Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

asta pt ca v-ati mutat pe FBNoi nu stiu cum am nimerit sa facem programare(cu o luna in urma) tocmai vineri la oftalmolog pt Dari in Bucuresti sper sa nu fie f aglomerat pe drum mai ales sambata cand ne intoarcem acasa. Si ca veni vorba de oftalmolog, l-am vizitat si eu a treia zi de pasti, m-a lovit Dari cu manuta in ochi, nu stiu cum a reusit asa de bine ca mi-a zgariat corneea si vedeam in ceata si acum mai pun picaturi in ochi. Trebuia sa stau si o zi cu ocluzor ca sa treaca mai repede, dar nu am reusit mi s-a parut groaznic acum il inteleg pe Dari de ce nu vrea sa stea parca eram ametita cu el.Nu vine nimeni la mare de 1 mai??Noua ne place marea primavara sau toamna cand e plaja libera , curata, fara turisti Acum serios chiar mi se pare insuportabil iulie august pe plaja, primavara e superb.Am scris mesajul asta aseara si abia azi am reusit sa-l trimitMyral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danuta36 spune:

Neata!

La multi ani de Sf.Gheorghe!Sa ne traiasca sarbatoritii!

De azi am dus-o pe Miruna la gradinita,nu era prea incantata dupa 5 saptamani de pauza..s-a obisnuit acasaIn ultimul timp a fost atrasa de litere,pe care le-a invatat treptat..nu toate..vrea sa citeasca si ma distreaza cum silabisesteEu zic ca e cam devreme pt asa ceva,dar daca ea vrea,noi n-o oprim..

O saptamana buna tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papansho, sper ca formula magica o sa includa si stabilitate pentru Adi... Aici in Belgia "firescul" e o saptamana la unul o saptamana la altul... Nu stiu cat de usor/greu le e copiilor insa eu una sunt convinsa ca nu e OK..
Te imbratisez si ma gandesc la tine!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani celor ce-si aniverseaza onomastica!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Ieri zic sa mai fac ceva "lectii" cu Ioana... In cartea nostra urmau niste adunari... Cum sa-i explic copilului ce e o adunare...(?)

eu: - Sa aduni inseamna... (pauza..)

ea: - Sa le numeri pe toate in acelasi loc!

Bravo!!! Cine te-a invatat?

ea: - Am vazut la Mickey!

Morala: nu-i chiar pierdere de timp daca te uiti la niste desene facute cu cap



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

La multi ani tuturor sarbatoritilor de astazi!


La multi ani Gheorghe de Sabina!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani, Gheorghe !

Propunere pentru intalnirea de primavara : duminica, 29 aprilie, ora 10-10.30 la Ferma Animalelor
Sper sa tina si vremea cu noi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

LA MULTI ANI, SARBATORITILOR!LA MULTI ANI ,GHEORGHE DE SABINA!Si Elisa vrea sa citeasca cartile Isabelei fara poze ca alea sunt de cititSi noi ne gandeam ce sa vizitam cat stam in bucuresti muzeul antipa sau ferma animalelor???? Isabela a fost la muzeu si nu prea a fost impresionata, ba chiar nu i-au placut deloc animalele impaiate.Myral cu Darius, Elisa si Isabela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

myral, noi am fost la muzeul Antipa, Mariei i-a placut, mie nu . Ea a zis ca vrea sa mai mergem si alta data.
La Ferma Animalelor inca nu am fost, deci nu-ti pot spune decat dupa ce ajungem acolo.

carpatina, bravo Ioanei ! Nu ma surprinde prea mult raspunsul ei, am constatat si eu ca Maria a invatat cateva lucruri interesante urmarind Mickey Mouse Clubhouse

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Annisia spune:

Hei, dragele babei, uite cine are insomnii... Hihihihi... In legatura cu intalneala, avand in vedere ca vor fi zile libere luni si marti, deci un weekend prelungit, banuiesc ca multe fete vor dori sa fructifice asta si vor pleca din frumoasa capitala. Inclusiv mandea... Basca, cine nu va pleca nicari, se va duce la Ferma animalelor si va fi super aglomerat acolo... So, propun sa fie urmatorul weekend, ca sa nu mai aiba nimeni nicio scuza. Parerea mea, hac!

Mergi la inceput