Spiridusi de ianuarie-februarie 2006 (27)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salut

eu ma pregatesc sa merg la sedinta cu parintii la Bianca la scoala

am citi si la subiectul fetelor de dincolo...si tare m .am necajit...nu stiu dar in ultimul timp numai de probleme am auzit, stiut.La mine la munca numai din necazuri in necazuri...chiar i.am sugerat doamni directoare sa cheme preotul sa faca o sfestanie...prea toate s-au adunat.Offf...clar ca se intampla ceva in lumea asta.

voi ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns toanca spune:

Cosmi, despre ce tot vorbesti cu acolo?
SI Matei are pe 20 iunie serbarea la gradi si o sa fie tot LUP; deci spiridusii nostri sunt la fel.
Silvi...nasoala patanie; si in Bucuresti ploua in continuu....m-am saturat de vremea asta ca de mere acre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

Toanca...lasa ca nu vreau sa te dau peste cap.Trebuie sa inchiriez un costum de lup ...sa vad unde gasesc.

vremea asta de toamna ne a capiat..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

salutare gagici


sunt inca acasa ca merg mai tarziu un pic la munca...copiii sunt bine ,Bianca e cu gandul la banchet si nu la examen si mie nu.mi convine deloc.A dat simularea de examen si suntem in asteptarea rezultatelor.Off fetelor deja sunt cu agitatia la maxim cu examen si incepe sa se simta, vada

Stefan..azi face poze de absolvire cu robesi era tare emotionat .Tare mult ii place la gradii ,sper ca sa raman valabil si la scoala.

Gio tu ai fost parca la complexul Dunarea..poti te rogsa mi zici cate ceva
Toanca ai inchiriat costum???eu azi ma duc sa dau avans
Silvii gata examenle??
ANA tu pe unde esti
Marakinoo

hai ma fetelor ce aveti??eu zic sa intrati si sa spuneti daca mai vreti sa scrieti sau nu aici ca sa nu vb singura ca tv

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Hello,

N-am fata nimic Ma agit pe la generale la subiectul " m-am saturat de romani "
Eu stau pe bara cu sv, ma duc joi si dupa aceea tocmai pe 11 iunie pt ca sant copiii in vacanta. Nasol este ca nu ne plateste si mi-a taiat multe zile care trebuia sa le lucrez. In iulie ma duc doar lunea si miercurea la sv, vor fi doar 8 zile in toata luna. Pana pe 13 sept nu ma mai duc deloc si nu voi fi platita nici in concediu. Cam nasol tinand cont ca trebuie sa avem bani in Grecia.

revin mai incolo....intru sa fac un dus

restul fetelor unde santeti in afara de fb?????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi_2005 spune:

Cosmina eu mai vreau
Maraki super nasol dar incearca sa vezi partea buna ca esti libera si stai in Grecia la soare.
Vai fetelor ca sunt super stresata si agitata, maine am ex si desi colegii mei au avut meniurile cu trei saptamani inainte ( ca asa e procedura) eu nu o sa stiu nimic pana in dimineata ex si nu sunt decat vreo 500 de retete cu sosuri fara numar si denumiri alambicate cred ca o sa fiu varza maine. Asta e si motivul pentru care nu am chef de nimic nici de net , stau si citesc si pe masura ce avansez mai tare ma enervez vazand cate sunt. In alta ordine de idei am facut plaja in curte am invatat la soare deci n-a fost rau, mai rau a fost ca sotul incercand sa dreaga curtea ca aveam ierburi pana in brau ca "firma" nu a venit de o luna jumate sa faca gradina, a ars doua tondeuse electrice de 250 euro bucata una era imprumutata si am cumparat-o noua inapoi si una o cumparasem pentru noi ca asa ghinion mai rar , sper sa o repare pe garantie macar pe asta care a ramas la noi. Sunt asa de nervoasa ca mor ca numai de asa faza nu aveam nevoie inainte de concediu cand eu aveam buget de cumparat haine nu scule de gradina, dupa ex ma duc la proprietara casei si fac gura ca nu se poate sa ramanem asa cu curtea, e tot o groapa si un hartop.
In rest nu ma mai lungesc ca numai patenii am avut cu centrala, cu diverse aparate, vb apa la omu necajit nici boii nu trag sa ma vad scapate de maine si apoi mai vad eu cum le dregem. Singurul lucru bun e ca am slabit 2 kg

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maraki spune:

Silvi, de ce colegii tai stiu ce vor face si tu afli abea maine? Bafta sa iti pice din ce stii Te asteptam cu vesti bune Nasol ca a trebuit sa dati o gramada de bani mai ales in perioada de dinainte de concediu
mai fetelor, sant eu dusa sau???? Nu s-a scris niciodata verbul sant cum il scriu eu cu i din a? Pls lamuriri


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_tm spune:

Silvi, multa bafta! sa ne spui cum a fost.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns G_I_O spune:


Silvia tin pumnii sa ai bafta multa sa-ti pice ce stii.
Cosmi nu-ti recomand Dunarea, e naspa, camerele mici, daca nu le prinzi pe cele cateva din corpul mare, depare de plaja.....plaja ingusta si inghesuita...asa mi-ai zis si u. Eu daca ar fi sa merg la mare, as alege Mamaia si punct.
feliciari Biancai pt rezultatele frumoase la simulare si disracie faina la banchet!
Toanca marco a fost anul recut in abara, l-as fi lasat si anul asta, din pacate nu merge nimeni din grupa lui si atunci nu vrea sa mearga cu ceilalti mai mici.
Maraki nasol cu munca, macar ai vara mai libera.

pe mine asa m-au dat peste cap vesuile de dincolo, si asa aveam eu problemele mele...of ce crunta e viata asta....

sa ne auzim cu bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmi1975 spune:

au venit rezultatele la simulare si s bune...Doamne ajuta si la examene sa fie tot asa

Marakino lasa ca daca lucrai nu aveai timp de soare...in legatura cu scrierea lui sint sau sunt...conform dictionarului DOM se scrie sunt corect...a fost o vreme cand se acceptau ambele forme.

GIO ce ai??aici tb sa vorbim si despre noi si de bune si de rele...tare bine face cand ne descarcam. Nici eu nu mi dorsc Eforie nord dar tinand cont ca BIANCA e asa de mare tb sa luam 2 camere si e mai convenabil decat la Mamaia

Silvii...lasa ca succesul va fi si ami mare Bafta!!!

Toanca unde se duce spiridusul la mare??eu nici in excursie nu l las ca al meu vomita

pup



Mergi la inceput