Fluturasi si floricele de Mai-Iunie 2012 (43)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Deea_Deeutza spune:

Am repus si capitolele prapadite, sper ca si corect

Deea 31+ cu fara nume

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Neatza burticute dragi
Va posftesc cu drag si cu mult nesomn la o ceasca de cafea/ cereale cu lapte/ ceai/ dupa preferinte

Sunt treaza de la ora 5, am aranjat prin bucatarie asa un pic, mi am pregatot canapeau in speranta ca dorm putin, insa in cele din urma am mancat si acum sunt gata de o noua zi.

Eu raportez o raceala care sper sa mi treaca astazi, insa ma doare gatul si tusesc mai nou. Sunt total lipsita de chef, am si dormit ieri destul de mult pt ca ur si simplu nu aveam chef sa stau treaza. Toane de gravida :)).

MMamita vad ca ti au raspuns fetele, eu mi am lasat 50 de zile dupa nastere iar restul le am luat in prenatal. Pur si simplu m am dus la medicul de fam in ziua in care treb sa inceapa si i am zis ca vreau prenatal si gata. Nu treb ei sa comenteze cum mi l iau eu, e la latitudinea mea in fct de cum ma simt si ce nevoi am.

Andra imi pare ra de gingi ta, sper sa ti fie bine cat mai repede

Spunea cineva ca naste la Municipal, si eu pana la urma tot acolo ajung sa nasc, si clar fara epidurala. Nu neaparat ca nu vroiam eu insa dr mi a recomandat ca fara o consultatie in prealabil (si cum nu se poate la Municipal) nu mi recomanda ca bebe e jos tare si poate veni repede si este pos sa nu stiu cum si cand sa imping . In fine , cert este ca ser din suflet sa rezist.

Cu contractiile nu pot speune ca imi este mai bine, insa nu cred ca nasc pana de Paste. Eu ii tot spun lui bebe sa stea cat doreste el si sa vina cand se simte pregatit, asa ca il asteptam cu drag anytime.

Umflata sunt in continuare, dar cred ca e normal asa ca incetez cu planseletele. Ideea e ca am facut gargara cu apa cu sare zilele trecute si cred ca de acolo mi se trage, insa acum am renuntat si parca parca e mai bine, insa tot un mic butoias sunt.

Hai ca am scris un cerceaf:))))



Ioana, mamica lui Cristian 34 saptamani +

AMR +5 Saptamani si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joana2672001 spune:

Mi am modificat si semnatura ca va tot spuneam ca eu nu stiu exact cate saptaamnai are bebe. Eografic este de 36 sapt si mereu , de la bun inceout a fost cu 2 sapt mai mare. Am ovare micropolichistice si nu prea se stie cand am ovulat.

Doamne ce putin mai este si il tin in brate , va jur ca am asa emotii, si sunt atat de nerabdatoare.

Ioana, mamica lui Cristian 34 / 36 saptamani +

AMR PUTIN TAREEEE si vineeeeeee!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Neata fetelor!

Raportez o noapte linistita, cu 2 treziri doar. Aseara am facut bilantul si legat de smotru am facut tot ce aveam in plan. Si pe mine ma supara gingia, a mea e alba....dar eu mi-am facut-o cu mana mea. Cand nu mai puteam noaptea de durere, inainte de extractia cu pricina, aveam impresia ca ma doare alta masea si am pus spirt la gingie, clateala la greu cu apa de gura, periaj violent...doar-doar o amorti. Si de doctor n-am scapat...
Azi bag smotru in camera Deliei, poate apuc ceva si prin bucatarie, vreau sa fac si o ciorbita...iar pe la 16.00 plec la dr. Sper sa imi dea voie sa plec la Braila la soacra de Paste...mi-e asa dor de pitica mare...stam amandoi si ne uitam la hainutele ei minute in sir, aseara i-am cumparat un laptop de jucarie si al meu s-a jucat vreo juma' de ora la el imaginandu-si cum se va juca fiica-sa, mai acum cateva seri gasisem o pereche de chilotei de-ai ei si ii tot admiram...parinti nebuni de dor.

Gata pauza, fug la treaba......revin!
O zi buna sa aveti!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Joana, si eu voi naste la Municipal, dar tot sper la epidurala. La prima nastere am stat 12 ore in travaliu si epidurala chiar m-a ajutat. Nu mi-a fost teama ca n-o sa stiu cand sa imping, oricum imi zicea dr si ca sa fie bine iti gasesti toata puterea sa impingi. Pana sa vina epidurala, durerile m-au traumatizat si m-au facut sa ma simt lipsita de vlaga ... eu credeam ca-i ca in filme, in 5 minute gata, nasti.Chiar azi vreau sa vb cu dr despre epidurala.

Edit: Legat de durerile de gat, si eu le-am experimentat saptamana trecuta.....ce a avut cu adevarat efect a fost ceaiul de cimbru, a castigat cu mult inaintea celui de ceapa.

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Ce liniste pe-aici....ce faceti fetelor! Smotruiti sau ati avut noapte alba? Hai veniti la raport!

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns virgiL spune:

Neatza si de la mine!
IOANA,sarumana de cafea si ceraele!Imi pare rau ca ai racit exact acum cand e mai greu....!.Ai grija cu contractiile!Si la mine bebe e mereu mai mare ca dezvoltare decat e varsta in functie de UM(la semnatura am trecut varsta in functie de UM.)...Iar AMR-ul e ceva absolut impredictibil, dar macar imaginabil....
MI_BEBELINA;ma bucur ca macar unele dintre noi au chef de treaba si multa energie!Cineva tre sa molipseasca si pe noi!
DEEA,stai linistita si doftoriceste-te!
Ma imbrac si fug si eu la treaba!
O zi buna tuturor!

Virginia 35+ cu ,mami de Ioana
AMR 3 sapt!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mi_bebelina spune:

Fetelor de cateva zile mi-a aparut un hemoroid care a inceput sa ma cam supere. Stiu ca spunea una din voi la un moment dat de ceva unguent de la plafar dar n-am notat....mai spuneti o data pentru un neuron uituc?Va rog mult...

Diana, mamica fericita de Deliutza broscuta(20.05.2008) si cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Ca ma tot laudam eu ca fac curat, spal geamuri, ieri vroiam sa ma apuc, cand a auzit al meu m-a certat (s-a speriat rau duminica cu contractiile alea la 10 minute) si mi-a zis ca nu fac nimic, face el tot Ca daca sunt incapatanata sa nu luam femeie aia e, dar eu sa nu mai fac nimic.
Diana erau mai multe fete care aveau pb cu "monstru", cred ca una dintre ele era Elisor.

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani) si viitoare mami de baietel 31s+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andra_C spune:

Ioana, eu o tin din raceala in raceala, chiar m-am saturat! E bine ca poti dormi, la mine e exact pe invers, daca stau la orizontala ma sufoc, tusesc

-----------------------------------------------------------------------------------------
Andra, mami fericita de fetita Amana (2 ani) si viitoare mami de baietel 31s+

Mergi la inceput