Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Am vazut ca maine e sarbatoare, asa ca am bagat aspiratorul in functiune...cat praf s-a adunat, de nedescris.

Lili eu te vad tare linisia, desi nu e inscris Nicolas la scoala. In locul rau as cauta relatiile care sa-mi bage copilul la scoala unde vreau, chit ca dau un plic.....asta e, n-avem incotro, daca asa funcioneaza sistemul.
Nu siu zau daca il poti inscrie in oamna, cand acum se fac inscrierile, cu tot cu mutatie. poate sa poti cere un ransfer de la scoala la care e inscris, asta mi se pare mai logic.
Cosmi hai ca nu mai ai mult si scapi de centru.
Maraki sunt perfect de acord cu Cosmina. eu am 2 baieti, dar nu as putea inghiti asa ceva pt niciunul. din contra, as incerca sa le deschid ochii, daca nu se poate sa mearga sa se descurce singuri, vor vedea ei cum e traiul in 2, fara nici un ajutor din partea parintilor. ca mama iti doresti ce e mai bun si mai bine pt copil, dar cu asa persoana nu stiu cat de bine ii va fi.

va las, fug la treaba. o zi frumoasa, pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare tuturor.Multumesc de urarile pt masina mai ales sa o folosesc fara incidente.
Maraki acum nu sa te starnesc si eu dar si mie mi se pare deplasata fata aceea, vb cu Robert si spune-i frumos cam care sunt pretentiile tale. Alex e ok o sa intre Ana sa va povesteasca aventura mai pe larg, e cu umarul imobilizat dar e ok. Te-ai obisnuit la resto, iti place ? Eu maine am ultima zi de stagiu acoo, fac tura de seara si fac o petrecere mica de plecare. Am avut un stagiar din Germania la restaurant un tip super de treaba, azi a plecat.
Lili sotul meu s-a depasit pe el insusi ca nu m-a dat pe mine norocul afara din casa in viata mai rar mi se intampla cate ceva bun ... Wow ATV super tare cred ca ala mic e in extaz te cred si eu ca esti stresata ca si eu as fi in locul tau dar cred ca baietii sunt taaaare happy . Nu stiu ce sa zic cu tensiunea si eu sunt hipo tare is am trait si fara cafea, eu luam ceva medicamente de tenisune, Efortil le zicea . Cu starile si eu sunt sus, jos, sus ...poate e si vremea si iarna asta lunga si la tine in plus si oboseala si copiii...ai circumstante atenuante cate vrei.
Cosmina tot la munca ?
Dia sa va traiasca bebelina
Gio merci draga de urari de pregateli de botez, sotul si-a luat costum nou eu in schimb sunt mandra nevoie mare ca ma imbrac cu un costum de satin negru care l-am facut pentru nunta Fratelui meu acum vreo 7 ani e bune si nu l-am mai purtat de atunci si acum imi e usor larg tare incantata sunt de faza. La pitic i-am luat hainute si cadou si pe Alain il imbrac cu ce i-am luat de Paste si gata nu e mere lucru ca e in fammilie.
Gata ca fug dupa Alain mai intruy eu in zona, la toata lumea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello again

Cu Robert degeaba as discuta, daca el o iubeste si vrea sa fie cu ea, asta e. Am mai spus eu nemultumirile dar imi zice sa o las in pace Voi vedea cum se prezinta ea sapt viitoare pt ca are liber 5 zile.
Silvi nu sant la resto, lucrez intr-o cantina scolara. M-am obisnuit, nu stiu cand au trecut aproape 7 luni de cand sant acolo Nemultumirea mea este ca ma pune doar pe mine la curatenie si nu mi se pare normal. Azi mi-a spus sefa sa sterg toate geamurile ( sant mari si destul de sus ) de la cantina. Noroc ca a vrut doar sticla, nu si tocurile Ma bucur pt tine ca ai slabit si te poti imbraca cu nr mici Si eu tot asa sant, port lucruri care nu m-au incaput ani de zile. Am luat luni de la colega mea, niste haine care mi le.a modificat. 2 pantaloni negri, doua fuste, o bluza si elastic lat pus la un colant, m-au costat 70 euroi Dar se vede ca este profesionista, zici ca asa mici au fost dintotdeauna, nu se cunoaste ca au fost modificate. Sigur le.a desfacut de tot si a taiat la greu din ele.
Fetelor va vine sa credeti ca de la nr. 48 am ajuns la....36 ???? Atat port la pantalon acum Azi am fost la solar dupa o pauza de 10 zile. S-a obisnuit pielea, nu mai simt nimic dupa solar
Trebuie sa caut o bluzita alba si o poza cu mine sa le duc la gradi la Angelo. Va fi ziua mamei si ne pregatesc o surpriza Am avut doua bluze frumoase albe dar i le.am dat Andreei sa lucreze cu ele la bar.
Silvi abea astept sa ne pove cum a fost la botez Sa ne pui poze cu voi si cu bebelina Wow, suna super costum din satin negruEste genul meuAm avut o pereche de pantaloni negri din satin. Tare bine imi statea cu ei si i-am purtat cu drag cand eram in Ro.

Teolinda bafta si noroc la inscrierea lui Nicolas pt scoala

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici...m am culcat la 1 ca m a ,,prins,, oana zavoranu pana pe la 1 noaptea.Tare m a impresionat povestea lor si am dat si ceva lacrimi, mai ales cand a vb la telefon dupa cu Pepe.
Mda...nu mai zic nik ca sa nu aruncati cu rosii.

GIO si la mine e praf la greu...plus cu nisipul asta adus de norul din Sahara zici ca nici n am spalat geamurile. Ce sa scap de centruca s bagata si in comisia de elaborare a subiecteleor asa ca musai sa ma gandesc la concediu dupa 10 august.

Silvii si mie imi place satenul negru....si eu trebuie sa merg in mai (chiar de aniversarea casatatoriei noastre) la o nunta de fitze si nu stiu ce am sa imbrac. Ma bucur mult de surpriza sotului...si pe al meu il ,,apuca ,, din cand in cand surprize din astea , dar nu asa scumpe

Maraki..aoleuuu 36?? ...ia zi doamna esti multumita de salariul care l da sefa?? ca n ai zis nimic.Cum se mai simte G??

Teloinda ia zi domana la ce scoala ai vrea sa duci puiul?? ca de cand cu comisia asta ma invar numai intre inspectori,metodisti, directori...poate pot sa fac ceva . Eu am sa incep o cura de magneziu ca cica e ff bun pt stari mai ,,nelalocul ,, lor

Ana hai pe aici si zi ne ce i cu frumosul
Toanca...dar pe unde te ascunzi??
Dia cum esti??

revin daca mai pot sau daca am cu cine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

hello,

Cosmi, vezi...daca citesti printre randuri Am scris de prima oara cat ma plateste sefa 10 euro pe ora, lucrez 3-4 ore pe zi si ajung in mod normal la 600 si ceva pe luna.Rar stau 4 ore dar mai depasesc cate o jumatate de ora si imi pune + 5 euroi pt ziua respectiva.Din punctul asta de vedere nu am ce sa-i reprosez Este foarte corecta cu calcularea banilor si nu a scapat niciodata macar o jumatate de ora
Ar fi super tare daca ai reusi sa il ajuti pe Nicolas Sa ne spui cu ce te imbraci in mai. Pe cat aveti aniversarea? Noi pe 12 mai implinim 11 ani de cand santem cu acte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

tuturor!

MARAKI - da' ai slabit nu gluma.. 36? Eu port 38 (la masurile voastre nemtesti gen C&A, Takko ). Trebuie sa ma pun si eu pe cura de detoxifiere acum ca au aparut multe verdeturi.
Norocul tau ca ai o sefa corecta in privinta banilor ca inteleg ca te pune la toate muncile.
Sper ca Andreea sa se dea pe brazda...sau Robert sa deschida ochii si sa nu tolereze comportamentul ei. Nici nu merita... e tanar cu siguranta poate gasi ceva mai bun. Eu cred ca as face ca trenul sa incapa baietii mei pe mana uneia care nu face curat in propria camera da' sa-i mai dea si pe mana golanilor.... as ciufuli-o de-a dreptu'. Oricum tu esti f. amabila si toleranta cu ea. Poate reusesti sa o convingi cu vorba buna ca in viata nu se poate trai asa...

GIO - stau linistita mai ca n-am ce pierde... daca asa sunt ordinele si vor sa ma oblige sa ma duc la scoala de care apartin... pana la urma fac eu ceva si o sa apartin de scoala de care vreau insa nu vreau sa ma apuc sa fac mutatii pana nu epuizez toate etapele...
Eu inca mai sper ca in tara asta unele lucruri se aranjeaza si altfel decat cu "plicul".

COSMINA - la scoala 88 vreau sa merg. Oricum la noi e o chestie mai ciudata oricum pentru ca eu am buletinul la apartamentul in care sta mama iar R are buletinul la apartamentul pe care l-a vandut deja de vreo 2 ani si jumatate. Asa ca... daca vor pe noi ne pot pasa usor de la o scoala la alta.. ca oricum nu ne-am recenzat in nici una dintre scoli. Da' cum legea e clara,precisa si interpretabila c-asa-i la noi... fiecare face cum il taie capul.
Eu ma gandeam ca dupa etapa a 3-a oricum se vor lamuri toate aspectele si cred ca atunci as putea sa mai merg sa abordez problema cu noile date. Cand am fost in ian. d-na directoare a fost foarte explicita cu mine si nu erau probleme. Dar cum astia au tot schimbat legea... bietii directori cred ca nici ei nu mai stiu ce locuri au si pentru cine... .
Daca ai pe cineva si poti intreba... macar sa stiu si eu cum sa procedez ca sa pot fi inscrisa acolo. Nu ma intereseaza transfer ulterior ... vreau sa ma inscriu acolo direct si basta.

SILVIA - si eu ma gandeam ca starea naspa e si de la iarna lunga... da' e clar ca mi-au tocat nervii si copii cu toate ca nu ma asteptam mi-au cam pus capac. Eu chiar nu ma plang de ei.. da' vad ca organismul meu e de alta parere. Defapt exista o explicatie.. am trecut de 35 ani...am inceput sa cobor panta de-acum. Cred ca d-aia ma cam ia cu ameteala.

Si noi ne aniversam tot in mai .. pe 29... anul acesta... 13 ani de la casatorie.

Week-end placut tuturor!

Maine avem musafiri si ne gratarim.




LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici..scrisesem un mesaj dar nu stiu ce am facut si a disparut

asadar,,..gata cu centru asa zic eu , dar altii au alta parere[:@]cica am facut treaba buna si nu scap asa usor , mai ales ca zilele astea se fac validari la 500 de candidati.Mie mi.a placut mult si mi.a facut bine munca asta.....am facut si altceva .M.am inteles f bine cu inspectorii, directorii si se pare ca si ei cu mine.Am vrut sa.mi iau la revedere ,dar ei au zis ca ne vedem iar..luni.Cum naiba , nu stiu...asta inseamna sa ma scoata din ,, productie ,, ca aici la centru e treaba multa pana la toamna.Nu vreau sa.mi las copiii balta,asa ca voi gasii eu o scuza.

Marakinoeu te intrebam daca tu esti multumita....ma bucur ca ai nimerit un om asa corect. Nunta e pe 12 mai..pe 11 mai este aniversarea noastra , facem 16 ani.Mi.ar placea sa merg la nunta (am oarece motive)dar asta inseamna un efort financiar ...nunta este la Craiova si ar trebui multi banuti(haine,motorina,coafor..) plus timp care la G este esential pe vremea asta.

Avem multe cheltuieli in perioada asta...meditatiile care s cele mai importante ,dar care costa plus ca e musai sa terminam la tara ultima camera , vreau sa si zugravesc aici la mine si sa schimp biblioteca la sufragerie si dormitorul copiilor....aaa si nu mai zic de banchetul Biancai ce implica banuti pt restaurant , rochita si toate cele, dar merita fata mea ca nu m.a dezamagit cu invatatul.

Teolinda. m am interesat si problema sta cam asadaca nu inscrii baiatul acum , in etapa a 4 a calculatorul il va , da,, unde mai exista locurisi asta nu neaparatlanga casa . Luni vb cu cineva si vedem ce si cum....te contactez. Vb pe pm.

Silvii te pregatesti de botez...sa faci poze multe.Unde faci plauri de vacanta anul asta??

hai dati idei aici fetelor de vacanta,macar cu iluzii sa ne hranim

Dia,Toanca,Miha,ANa,Bumbii,Dmelli si restul...unde sunteti fetelor???

pup si vb ca s libera


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Cosmina . Astept vesti. E clar ca in etapa a 4-a voi merge..undeva ...unde vor fi locuri si unde imi va conveni mie mai bine. Cat despre "aproape de casa" nu poate fi vorba in nici un caz... poate doar daca s-ar redeschide scoala de-aici de la mine din sat.. ceea ce nu este cazul. Oriunde voi merge inseamna minimum 15min. de mers cu masina de-acasa si pana la scoala. Sper totusi sa imi gasesc loc in etapa a 4-a in acea scoala pentru ca este mai aproape de mama si sper sa ma ajut cu ea sa ia copilul de la scoala ca doar sper sa mai fac si eu si altceva pe lumea asta decat sa ma ocup EXCLUSIV de copii.
Daca calculatorul m-ar distribui la o scoala mai buna.. nu m-as supara da' stiu ca nici asta nu va fi cazul ca doar la final vor ramane... alea mai varza.
Oricum o lege de rahat ...asta cu "etapele". Si nu stiu cum naiba am eu bafta in viata asta ca decat l-am nascut pe Nicolas s-au schimbat legile in ceea ce privea "avantajul" copilului...in dezavantaj. Am prins "dezvantaj" si la indemnizatie si la alocatie..acum si cu scoala. Mda... de ce naiba m-oi mira ca doar n-am fost vreo norocoasa la viata mea (vorba Silviei).

Felicitari ca ai reusit sa iti faci noi relatii si ca ai prestat o munca ce ti-a facut placere. Bafta sa realizati tot ceea ce v-ati propus, sa fiti sanatosi si sa le duceti pe toate la bun sfarsit cu usurinta.

Distractie placuta in week-end..tuturor!

Pe curand...


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata....nu pot sa dorm mai mullt si pace

Teolinda...multam de urari, asemeni si tie.Hai ca vedem ce putem face pt spiridus.Poate imi lasi pe pm nr tau de telefon sa te su.


suntem invitati la un peste,...adica la pescuitdar n am niciun chef

voi?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Salutare din departare
Cosmina wow ce m-as fi dus eu la un pescuit ca nu am fost de 20 de ani du-te si nu pierde ocazia. Cu vacanta nu am concretizat nimic inca, mergem in Ro sa ne vedem finutul la sf de iunie si apoi cred ca in Spania vom merge ca anul asta nu vreau sa ma dam o caruta de bani pe vacanta ca nici nua vem de unde ... Jp mai are in aug la sf o vacanta dar nu stiu unde o sa mergem atunci sa vedem, oricum anul asta ne hazardam sa plecam cu masina in vacanta sa facem o tura mai larga prin europa sa vedem cum o sa fie. Poze de la botez o sa pun cand primesc zilele astea.
Maraki eu zic ca bine te platesc si corect daca e pe ora aici in resto ii pun pe cei care lucreaza sa faca cam 50-60 ore pe saptamana si sunt platiti pe 35 de ore aiurea faza . Super doamna cu marimea 36 eu nu am coborat sub 38 si acum chiar ma luat vreo 2 kg ma si enerveaza trebuie sa ma mobilizez cu un sport ceva.
Lili sa stii ca si eu ma gandeam ca dupa 35 incepem sa coboram panta gata sa vezi dupa 40 ce nasol o sa fie ca eu in capul meu tot la 22 de ani ma vad . Ce multi ani de casnicie aniversati si voi, aniversare frumoasa sa aveti
Gio pe unde esti ?
Va las ca la 11,30 imi vin finii si trupa la o cafea va povestesc eu maine cum a fost la botez ca a fost ma lung decat prevazusem am ajus la ora 20 acasa la masa , aventura mare

Mergi la inceput