Clubul "babelor" FIV-oase 28

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Cocolyso spune:

Lorelei felicitari!
Asa emotionant este cand citesc de reusite, dupa ani de lupta.
Te stiu de pe forum, de la hidro.
Inteleg ca Dr.Tayfun a initiat o adevarata furtuna printre fetele cu evidente vechi la fiv.
Si o face chiar f bine!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

many
ma bucur maxim pentru ea, ce frumos ca si povestea ei are un happy end..azi noapte am stat treaza citind postarile ei, m-au impresionat mult, am rezonat intru totul cu ce scria ea atunci, poate odata imi voi permite sa o citez..cuvintele sunt de o frumusete si profunzime aparte, iar trairile erau sursa de inspiratie pentru poezii..diriga..inteleg ca e profa, poeta, probabil om de litere..constat la mine o slabiciune maxima pentru aceasta categorie..suflete sensibile, delicate, visatoare, cuvinte mulate perfect pe trairea sufleteasca profunda..cred ca, imi aduc aminte negresit de mami mea..poate stii si daca a reusit natural (era la "inexplicabile" parca) sau la urmatorul fiv cu "monseniorul"..

Ari, fata frumoasa, ne canalizam energiile pozitive aici pentru reusita ta, da? am zis
Aadina,
lesne de constatat hiperactivitatea mea azi, e fara motiv, m-am incarcat cu pozitivism zilele astea, sper sa ma (mai) suportati


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

Lara cred ca MOana si-a ales nickul diriga pentru ca spunea ea la un moment dat ca fetele sunt clasa de elevi si monseniorul e dirigintele. si ca ea degeaba invata lectiile pentru ca tot ramane corigenta. ceva in genul:))
nu bag mana in foc. astept sa ne actualizeze many
many lasa lacrimile si priveste nitel spre turci

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 5ab1na spune:

am un sentiment ca pentru prima data in istorie romanii vor invada turcii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Lorelei
Felicitari!! am intrebat, am intrebat in repetate randuri chiar si am sperat mereu, sa vii cu o surpriza de proportii
te-am citit mereu cu placere si la fiv Sibiu si ma bucur ca ai revenit aici, la babute cu vesti minunate! sa ai o sarcina perfecta si sa mai stai cu noi, daca vrei, sa te mai descoasem putin
sabiiiiii, vezi, vezi, e vrajitor omu' asta, are lab de ultima generatie si aplica cu incredere diverse trucuri not evidence based, da magice..eu, ma-nclin si mi-a placut de el si-n clipul acela video postat de sami..deci, repet, daca nici aici nu mi-ar iesi, inseamna ca, sunt definitiv, a lost cause..


to be continued..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Lorelai, felicitari si sarcina usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Multumesc frumos,fetelor!
Am niste emotii foarte mari,sper sa ma 'culeg' si sa pot sa va impartasesc din experienta mea la turci.Eu am facut beta foarte tarziu-ziua 18 de la ET,mi-a fost teama sa mai citesc un rezultat negativ!Ma gandeam la tine Lara,caci s-ar putea sa se puna la fel problema...In cazul meu,intrucat nu am reusit cu blastocisti,proful a propus inca din start embrioni de ziua a 3-a.Si eu am avut AHA,la fel cum va avea Aristica,doar pt un embrionas!O sa va dau detalii,dar trebuie sa-mi revin!

Cand Dumnezeu spune NU ,are pentru tine un DA mai mare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxa-m spune:

Lorelei, e o minune, am stiut ca vei reusi la turci. D-zeu ti-a trimis o minune de Paste! Doamne, cat ma bucur, mai ales ca stiu prin ce ai trecut

Lorelei, poti sa ne dai amanunte despre cat ai stat acolo, costuri, proceduri etc? Ma bucur f mult pt tine . Doamne ajuta pe mai departe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Doamne, Lorelai, un embrionas doar.... Iti dai seama ce cumintel este, cum s-a culcusit el acolo la tine?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

lore da' sa nu-ti revi chiar complet...pastreaza magia asta pentru urmatoarele luni
...asa e, tot completez in minte lista de gravidute de la tayfun
many nu, nu mai stiu nimic de CYC. Ma asteptam sa scrie acum, de sarbatori, dar n-a scris nimic...

PAI-1 844 heterozigot,MTHFR 1298 A>C heterozigot, endometrioza, sot cu OATS severa, 3 FIVcu ICSI+1 crio-et nereusite

"Niciodata sa nu mergi la un doctor caruia i-au murit plantele din birou !"

Mergi la inceput