Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Wooow Silviiii ce de floricele ai cumparat la mine se poate numi ghiveci de flori in jardiniere Am pus aseara cele doua muscate roz intr-una si pt ca mai am loc de doua flori, am cumparat astazi de la Aldi doua ghivece cu niste flori multicolore( nu stiu cum se numesc dar sant pt balcon ) cu 3 euro bucata. In alta jardiniera sant faimoasele si mult asteptatele 5 fire rasarite plus floarea curgatoare cu floricele albastre si inca una luata de la Kaufland cu floricele mov, tot curgatoare. Acum vedem ce o iesi si cum le voi gasi dupa concediu ( daca le uda la timp Andreea )Vazusem ghivece din metal roz si mov cu flori curgatoare, ghivecele se atarna pe bara balconului dar uite ca nu am avut bani pt ele...costa bucata 5 euro.
Astazi fac cartofi noi taranesti cu ceapa multa calita si mini cabanos M-a intrebat Andreea de ce nu mai fac, ca-i plac mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Astazi i-am luat bilet lui mama Din 2 sept. pana pe 4 nov. va fi aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

neata gagici....

suntem pe ultima suta de metri cu pregatirile de banchetam facut programare la coafor, mani+pedi si la un machiaj facut de o profesionisita...si astea pt absolventa mea .Offf draga de ea ce de emotii are .Nu va mai zic de mine care s...un butoi de pulbere

papan>?? si el cu gandul la serbare , dar mai ales la vacanta mereu intreaba cand plecam la mare ca parca i.ar si placea llui in mod deosebit. L.am inscris la scoala de engleza va incepe pe 25 iunie , cursurile de vara iar de la toaman va incepe anul scolar. Mare noroc pe mine sa fie acesata scoala langa blocul meu , pentru ca e foarte cautata.

eu?? am dormit mai binisor....dar in fine

MAraki superr ca vine mama ta .Ce mai face A??...daca ii place lui R bucataria e foarte bine pentru ca e o meserie banoasa
Silvii , oauuu ce de flori...musai sa pui poze sa vedem si noi
Toanca cand incepe vacanta propiu zisa??
Dia ...ce fac papusicile?? sper sa fie bine cu mutatul..mare corvoada mi s epare chestia asta

pup si vb

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Maraki si aici sunt scumpe muscatele dar eu in Belgia le-am gasit cu 1,5 euro bucata deci la mai putin de jumate de pret de aici , la dimensiunea asta. Lasa ca o sa infloreasca si plantele tale pe cand vii din concediu o sa fie super. Sa faci poza cu ce plante ai luat tu ca sunt curioasa Ce bine ca vine mama ta e mult mai ok pt tine sa va vedeti mai des si sa vina la tine, ai vazut ce bine ti-a facut si vacanta in Ro
Cosmina super ca ati reusit pana la urma cu toate. Tu de ce esti iar cu insomnii ? Eu as vrea sa dorm nonstop cu toate ca am examene si as avea motive si eu de stress dar parca nu ma consum eu prea tare acum
Eu azi am program de invatat ca e liniste in casa din 12 de cand scap si eu de ex declar vacanta inceputa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teolinda spune:

Salu'

Felicitari Maraki si Silvi pentru aniversarile de casatorie.. si noi am implinit 13 ani de la casatorie pe 29 mai. N-am marcat momentul in nici un fel special.
Si la noi au crescut preturile f mult..nu imi dau seama decat cand ma uit in sacosi si la cati bani cheltui.. pe nimicuri.. de mancare. Si macar nici nu suntem niste mari mancaciosi.. nici carne f multa nu pot sa zic ca iau..chiar pe nimic se duc banii.
Puneti poze cu jardinierele alea ca eu abia astept sa vad. Eu am avut muscatele de-acum 3 ani..inca mai rezista butasii, i-am mai si intinerit si eu primavara..arata bine si-ale mele. Eu am 4 ghivece cu petunii curgatoare pe care mi le-a cumparat Robert acum o luna..sunt o splendoare. Gradina mea este plina de trandafiri parfumati, f.f. infloriti..de multi ani nu i-a mai mers atat de bine. Cred ca de la ploi s-au facut atat de frumosi toti trandafirii.

SILVI - felicitari pt examen. Bafta pe mai departe.

MARAKI - te pregatesti intens de plaja..super.

COSMINA - v-ati inscris la Shakespeare School? Bafta Biancai cu examenele si distractie placuta la party. Sa pui poze cu ea..fardata, imbracata... F. frumoase planuri de vacanta v-ati facut.
Si Nicolas abia asteapta serbarea..la noi e miercuri..i-am zis ca nu il mai duc dupa aceea si e fericit ca nu-l mai trezesc dimineata.
Noi inca nu am stabilit nimic cu concediul.. cine s-a laudat ca vrea sa mergem impreuna cu noi sa aiba copii cu cine se juca..ne-a spus ca si-au facut planuri sa plece in Albania cu alte cunostiinte..si-asa ca mi-a cam stricat planurile. Ma rooog..asa sunt oamenii..neseriosi..de parca nu as stii. Intotdeauna apeleaza la mine cand au nevoie de mine..apoi daca isi gasesc alte variante...imi dau flit. C'est la vie.

DIA - bafta cu mutarea. Deci cam neseriosi belgienii? Si eu ma gandeam ca doar la romani nu se tin de cuvant.Ce mai face cea mica? Ce zice Adri de ea?

IULIANA - super planuri de vacante v-ati facut si voi. Sa ne pove cum a fost Matei la serbare...lup.

La noi vor fi imbracati in niste odiosenii de halate albastre (pardon..robe de absolvire)... o porcarie dupa parerea mea. Da'..asta e... la noi educatoarea a nascut in aprilie si acum sunt cu o educatoare ff tanara.. cred ca are 19-20 ani... Cred ca va fi cea mai urata serbare... cel putin cand am vazut ce poezie are si Nicolas si Maria.... Oricum tema principala e "Adio gradinita" si e totul o tristete si o jale in versurile alea.

In rest..suntem binisor... Nicolas a invatat sa inoate. A terminat un curs de 12 sedinte de inot..ii mai platesc inca o tura sa se deprinda mai bine pana ne hotaram noi ce facem cu concediul.
Cu scoala..nu am reusit unde vroiam asa ca nu stiu ce-o fi de la toamna... noroc ca il duc la clasa O si o sa vad apoi ce mai schimb daca va fi cazul.

Cam atat... va doresc toate cele bune tuturor!

MARAKI - LA MULTI ANI pentru duminica! Sa fii sanatoasa, fericita si tot ce-ti doresti tu sa ti se intample!
Si eu sunt maine in pregatiri..ca e ziua lui Robert si o sa avem cativa invitati.


LILIANA COSMIN ANDREI (28.01.2010) si NICOLAS ALEXANDRU (6.12.2005)

www.dropshots.com/teonic" target="_blank">POZE


"Exista un singur copil frumos pe lume, si este al fiecarei mame!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Lili ma bucur sa te vad wow ce fain trebuie sa fie cu trandafiri sa faci poze sa ne arati . Robe de absolvire la gradi no coment dar sunt cam dusi in Ro la fazele astea. La innot vrea sa il inscriu si eu din toamna si la tenis, daca o sa avem timp sa il ducem La multi ani voua, nici noi nu ne cramponam cu aniversarile anul asta am fost mai cadorisita ca a fost cifra rotunda in rest faceam o masa si gata
Fetelor va pun poze cu florile http://www.dropshots.com/silvi1 in fata casei e cam aiurea ca nu e gazon e iarba tunsa de noi ( aiurea ) ca firma de ingrijire nu a mai venit si noi am cumparat o multime de scule sa reusim sa dam jos iarba aia pana la genunci Sper sa reusesc sa mai fac o alee de flori in fata dar dupa ex de saptamana viitoare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,


Multumesc frumos Teolinda pentru urarea anticipata si cea de aniversare La multi ani fericiti si sanatosi si voua Deci Robert este in zodia mea La multi ani si lui cu ocazia zile de nastere Voi nu vreti sa va duceti in concediu fara prieteni? Se vor juca fratii intre ei O sa pun poze cu " frunzele mele " Pai eu ma compar cu voi? Daca era sa fie cum scria pe pliculet, trebuia sa fie jardiniera mea plina de flori, nu 5 fire cu cateva frunze rasarite Muscatele mele au cateva flori roz in schimb sant pline de bobocei care vor inflori in 2-3 zile.
Silvi mi-a placut foart, foarte mult planta aia atarnatoare cu flori albe Bineinteles ca si muscatele sant frumoase
Pentru duminca vreau sa fac tiramisu, mergem la cumparaturi intr-o ora. Stau cu ochii pe ceas pt ca trebuie sa fiu la Pimpkie la 15.45 ca de la 16.00 au happy hour adica reduceri la toate produsele cu 30% Am ochit si probat o bluzita trei sferturi superba si este doar una nr meu Sper sa o mai gasesc, i-am spus lui giorgos sa mi-o cumpere de ziua mea
Andreea mea iar nu mai lucreaza S-a certat cu patronul, a spus tot ce tinuse in ea pana atunci si a plecat Ce sa-i fac, nu este genul care sa inghita prea mult timp....dar nu prea merge asa la germanica
Trebuie sa o sun pe prietena mea din Italia sa imi dea reteta de tiramisu Vreau sa stiu cantitatile ca sa le pot cumpara in dupa amiaza asta.

Toanca te asteptam diseara sa ne pove cum a fost la serbare
Cosmi, papan nu are si el tot astazi serbarea? Angelo o are pe 15 iunie dar se tine la Englische garten de la ora 15.00 Ora la care sant inca la sv iar Angelo abea termina ora de Montessori Nu avem cum sa ajungem, din pacate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Felicitari pentru toate aniversarile de casatorie! wow, ce de relatii stabile si de lunga (foarte lunga) durata - sper ca anii care au trecut sa fie doar un incepout frumos, iar continuarea sa fie...mult mai lunga si mai frumoasa!

Maraki, complicat cu Andreea...bine totusi ca isi gaseste rapid altceva...

Silvi, super florile!
(ce-i drept, vremea belgiana cu multe ploi enervante are si un avantaj - de regula la plante le merge tare bine - mai putin la noi in gradina - dar daca tot trebuie sa ne mutam sincer nu ma mai intereseaza si nu mai fac nici un efort sa o aranjez)

De mutat nu-mi mai spuneti; sunt momente cand ma simt ca un butoi plin cu dinamita gata sa faca POC . Ultima faza a fost ceva de genul - X imi spune ca a vorbit cu Y si am inteles eu gresit (legat de un termen limita - de fapt nu e termen limita ci se mai poate amana); eu (mai trilu de felul meu) simt nevoia sa ii cer lui Y sa-mi confirme ce mi-a spus X, iar Y imi raspunde "eu n-am spus niciodata asa ceva; va reamintesc ca acela e termenul limita"
Serios, uneori am impresia ca oamenii astia isi bat joc de noi, pur si simplu; ori nu le place de noi (ca suntem straini?), ori asa e felul lor de a fi? cert e ca asa m-am saturat de tampenii de acest gen.
Oricum, povestea nu e nici macar la jumatate - am gasit o locuinta care ne place, dar nu e disponibila de cand avem noi nevoie si nu stim daca reusim sa mai negociem partea asta sau nu...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Salutare si de la noi.
Silvi, frumoase flori ai!
Noi abia pe 20 avem serbarea, dar am reusit sa ii inchiriez costumul de lup.
Si Matei a invata bine sa inoate; zilele astea nu prea l-am dus sa a fost un pic racit, dar de luni incepe iar cu inotul; ii place foarte mult si a fost foarte suparat ca nu a mers zilele astea.
Maine mergem la o petrecere la un baietel de la gradi si e tare incantat.
Acum incepe sa ma intrebe zilnic cate zile mai avem pana plecam la mare.
Concediul meu incepe de pe 18 iunie, dar de plecat la mare plecam abia pe 22 iunie. Nu va imaginati cam cum astept eu
Acum am facut o nevralgie si ma dor maselele, gatul, ochiul, urechea
Cosmi, sa ne pui si noua poze cu fata imbracata si fardata! Cred ca o sa arate super
Maraki, deci sambata de distrezi?
Daca cumva nu apuc sa intru iti urez multa sanatate, fericire si tot binele din lume!
Am inceput iar sa iau poportii, dar deocamadata ma gandesc ca nu are rost sa tin vreun regim ca daca plec in concediu....o sa fie imposibil sa nu beau cate o bere rece; cand ma intorc din concediu incep iar cu regimul ca acum am ajuns la 55 kg
Matei o sa mearga la gradi si cand ne intorcem din concediu pentru ca acasa se plictiseste si vrea la gradi; asa ca o sa mearga la gradi pana incepe scoala; in iulie pleaca si in tabara...
Teolinda.....roba de absolvire?
Nu am mai auzit pana acum la gradi.
Si mie mi-au mers foarte bine trandafirii in primavara asta!
E...cam astea sunt noutatile.
Sper sa mai intru zilele astea
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andiaroro spune:

Nici nu mai stiu de cand nu am mai scris, dar mereu a aparut ceva. Prinsa cu diverse, calculatoarele de acasa o per in pana, fuseram sa vedem "vremea" bruxeloasa (nu-i mai breaza ca asta pariziana)si...nu mai stiu. + impedimente de tipul: ma pun voiniceste la scris si taman atunci ii trebuie ceva cuiva...de la mine, bineinteles.
In rezumat, suntem ok si prinsi cu nebunia de serbari de sf de an. Pe cea de la sport am ratat-o, ca eram in vacanta. De la spectacolul de la muzica nu stiu ce poze am, ca pe cat a stat de cuminte Anastasia la primul spectacol, pe atat a facut tambalau la asta, pentru ca intre prezentarile grupei lui Alex cantau unii la trombon si ei nu-i place (cica) "trompeta urata", asa ca a vociferat de ne-a innebunit.

Element notabil, Alex are o noua iubita acum. Pe Arina, colega lui rusoaica. A doua zi dupa ce au hotarat sa fie impreuna, Arina lipsea de la scoala ca pleca intr-o excursie cu ai ei, asa ca Alex mi-a zis cand l-am recuperat: Mama, ce dura e viata! Abia ne-am "imprietenit" si noi si suntem obligati sa ne separam!
Nu va mai zic ce emotii pe capul lui a doua zi dimineata, cand l-am luat direct din pat si in loc de scoala s-a trezit in gara. Spera sa mergem cu Arina....
Trebi serioase pe la ei la scoala ca-s mai multe "cupluri".
Pana la urma cred ca o sa faca vioara la anul ca sa poata concerta cu Rayan, prietenul lui, care face deja pian de un an. Asa a vazut el ca face sora lui Rayan cu prietena ei si asa sunt si incurajati de la Conservatoire, ca repeta mai cu sarg, daca-s prieteni. Trebuie sa duc hartia su alegerea definitiva pana la sf lunii si are voie sa schimbe instrumentul doar la sf primului an.
Altfel, iar suntem inundati de aniversari. Astazi e a 4-a sapt "consecutiva", in care merge la una. Ca vecina a facut-o miercuri, ca sa recupereze we cand am lipsit.

Ca amuzament, Anastasia a cazut din pat la hotel si nu stiu cat a dormit acolo, dar ne-a trezit pe al 4 dim cu urlete: Ajutooooor!!!!

S-a trezit...revin maine cu mesaje personalizate, ca mi-e barbatul in comisia de vot, asa ca o sa ma pot desfasura linistita cat s-or mai uita astai la desene (sper)


Mergi la inceput