intrebat doar de ce nu sant platita la orele peste program si de ce nu mi se plateste concediul )ca la germana care o vorbesc sant buna doar pt spalat de vase si pusa la diverse munci cu subliniera: fara comentarii din partea mea si ca daca nu imi revizuiesc comportomentul, nu putem continua. Cam asta e cu sefa mea...imi las usa deschisa pt octombrie in schimb sapt viitoare ma duc la fortele de munca sa imi caut oferte la ei la computer. Sper sa gasesc ceva pt septembrie.

poop fetele, noapte buna

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata....


hai Bianca!!!azi e examenul de mate....sper sa dea tot ce e mai bun din ea

Irinatunzabine ai revenit...pupici spiridusei
Miha cat ai platit pe bilete???noi mergem la Jupiter ...azi merg sa platesc , am luat cazare si mic dejun...1400

Maraki dusa rau sefa ta,mi se pare lasitate din partea ei .....mie imi pare rau ca la noi se schimba directoarea din toamna, cate meciuri am avut cu ea niciodata n a tinut suparare

hai Bibi!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Cosmi- Suntem cu gandul alaturi de voi! (si pumnii stransi, bineinteles)

Maraki- Ti-a trimis-o prin posta, ca sa se acopere, ca ti-a dat advertisment oficial. Daca e sa te dea afara pentru "vina ta", cat timp nu faci ceva grav, gen furt sau alta tampenie, isi tzese "motive" cu advertismente de genul asta.
Pe de alta parte, nu are dreptul sa se lege de germana ta, iar "tonul" scrisorii e irespectos (din ce spui tu). In locul tau, as cauta un avocat gratuit pentru o consultatie (la noi sunt la primarii sau al fortele de munca). In Fr, pt o scrisoare de genul asta (chestia cu limba), ai putea-o da in judecata si sa ceri daune (nu mare lucru, dar...). Vorbeste cu fetele din germ sau cu socrii tai sa vezi unde ai putea sa arati scrisoarea unui avocat.

Irina- Chiar mi-a facut placere sa o revad pe delicata Sabinuta.

Miha- Pozele sunt aici: http://community.webshots.com/slideshow/583020100ZCyBiS?mediaPosition=1

Astazi e ultima miercuri plina de activitati pe anul asta (scolar)...abia astept sa scap.
Tineti minte ca v-am povestit de dintii aia ai lui Alex, care au cazut 3 si au iesit 2 si au ocupat spatiul. Dr a zis, ca va iesi si ala (stramb, pe unde va putea) si ca nu avem ce face decat sa asteptam sa creasca maxilarul, sa cada si cel de langa, etc...
N-am ajuns la dr cum eram programati, ci in urgenta sunati de ed lui Alex, ca i-a dat(fara sa vrea) o fetita de grupa mica un cap in gura la toboganul din curtea gradinitii. Ed s-a speriat, cand a vazut gura plina de sange si gingia vanata si umflata, asa ca m-a sunat sa vin sa-l iau si sa-l duc la dentist la urgenate. Sangele curgea ca-si muscase buza, iar gingia era umflata de la dintele, care se chinuie sa iasa.In sf, mai bine emotii degeaba si asa am aflat mai repede cum sta treaba cu dinteel respectiv.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

Cosmiiiii bafta Biancai la examenul de mate!!!! Tin pumnii stransi sa scoata o nota buna Ne spui diseara ce a facut
Ana pana la urma cum este cu dintele? Va creste stramb? Saracutul Alex cat l-o fi durut capul care l-a luat in gura Aaaa pai stai asa, daca iti traduc cuvant cu cuvant scrisoarea, este si mai aroganta si fara respect Eu m-am exprimat mai bland aseara Ea ar vrea sa auda de la mine doar Ja schefin, ja schefin si spus cu zambetul pe buze Nu cred ca pot face ceva in legatura cu scrisoarea; sau mai stii? As putea sa-i fac rau dar nu sant genul razbunator. De cate ori a pus resturi de la copii in farfurii curate si le-a servit la altii Sau cadea pe jos vreun snitzel si il punea in farfurie pt copii Dar nu sant genul sa ma razbun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

fetelor!!
eu nu am chiar dispozitia necesara de scris, doar ca am promis catorva fete ca intru.
Suntem bine, ne pregatim sa spunem adio gradinitei, vineri e ultima zi a baietilor.
Cu ocazia asta ducem tortul pt Edi, il sarbatorim in avans de cateva zile, iar grupa lui Marco am inteles ca fac ceva party, fara parinti.

Concediu nu siu unde si daca vom face, nu am fostt de mult asa cum suntem acum.....nimic nu e cert la noi.

Am emotii cu scoala lui Marco, sper sa fii luat decizia buna, e inscris unde am vrut, acum sa vedem....,sper sa nu fie prea solicinat si sa facem fata cu brio.

Eu tot fara job, dar nici ca mai imi caut pana in toamna, vom vedea atunci, in functie de mai multi factori.

Edi are o perioada foarte naspa, e morocanos, irascibil, face crize, urla....asa ca ne purtam cu el ca si cu un ou sa nu mai faca aceste tantrumuri....degeaba....isi gaseste moiv sa ne scoata din pepeni. si nu suntem nici noi tocmai ZEN, si uite asa.....
Marco in schimb e cel mai linistit si intelegator copil.

trimit asta, va citesc si revin......

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:

Maraki ai o sefa super naspa. esti cu contract? la voi exista sindicat? In Italia era super...aveai probleme mergeai la sindicat si rezolva el.....seful meu s-a inmuiat numai cand a auzit ca am facut o vizita la sindicat.
sper sa-ti gasesti un job in alta parte din toamna, ca aici nu cred ca vei face multi purici. Efectiv, isi bate joc de tine.
Andreea si-a mai gasit job?
Miha ma bucur sa aud ca e ok Tudor si ca ati incheiat frumos gradinita.
poti sa intri dincolo, fara teama, o vorba buna nu strica la nimeni.
Cosmi ati scapat! sper sa obtina Bianca locul la liceul dorit!
Nu am fost in concediu, doar un weekend la munte. a avut sottul o lucrare la Bran si am profitat si noi...desi am facut 800 km pt 3 zile. noroc ca am avut copii cuminti pe drum.
Ana vaiii ce frumos.....am ramas masca cand am vazut pozele. cred ca ti-au dat lacrimile la spectacol!
Silvia concediu placut in tara si in spania!
Irinatunza ma bucur ca ai intrat. asteptam poze cu Sabina. deci voi mergeti in clasa 0.
Iuliana concediu placut sa aveti si relaxant!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anymony spune:

Buna fetele!
Uite cum ne uneste forumul la necaz!

Daca tot am intrat pe aci...sa va spunem si noi cite ceva!
Ioana e mare domnisoara, face de un an dans de societate, dar a cam schimbat 3 parteneri si nu am prins inca nici un concurs. speram ca vom merge la cel din septembrie de la Iasi.
Tot din septembrie incepem clasa 1, la scoala din cartier, dar cea la care voiam. Asteptam sedinta cu parintii, sa vedem cerintele.

Am fost in concediu - intii eu intr-o iesire la Roma cu niste prietene - un weekend nu mai mult. dar a fost ff frumos!

Apoi am mers la mare , la Mamaia ca de obicei, dar am schimbat hotelul. Am fost la Moderm 4 stele all inclusive la 1500 lei 2 persoane. F bune conditii, mincarea la fel...Ioana cea mai incintata de piscina hotelului, incercind sa inoate fara aripioare.
Desigur nu puteam rata intilnirea cu Pufu si cu al ei Vladimir - mare cavaler!
Eu am incheiat socotelile cu farmacia mea..deh...criza...Lucrez acum la o farmacie de lant in Iasi de 1 an jumatate, iar din martie m-au pus si sefa.... multa responsabilitate!
Saptamina trecuta am avut intilnirea de 10 ani de la absolvirea fac de farmacie. M-am ocupat de organizare, am avut o multime de alergat, dar m-am bucurat ca am reusit sa adunam 50 de colegi din toata tara.

Acum Ioana e la bunici, are grija de catei, de pui, iepurasi si mai nou are si o caprita, pe care o hraneste cu biberonul.
In weekend abia astept sa ajung la ea.

Astea-s noutatile!
Promit ca mai revin!
va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare si de la noi la ceas de seara.
Azi ne-am intors din concediu unde a fost ABSOLUT SUPERB!
Nu am cuvinte sa descriu cat a putut fi de frumos: aici sunt poezele:http://s242.photobucket.com/albums/ff9/piticel_24/Turci_Bodrum_iunie%202012/
Matei cred ca a fost cel mai fericit copil....abia reuseam sa il scoatem din apa.
SUPERB!
Maine seara mergem la o nunta, iar de luni o luam iar cu serviciul pana pe 27 cand plecam in Portugalia.
Revin.
Pupam toate fetele.

PS Cosmi: bafta Biancai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

suntem tareee fericitiBianca nu ne a inselat asteptarile


note: Romana 8,95
Matematica: 9,55


MEDIA 9 , 25

Mergi la inceput