Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (7)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Danutzo, bravo pentru kg. pierdute.. 7 kg nu-s de colea...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crishtina spune:

Tare faza cu Ioana Eu am banuit ca greselile astea sunt de la invatatul a 2 limbi, pentru ca el 'traduce' din italiana in romaneste si de acolo greselile. Are timp sa invete....cum zici tu, corectat mereu si e ok.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cucu Bau !
Ce mai faceti ?
Noi suntem bine, in ritmul normal ( accelerat) la job, acasa distractie cu Adi, etc.
Am o suparare ( mica ) ca saptamana trecuta am rasfoit caietele de lucru de la gradi si a lui Adi era tare neingrijit, cu desene in loc de scris, cu colturile indoite, nici o pagina nu era complet scrisa. Bine, l-am comparat cu cei din gasca lui, care la toamna merg la scoala, dar chiar si-asa, nu mi-a placut deloc ce am vazut. Bineinteles ca nu i-am spus lui asta, dar am cumparat caiete pt acasa si mai exersam, acum e tare mandru ca face lectii acasa cand vrea el nu cand vrea doamna .
A ramas tot fan Cars, incepand cu sosete ( apoi papuci, pantofi, ciorapi, chiloti, tricou, sapca, trening, pijamale, umbrela, penar, ascutitoare, pusculita, lenjerie pat ) cu personajele preferate. Chiar si geamurile de la camera au abtipilduri din cars





..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Cecilia, multa sanatate ! DAr cum ai reusit sa rupi mana, doar n-ai cazut de pe topogan .
Christina, nu pot sa vad pozele dar sunt convinsa ca sunt superbisime. Ai multa rabdare si pricepere
Danuta , sper ca slabitul are doar cauze de ambitie personala, nu altceva. Eu am vreo 53, dar am burtica, ca-s lenesa si sedentara .
Carpatina , oare cu cine seamana Ioana asa hatra ? Ce-mi place cand povestesti despre ea ...

Eu sunt cam speriata cu invazia asta de capuse, am cumparat autan pentru cand vom merge la iarba verde.





..............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )

Oamenii sunt facuti sa fie iubiti si lucrurile sunt facute sa fie folosite.
Confuzia in aceasta lume este ca oamenii sunt folositi si lucrurile sunt iubite !



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

La multi ani fericiti, gabitz !

Cele mai frumoase visuri sa ti se implineasca !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

La multi ani gabitz !


Sa ai o viata lunga si plina de impliniri!

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Noi am inceput weekend-ul deja.. azi e inaltarea la catolici (sarbatoare) iar maine se face punte si la scoli si din fericire si la mine la serviciu. Din pacate o amigdalita (a ei) ne tintuieste in casa...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Papanasho, te imbratisez cu tot sufletul!



=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandarinutza spune:

Carpatina, multa sanatate Ioanei!

Cecilia, refacere rapida cu manuta!

Gabitz, la multi ani!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luy spune:

Of, multa sanatate, Ioana ! Bine macar ca ai putut sta si tu acasa cu ea...
Si noi am tinut-o toata saptamana acasa pe Maria, luni a facut febra si are rosu in gat. Cred ca e urmare a faptului ca duminica a stat afara si batea vantul :( Nici nu mai stiu cum sa procedez cu copiii astia, si asa eu nu prea ajung cu ei la joaca in aer liber. Si cand ii scot, ne alegem cu cate o mica "bucurie"


Mergi la inceput