LMA!Ghiocei de Martie-Aprilie 2009***419***

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Barbie cheala e un fel de manifest pt copiii care sufera de cancer...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas
Barbie cheala e un fel de manifest pt copiii care sufera de cancer...CRISTIAN (7.03.2009) --------------------------------------Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Chestionarul 2:

1.Vi s-a schimbat viata sexuala de cind sunteti mame? Nu ma refer la lipsa de timp, la ora de culcare a copilului etc, ci la senzatiile si trairile personale

Cred ca ajung mai usor [dar eu prefer mai rar, stiti ca eu sunt ca amantii :)))] la dorinta aia mare, care doare, mie imi place mult sa re/descopar acest moment, mult mai mult decat numarul de sex in sine. Mie ACEASTA dorinta mi se pare wow-ul, senzatiile in sine din timpul "numarului" le simt doar fizice, si repetabile [si cu alt om], nu le vad legate strict de partener, dar ajunsul la dorinta, daaaa, ala il vad strict legat de partener :), si ala e ceea ce tin minte. Si prin astfel de momente ma simt eu dominata, sa ajung sclava dorintei...

2. "Prima data" a fost cum v-ati imaginat? A fost mai bine sau mai rau decit va asteptati? V-a parut rau? Regretati alegerea facuta atunci?

Nici vorba sa regret, eram in anul 1 de facultate, nu am facut ca sa "scap de vreo problema", nu am trait deloc cu frica de a raman fata batrana , am sperat ca prima oara [macar prima oara..] sa fie cu o iubire sufleteasca cu potential de mare iubire, nu asa, cu un simplu partener de cuplaj. Eu am dorit sa fie prima oara cand eram in clasa 12, dar "el", desi era clasa 11, tot imi zicea: si ce facem dc ramai insarcinata? Eu, pentru ca iubeam, normal ca ziceam: pai o sa dau la seral [asa era atunci, dc faceai copil], o sa iau serv in paralel cu faculta, si vedeam totul facilbil, el nuu, ca cica sunt nebuna.. mai stii, oi fi fost . Asa ca nu s-a intamplat in clasa 12, asa cum doream eu, am fost pe muchie, dar nu, si s-a intmplat cu altcineva [tot potential mare iubire] in anul 1 de facultate. Deci regret doar ca nu a fost cu ala din clasa 11 :)))

Ca senzatii, eu ma asteptam sa suport dureri, nu am avut deloc [cred ca m-am nascut, medical vorbind, direct amanta ] si deci doar stateam in asteptarea durerilor. Nici vorba de placere fizica, doar asteptare incordata. Oricum, eu ma pregatisem psihic ca in timp se formeaza coprul si trairile femeiii, asa ca nu aveam ca target, pentru "prima oara", decat atat: sa nu ma doara prea tare .

3. Care este scenariul unei seri perfecte cu partenerul?
Sa ne plimbam prin parc, noaptea, eu sa vorbesc , el sa zica ce interesant/fascinant e ce zic eu , sa mai zica si el ceva din cand in cand , sa merg pe tot felul de margini de trotuar ca pe barna [si azi ma inebuneste asta, mereu fac asa... cu tocuri, cu geanta etc], el sa se amuze de mine [dar el nefacand, ca nu trebuie sa fim identici], sa NU fim siroposi, si asa, deodata, sa ne strangem asa de mult in brate incat sa ajungem la ideea ca "e musai". Si deci, sa ajungem acasa .

4. Aveti vreo fantezie pe care nu ati impartasit-o partenerului? De ce ati ales sa nu? Renuntarea la fantezia respectiva stirneste regrete sau e liber si optimist asumata?

Aici zic ca e plagiere Eu v-am pus intrebsarea asta si nu mi-a raspuns nima, doar eu , imi amintesc ca am pove detaliat, cu eleva, profesorii de mate :))))

Deci da, am fantezii, nu le-am zis pana acum pt ca nu am gasit partenerul potrivit, dar le-as zice... unele.


5. Credeti ca exista fantezii ale partenerului carora sa "nu le faceti fata", pe care n-ati putea sa le acceptati nici in ruptul capului?

Nu stiu. Opus cu alte fete care au raspuns, nu cred ca as putea sa ii satisfac orice fantezie. As vrea, as incerca, dar nu cred ca orice-orice. Nu detaliez Oricum, as aprecia mult daca mi-ar impartasi orice dorinta/gand/idee. Si apoi sa radem amandoi despre "ce puturam si ce nu" :)))

6. Regretati vreodata/ati regretat vreodata ca sunteti angajate intr-o relatie monogama pe viata, atunci cind ati rezistat unei "ispite"?

Nu mi s-a intamplat, pana in prezent, sa simt ispita, in timp ce eram in vreo iubire. Dar, daca mi s-ar intampla, pentru ca eu am mai zis, nu pun valoare pe acte semnate apriori de a trai/cunoaste viata, nu m-as impiedica de "monogamie". As incerca sa cunosc, si apoi, as vedea in ce directie merg.

Dar repet, ar trebui sa fie ispita foarte mare ca sa ajunga sa depaseasca sentimentul meu de iubire. V-am zis, contrar aparentei mele de rebela si pacatoasa, eu sunt, neasteptat, de statornica. Nu ma indragostesc de "iesit din comun/spectaculos", ca sa existe riscul sa ma plictisesc. Dar si daca ajung sa cunosc/constat despre partener chestii sub gandirea mea, brusc [incredibil de brusc] ma indepartez. Nu mai ador, nu mai iubesc. Doar parasesc. Din pacate, aici e o mare limitare a mea: indur multe, fara resentiment, dar cand greseala este suf de mare gata, ma opresc. Definitiv. Nu reusesc sa mai dau sanse, pentru ca nu reusesc sa uit. Nu cred in "ipocrizia" idee: eee, lasa, a gresit si el un pic... Daca o anumita gandire/abordare sufleteasca mi se pare ca vine din interiorul lui, nu cred deloc ca se va mai schimba. De fapt, asta e problema mea: nu dau o a doua sansa, pentru ca nu cred in schimbari majore sufletesti. Si prietenele mele pot da aceasta sanse. De asta ele sunt casatorite [adica in cuplu], si eu nu .

7. Partenerul tine legatura cu vreo fosta? Va deranjeaza asta?

Nu stiu despre fostii iubiti dc tineau sau nu legatura cu fostele. Nu ma ingrijoreaza, pt ca mie mi se pare oricand posibil ca un om sa se indragosteasca/fascineze de altcineva, ca e nou sau ca e vechi, nu ma pasa... tot aia e


8. Ce nu i-ati putea ierta partenerului?

Egoismul si ingamfarea. Cum am si povestit, atat ii reprosez lui zari, in rest, el e ok ca om, e mai inteligent ca mine [la mate ma refer ], mai norocos, mai stilat/rafinat la gusturi [dar pe banii altora daca se poate], mai linistit privind dilemele grele ale vietii si mortii, neviolent, neafemeiat [desi prima sotie si-a inselat-o toti anii, DAR, statornic, adica cate 5 ani cu cate o amanta , totusi, nu e afemeiat prosteste] etc.

9. Ce credeti ca nu v-ar putea ierta partenerul?
Neavand partener, nu "poci pentru ca sa raspund".


10. Puteti face o scurta prezentare a "femeii care as fi vrut sa fiu" ?

Eee, eheeee aici revin cu alta postare frate, nu se poate asa...

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_nicolae spune:

Aaaaam vrut sa fiu artista/
de cand aveam 2 ani....

So, sa raspund. Scurta prezentare a lui "american idol" :))), womean idol, este:

- sa fiu mai frumoasa
- sa am corp din ala de nu se ingrasa, orice ar manca
- sa nu ma simt "profitoare/josnica/materialista" cand m-as alinta, sugerand si eu vreun cadou pt mine
- sa fiu "sportiva" DOAR pe munte, nu si in menaj/treaba de tot felul, unde, nici nu apare probelma bine, si eu gata, sar tzop tzop, ma arunc, practic, sa rezolv problema, UITAND complet ca si alti oameni pot, mai cu seamna un adevarat partener-masculin... aa, bine, cand ma arunc, mi s-a intamplat, chiar la modul nemetaforic, sa mai si pocnesc/lovesc pe partner, ca deh, imi statea in drum, cand eu mutam mobile sau cine stie ce :)))
- sa fiu mai harnica la serv, dar nu atat la serv, cat la studiul meu individual, astfel incat sa pot evolua profesional [eu sunt foarte inconstanta, ori muncersc prea mult, ori deloc]
- sa am mai multi bani ca sa pot sa-mi cumpar haine, pantofi... etc.

gata pe azi, pa :)

Poze cu noi

Veronica-Elena 14 ani, Tudor-Iulian 11 ani, Robert-Adrian 2 anisori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monnvas spune:

Revin cu raportul. Am ajuns azi pe meleaguri bucurestene. Abia de maine la lucru. A fost... ca la socri si am reusit sa ma cert cu toata lumea si sa pic eu de "suparacioasa", "prea nervoasa" etc.

Ce pot sa zic, bine ca incep munca...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Inca o similitudine cu Anca: si eu consider ca trairile care conduc la iubirea fizica si dorinta sint cele care conteaza si cele care imi ramin pe retina, in detrimentul "frecushurilor" fizice care, nici ele, nu sint de lepadat. De aia, la mine, nu e pericol de a cadea in ispita pentru ca eu ar trebui sa ma indragostesc de ispita, ceea ce nu e tocmai usor.

PS. Si eu merg pe marginea trotuarului si acum. De la zodie ni s-o fi tragind? Simpli, help! Si tu faci din astea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Pe mine m-au surprins raspunsurile Simplyanei si ale Ilincai
-ale Simplyanei pentru ca tradau o doza mai mare de rational decit as fi banuit eu la Simpli
-ale cuscrei ma asteptam sa fie mai...rafinate, cumva; mai "rafinate" in sensul de "mai despicate in patru"

A, si m-a surprins Ela cind a parut deranjata ca sint...obsedata de sex

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Revin cu raportul. Am ajuns azi pe meleaguri bucurestene. Abia de maine la lucru. A fost... ca la socri si am reusit sa ma cert cu toata lumea si sa pic eu de "suparacioasa", "prea nervoasa" etc.

Ce pot sa zic, bine ca incep munca...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way

Da-ne si noua detalii, pe ce teme te-ai certat, inginer, mancaruri, cine si cu ce te-a suparat?

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Citat:
citat din mesajul lui Monnvas

Revin cu raportul. Am ajuns azi pe meleaguri bucurestene. Abia de maine la lucru. A fost... ca la socri si am reusit sa ma cert cu toata lumea si sa pic eu de "suparacioasa", "prea nervoasa" etc.

Ce pot sa zic, bine ca incep munca...

CRISTIAN (7.03.2009)
--------------------------------------
Where there's a will there's a way


Ei, nu pune si tu la suflet; din fericire pentru tine, presupun ca nu esti neaparat "nora ideala" lucru valabil si-n cazul meu, sa stii; as muri -figurativ vorbind!- sa stiu ca sint pe placul socrului meu De gustibus...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Inca o similitudine cu Anca: si eu consider ca trairile care conduc la iubirea fizica si dorinta sint cele care conteaza si cele care imi ramin pe retina, in detrimentul "frecushurilor" fizice care, nici ele, nu sint de lepadat. De aia, la mine, nu e pericol de a cadea in ispita pentru ca eu ar trebui sa ma indragostesc de ispita, ceea ce nu e tocmai usor.

PS. Si eu merg pe marginea trotuarului si acum. De la zodie ni s-o fi tragind? Simpli, help! Si tu faci din astea?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis







Aci poti sa ma-numeri si pe mine, nu-i de mine "sexu' sportiv" sau strict pentru performantza tehnica, fara fluturasi, emotii, iubire- nu-i de mine (pe incercate:)))

I'm wearing my heart like a crown/ Pretending that you're still around.

Mergi la inceput